Insight Partners 34 میلیون دلار در fintech Spenmo مستقر در سنگاپور پیشرو است-TechCrunch

مهندس و مدیرعامل مهندس کالایچلوان به TechCrunch گفت که Spenmo قبل از اینکه بفهمد هزینه ها “فقط یک تکه کوچک” از بدهی های شرکت است ، به عنوان یک پلت فرم مدیریت هزینه ایجاد شد. تیم های مالی همچنین باید پرداخت های فروشندگان ، پرداخت های تأمین کنندگان ، حقوق و دستمزد و حساب های بانکی را اغلب در کشورهای مختلف مدیریت کنند ، که منجر به حجم زیادی از کار می شود. Spenmo به منظور متمرکز کردن جریانهای پرداختنی حسابهای SMB ها ایجاد شد. این شرکت مستقر در سنگاپور امروز اعلام کرد که 34 میلیون دلار سری A به رهبری Insight Partners ، شرکت سرمایه گذاری مستقر در نیویورک که به دلیل برنامه ScaleUp شناخته شده است ، جمع آوری کرده است.

اسپنمو می گوید این یکی از بزرگترین دورهای سری A است که توسط یک استارتاپ سنگاپوری مطرح شده است. این شامل مشارکت شرکت سرمایه گذاری Lee Fixel Addition ، Salesforce Ventures ، Alpha JWC ، Global Founders Capital ، Broadhaven ، Operators Partners و Commerce Ventures به همراه فرشتگانی مانند ویلیام هاکی ، بنیانگذار Plaid ، بود. روبن لای مدیر عامل ارشد گروه مالی Grab؛ و رئیس Stripe Indonesia Ongki Kurniawan.

Alum Combinator ، Spenmo سال گذشته راه اندازی شد و در حال حاضر مجموعاً 36 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

مهندس کالایچلوان به TechCrunch گفت: “ما مارک تجاری خود را به عنوان مدیریت هزینه متوقف کردیم و بر ایجاد یک تجربه پرداختنی تمرکز کردیم زیرا می خواهیم در قلب همه چیزهایی که یک شرکت پرداخت می کند قرار داشته باشیم.” “در حال حاضر شرکت ها آن منبع حقیقت را ندارند. آنها از ابزاری برای مدیریت هزینه استفاده می کنند ، که سیلو است ، چیز دیگری برای پرداخت فروشندگان ، چیزی دیگر برای حقوق و دستمزد و همه این حساب های بانکی که باید مدیریت کنند. ما به سرعت متوجه شدیم که به ما این فرصت را داد تا همه این موارد را در یک مکان قرار دهیم و سیلوهایی که تیم ها باید مدیریت کنند را کاهش دهیم. “

از آنجا که یکی از محصولات Spenmo کارت های شرکتی است ، اغلب با Brex یا Aspire مقایسه می شود. اما مهندس کالایچلوان گفت که این شرکت تمایلی به ساختن یک بانک نوین ندارد. در عوض ، هدف آن کمک به مشاغل برای مدیریت حساب های بانکی موجود است. Spenmo همچنین نمی خواهد جایگزین نرم افزار حسابداری شود و در واقع با راه حل هایی مانند Xero و Quickbooks ادغام می شود.

حدود 80 درصد از مشتریان Spenmo پرداخت های فرامرزی انجام می دهند و دارای چندین حساب بانکی در سراسر آسیای جنوب شرقی هستند. اگر شرکتی 500 فاکتور و حساب بانکی در سنگاپور و اندونزی دارد ، Spenmo به تیم مالی خود کمک می کند تا از کدام یک از آنها پرداخت را ارسال کنند.

“چیزی که ما در جنوب شرقی آسیا پیدا کردیم این است که فرامرزی بسیار مهم است. نیروی کار شما از راه دور است ، بنابراین خیلی زود باید حقوق را به خارج از کشور بفرستید. “مهندس کالایچلوان گفت. “ثانیاً ، زنجیره تأمین شما نیز بین المللی است ، بنابراین بسیاری از معاملات و خدمات فرامرزی وجود دارد که می خواهید در مورد آنها حساب کنید.” Spenmo می تواند علاوه بر حساب های بانکی با کیف پول های FX ادغام شود ، بنابراین مشتریان آن می توانند بهترین نرخ ها را پیدا کنند.

علاوه بر سنگاپور ، Spenmo نیز در حال حاضر بر ویتنام و اندونزی متمرکز شده است زیرا هر دوی این کشورها دارای تعداد فزاینده ای از مشاغل کوچک تا متوسط ​​و تعداد زیادی درگاه پرداخت هستند که مدیریت بدهی ها را حتی پیچیده تر می کند.

مشتریان Spenmo معمولاً ماهیانه حدود 500 تا 9000 بدهی را پردازش می کنند. مهندس کالایچلوان گفت: “آن فضا برای ما خوب است زیرا ما نمی خواهیم بر موضوعاتی مانند کل مبلغ بدهی ها متمرکز شویم.” “اگر فقط یک فاکتور به ارزش یک میلیون دلار باشد ، کسی می تواند به تنهایی این کار را انجام دهد. اما اگر میلیون دلار 1000 پرداخت متفاوت مستقل باشد و آنها برای دستیابی به زمان پرداخت نیاز به استخراج تمام این داده ها داشته باشند ، Spenmo برای آنها بسیار مفید خواهد بود. “

ربکا لیو-دویل ، مدیر اصلی Insight Partners ، که به هیئت مدیره Spenmo می پیوندد ، در بیانیه ای گفت که این شرکت “از همکاری با Spenmo بسیار هیجان زده است زیرا این شرکت نرم افزار گردشگری مالی خود را در زمینه رده بندی می سازد. مدیریت هزینه ها و پرداخت های شرکتی برای ایجاد اختلال ، به ویژه در بازار آسیای جنوب شرقی ، همچنان آماده است. “