رای دهندگان سوئیسی اصلاحات مالیاتی شرکت ها را رد می کنند

رای دهندگان سوئیسی اصلاحات مالیاتی شرکت ها را رد می کنند

رای دهندگان در سوئیس با رد طرح اصلاحاتی که سیستم مالیات شرکت ها را با هنجارهای بین المللی منطبق می کرد، تشکیلات سیاسی را شوکه کرده اند.

اصلاحات مالیاتی، که به طور گسترده توسط جامعه تجاری حمایت می شد، مجموعه ای از امتیازات ویژه با مالیات پایین را که بسیاری از شرکت های چند ملیتی را تشویق به راه اندازی فروشگاه در سوئیس کرده بود، حذف می کرد.

کارشناسان می گویند که آینده سیستم مالیاتی سوئیس اکنون نامشخص است. نتیجه رای گیری می تواند برای شرکت هایی که در اجرای آنها بانکی کرده بودند، دردسر ایجاد کند و شرکت هایی را که قصد مهاجرت به کشور را داشتند، بازدارد.

«آنها نمی دانند چه چیزی [tax] پیتر یوبلهارت، رئیس مالیات KPMG در سوئیس، در بیانیه‌ای ویدیویی گفت: این یک مبنای محکم برای تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری نیست.

سوئیس در سال های اخیر تحت فشار شدید کشورهای G20 و OECD برای پاکسازی سیستم مالیاتی خود قرار گرفته است. اگر تا سال 2019 سیستم مالیاتی خود را تغییر ندهد، این کشور در معرض خطر قرار گرفتن در لیست سیاه سایر کشورها قرار دارد.

به گفته استفان کوهن، رئیس مالیات شرکت ها در KPMG در سوئیس، بسیاری از رای دهندگان بسته اصلاحات مالیاتی را به دلیل ترس از کاهش میزان درآمد جمع آوری شده توسط دولت رد کردند. این ممکن است منجر به افزایش مالیات بر طبقه متوسط ​​شود.

سیستم مالیاتی فعلی به برخی از شرکت‌هایی که فعالیت‌های خارجی بزرگ دارند، رفتار ترجیحی می‌دهد. مقامات مالیاتی بین المللی می گویند که این قوانین معادل یارانه های ناعادلانه شرکت ها است.

مارتین نویل، رئیس اتاق بازرگانی سوئیس و آمریکا، گفت این امکان وجود دارد که رای دهندگان پیچیدگی های اصلاحات را درک نکرده باشند. این اقدامات توسط 59 درصد از رای دهندگان رد شد.

نویل گفت: “من فکر می کنم روز بسیار بدی برای سوئیس است.” واضح است که عدم اطمینان و اعتبار در سوئیس وجود دارد [system] ضربه بزرگی خورده است.”

مطالب مرتبط: چگونه می توان انتخابات اروپا را هک کرد؟

مقامات سوئیسی می گویند که به سرعت برای ایجاد یک پیشنهاد اصلاح مالیاتی اقدام خواهند کرد. نویل گفت که امیدوار است در چند ماه آینده قوانین جدیدی ابداع شود.

وی در بیانیه ای گفت: «همه ذینفعان اکنون باید مسئولیت ایجاد یک سیستم مالیاتی رقابتی قابل قبول و بازیابی اعتبار در رابطه با ثبات سیاسی معروفی را که به سوئیس چنین موقعیت سودمندی داده است، بپذیرند.

نویل اشاره کرد که اصلاحات مالیاتی بالقوه در ایالات متحده و بریتانیا می تواند شرکت های مستقر در سوئیس را وسوسه کند که مکان خود را تغییر دهند و فشار بیشتری بر پایه مالیاتی سوئیس وارد کند.

CNNMoney (لندن) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 10:10 صبح ET