Infogrid 90 میلیون دلار برای فناوری نظارت بر ساختمان های مبتنی بر هوش مصنوعی خود جمع آوری می کند

Infogrid، استارتاپی که از هوش مصنوعی برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها در مورد مواردی مانند کیفیت هوا، اشغال و مصرف انرژی استفاده می‌کند، امروز اعلام کرد که 90 میلیون دلار در دور سری B به رهبری Northzone و AO Proptech جمع‌آوری کرده است. ویلیام کاول دی گروشی، مدیر عامل اینفوگرید، می‌گوید که این پول برای توسعه محصول، استخدام استراتژیک و تلاش‌های جذب مشتری صرف می‌شود.

دی گروشی گفت: «اکنون زمان افزایش سرمایه و استفاده از آن برای پیشبرد توسعه ما بود. “ما از رشد 5 برابری در سال گذشته خارج می شویم و بازار به شدت خواستار راه حل های ما است … ما سهام را انتخاب کردیم زیرا در کنار سرمایه، ما می خواهیم شرکای استراتژیک به ما کمک کنند تا به سطح بعدی ارتقا پیدا کنیم و هم VCها و هم مشتریان و هم شرکای سرمایه گذاری داریم. . این ارزشی بسیار بیشتر از پول نقد دارد.»

دی گروشی – که سابقه ای جذاب دارد، جنگ در قفس را مطالعه کرده و به عنوان افسر ارتش خدمت کرده است، قبل از اینکه به سمت یک حرفه آرام تر و یقه سفید در تجزیه و تحلیل دقیق تر بپردازد – Infogrid را در سال 2018 تأسیس کرد. در حالی که برای شرکت مشاوره استراتژیک Drystone Strategy کار می کرد، De Gruchy کار می کرد. به طور معمول از شرکت‌هایی بازدید می‌کرد که او برای معاملات سهام خصوصی «کوشا» بود، از جمله لبنیات، شرکت‌های سقف‌سازی و انبارهای توزیع.

دگروشی در این بازدیدهای “جدی” آنچه را که او به عنوان فقدان داده های دیجیتال بلادرنگ و مشاهده “ناکارآمدی های عملیاتی” و همچنین خطرات بهداشتی و نگرانی های زیست محیطی اطراف ساختمان ها و تأسیسات توصیف می کند، مشاهده کرد.

وقتی از من پرسیدم که چرا مردم از فناوری‌های امروزی – مانند محاسبات ابری، اتصال سلولی و حسگرها – برای حل این مشکل استفاده نمی‌کنند، آنها مکرراً به همان روش پاسخ دادند. دی گروشی در مصاحبه ای ایمیلی به TechCrunch گفت: خیلی پیچیده و خیلی گران بود. “من تصمیم گرفتم به این مشکل پاسخ دهم و راه حل فعلی – کلیپ بورد – را شکست دهم و این دانه ای است که امروز Infogrid شد.”

پلتفرم Infogrid که توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شود، داده‌ها را از حسگرهای اینترنت اشیا (IoT) جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند تا به مدیران و مالکان املاک کمک کند تا عملکرد ساختمان‌های مختلف خود را حداقل در تئوری بهینه کنند. از طریق حسگرهای اینترنت اشیا که توسط اکوسیستمی از شرکای سخت‌افزاری تولید می‌شوند، Infogrid می‌تواند دامنه‌هایی مانند تعداد افراد، کیفیت هوا و نیازهای تمیز کردن در سرتاسر ساختمان را اندازه‌گیری کند، و همچنین میزان مصرف انرژی و سطح CO2 را در ارتباط با تعداد افراد ردیابی کند. در یک ساختمان، به طوری که مشتریان می توانند تنظیماتی را انجام دهند که بر امتیازات پایداری و هزینه های عملیاتی تأثیر می گذارد.

Infogrid 90 میلیون دلار برای فناوری نظارت بر ساختمان های مبتنی بر هوش مصنوعی خود جمع آوری می کند

اعتبار تصویر: Infogrid

همانطور که De Gruchy توضیح می دهد، انواع مشتریانی که Infogrid را اتخاذ می کنند معمولاً به دنبال حل مسائل مربوط به مدیریت تسهیلات مانند اجتناب از تمیز کردن غیر ضروری، جلوگیری از شستشوی بیهوده شیر برای انطباق با لژیونلا یا گزارش های زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی هستند.

دی گروشی گفت: “ما تقریباً 4 میلیارد نقطه داده در ماه جمع آوری می کنیم، در مقایسه با 500 میلیون در سال گذشته، و به طور تصاعدی در حال رشد است.” “این هوش مصنوعی ما را آموزش می دهد، که سپس با بازخورد کاربر اصلاح می شود و آن را بهتر می کند.”

Infogrid با تعدادی از شرکت‌ها در فضای مدیریت ساختمان رقابت می‌کند، از جمله BrainBox، Aquicore، و Sidewalklabs’ Mesa، که الگوریتم‌های آن‌ها تنظیمات دقیقی را برای سیستم‌های کنترل آب و هوا و نظارت بر پرواز انجام می‌دهند. در همین حال، Facilio و Buildings IOT، دو رقیب دیگر، سیستم‌های کنترل ساختمان را نصب و پیکربندی می‌کنند و داده‌های آن سیستم‌ها را در یک رابط مدیریتی یکپارچه گرد هم می‌آورند.

افزایش تعداد رقبا همزمان با افزایش سرمایه گذاری VC در شرکت های اینترنت اشیا است. همانطور که داده های Crunchbase نشان می دهد، شرکت های IoT که در سال 2022 سرمایه جمع آوری کردند، به طور متوسط ​​15.9 میلیون دلار درآمد داشتند که 30 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

دو گروشی عوامل متعددی را در موفقیت اینفوگرید می داند. نخست، او خاطرنشان می‌کند که تعداد فزاینده‌ای از مقررات – مانند ممنوعیت اجاره خانه و ادارات زیر یک آستانه مشخص انرژی در لندن – شرکت‌ها را مجبور می‌کند در یک پلتفرم نظارتی سرمایه‌گذاری کنند. دوم، او استدلال می کند که Infogrid از دیگر سیستم های مدیریت ساختمان مبتنی بر اینترنت اشیا متمایز است زیرا زمینه بیشتری را ارائه می دهد، به ویژه داده های مربوط به اشغال و کیفیت هوا.

دی گروشی گفت: «تحول بزرگی در املاک و مستغلات در جریان است زیرا مردم ردپای خود را کاهش می دهند و مجبور می شوند پایداری را جدی بگیرند. هر دوی این‌ها برای اینفوگرید سودمند هستند زیرا شرکت‌هایی که به دنبال املاک و مستغلات کمتر، اما سبزتر هستند، به سمت ساختمان‌های سبزتر و مجهز به فناوری بیشتر می‌روند. Infogrid به مشتریان ما کمک می کند تا دقیقاً این را ارائه دهند، که بازده اجاره و ارزش دارایی آنها را بهبود می بخشد.

هنگامی که از دی گروشی در مورد اندازه پایگاه مشتریان اینفوگرید پرسیده شد، به جز اینکه ادعا می کند که خدمات استارت آپی «برخی از بزرگترین شرکت های خدمات املاک تجاری در جهان» است، رقمی ارائه نکرد. او همچنین با توجه به درآمد، امتیازی به حساب نمی‌آورد، و – به دلیل بالقوه‌ای برای نگرانی – متعهد به افزایش تعداد 250 نفری Infogrid در سال جاری نمی‌شود.

اما او بارها به TechCrunch اطمینان داد که تجارت سالم است.

همه‌گیری یک باد شدید دنباله دار بود. در آن زمان علاقه بسیار بیشتری به نظارت از راه دور ایجاد کرد و بسیاری از روندهای کلان محیطی، اجتماعی، حاکمیتی و یکپارچه سازی املاک و مستغلات را هدایت کرد.” این یک نمودار ون است که بین راه‌حل‌های نقطه‌ای برای مواردی مانند انرژی یا کیفیت هوا، پخش‌کننده‌های قدیمی‌تر سیستم مدیریت ساختمان، داشبوردهای نرم‌افزاری که داده‌ها را از شبکه‌های موجود می‌خراشند، یا راه‌حل‌های داخلی را در بر می‌گیرد. هیچ‌کدام از این‌ها هر کاری را که Infogrid انجام می‌دهد ارائه نمی‌دهند، بنابراین فقط در حوزه‌های فرعی کوچک قابل رقابت هستند، و بسیاری از اوقات رقبای احتمالی شریک هستند زیرا ما قوی‌تر هستیم که یک راه‌حل جامع را با هم بفروشیم.