Insurify ، “نماینده بیمه مجازی” ، سری B 100 میلیون دلاری را جمع آوری می کند – TechCrunch

چند نفر از ما به دلیل اینکه نمی خواهیم با دردسر خرید مقایسه ای روبرو شویم ، شرکت های بیمه را عوض نکرده ایم؟

خیلی ، شرط می بندم

امروز، بیمه کردن، یک استارتاپ که می خواهد به مردم کمک کند تا نرخ های بهتری را در بیمه خانه و خودرو و زندگی دریافت کنند ، اعلام کرد که 100 میلیون دلار در دور مالی “بیش از حد مشترک” سری B به رهبری Motive Partners بسته است.

حامیان فعلی Viola FinTech ، MassMutual Ventures ، Nationwide ، Hearst Ventures و Moneta VC نیز پول زیادی را به همراه سرمایه گذاران جدید Viola Growth و Fort Ross Ventures به کار گرفتند. با تأمین مالی جدید ، کمبریج ، Insurify مستقر در ماساچوست در حال حاضر مجموعاً 128 میلیون دلار از ابتدای سال 2013 تأمین کرده است. این شرکت از افشای ارزشی که در آن پول جمع آوری شده است خودداری کرد.

از زمان آخرین پوشش بیمه Insurify ، این استارتاپ رشد چشمگیری داشته است. به عنوان مثال ، از زمان بسته شدن بودجه سری A در سه ماهه چهارم 2019 ، درآمد جدید و مکرر خود را “6 برابر” افزایش داده است. طبق گفته بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Snejina Zacharia ، Insurify به CAGR (نرخ رشد مرکب سالانه) 151٪ دست یافته است. او گفت که همچنین درآمد مداوم “2.5 برابر” نسبت به سال گذشته مشاهده شده است.

Insurify یک نماینده بیمه مجازی مبتنی بر یادگیری ماشین ایجاد کرده است که با بیش از 100 حامل ادغام می شود تا تجربه خرید بیمه را دیجیتالی و شخصی سازی کند. افراد دیگری در فضای insurtech وجود دارند ، اما هیچ کدام از آنها در حال حاضر با خانه ، خودرو آشنا نیستیم و بیمه عمر. به عنوان مثال ، جری ، که دارد دوبار سرمایه افزایش داد امسال، بیشتر بر بیمه خودرو متمرکز است ، اگرچه محصول خانگی دارد. گورخر ، که امسال تک شاخ شد، به عنوان سایتی برای افرادی که به دنبال بیمه خودرو هستند از طریق ابزار مقایسه نقل قول در زمان واقعی شروع به کار کرد. با گذشت زمان ، این امر نیز تکامل یافته است تا به صاحبان خانه بیمه ارائه شود تا در نهایت به اجاره و بیمه عمر تبدیل شود. اما بیشتر روی خودرو تمرکز دارد.

زکریا گفت که از زمان تأمین بودجه سری A Insurify ، بازار بیمه خانه خود را گسترش داده ، ادغام شرکت های حامل خود را عمیق تر کرده است تا کاربران بتوانند تجربه خرید “فوری” و دو محصول بیمه اولیه خود را از طریق مشارکت با راه حل های بیمه تویوتا و در سراسر کشور راه اندازی کرد (دومی آنها نیز در دور بودجه سری B شرکت کردند).

اعتبار تصویر: بیمه کردن

سال گذشته ، هنگامی که SkyScanner مجبور شد کارکنان خود را اخراج کند ، Insurify بسیاری از تیم مهندسی خود را جمع آوری کرد و یک دفتر در صوفیه بلغارستان تأسیس کرد.

زکریا ، یکی از مدیران سابق گارتنر ، پس از تصادف رانندگی جزئی هنگام گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در MIT ، برای راه اندازی شرکت الهام گرفت. این حادثه منجر به افزایش حق بیمه وی شد و زکریا از تجربه “پیچیده و دست و پاگیر” خرید بیمه اتومبیل ناامید شد. او با مدیر اجرایی محصول تاد کیریازوف و همسرش رئیس جمهور کایاک جورجوس زکریا برای ساخت Insurify همکاری کرد ، که آنها آنها را به عنوان نماینده بیمه مجازی توصیف می کنند که نقل قول های زمان واقعی ارائه می دهد.

ما تصمیم گرفتیم معتبرترین نماینده بیمه مجازی در صنعت را بسازیم که به مشتریان اجازه می دهد به راحتی به صورت دیجیتالی – مستقیماً از تلفن همراه یا رومیزی خود – به طور کامل جستجو ، مقایسه و خرید کنند و واقعاً یک تجربه بسیار هوشمندانه و شخصی را بر اساس منحصر به فرد خود بدست آورند. ترجیحات ، “زکریا به TechCrunch گفت. “ما از هوش مصنوعی استفاده می کنیم تا بتوانیم توصیه هایی را در مورد پوشش و همچنین انتخاب حامل ارائه دهیم.”

قابل ذکر است که Insurify همچنین یک نماینده کاملاً دارای مجوز است که اجرای و خدمات بیمه نامه ها را بر عهده می گیرد. از آنجا که این شرکت بیشتر به عنوان نماینده بیمه کار می کند ، کمیسیون جدید و تمدید شده دریافت می کند. بنابراین در حالی که این یک تجارت SaaS نیست ، بیمه های تعبیه شده در آن دارای درآمدزایی شبیه به SaaS هستند.

زکریا گفت: “هدف ما ارائه تجربه ای برای مصرف کننده نهایی است که به آنها اجازه می دهد تمام سیاست های خود را در یک مکان و به صورت دیجیتالی مدیریت و مدیریت کنند.” “ما فکر می کنیم که توصیه های داده ای که پلت فرم ارائه می دهد می تواند بسیاری از اصطکاک هایی را که در تجربه خرید وجود دارد حذف کند.”

Insureify قصد دارد از سرمایه تازه خود برای ادامه عملیات خود و تسریع برنامه های رشد خود استفاده کند. همچنین ، طبیعتاً می خواهد به تیم 125 نفره خود اضافه کند.

Kiryazov گفت: “ما می خواهیم ادغام API خود را ایجاد کنیم تا مشتریان بتوانند نقل قول های مستقیم در زمان واقعی را با شخصی سازی بهتر و تجربه مناسب تر دریافت کنند.” “ما همچنین می خواهیم فرصت های بیمه ای بیشتری را شناسایی کرده و عملکرد محصول را گسترش دهیم.”

این شرکت همچنین می خواهد به صورت عمودی دیگر مانند بیمه حیوانات خانگی گسترش یابد.

Insurify قصد دارد تا حدی از این پول برای افزایش آگاهی از نام تجاری استفاده کند ، به طور بالقوه از طریق تبلیغات تلویزیونی.

زکریا گفت: “تقریبا نیمی از درآمد ما از ترافیک خودگردان تامین می شود.” “بنابراین ما می خواهیم رشد معدنی بیشتری را کشف کنیم.”

جیمز “جیم” اونیل ، شریک بنیانگذار Motive Partners و شریک صنعت Andy Rear اشاره می کنند کهخرید آنلاین nline تقریباً عامل تمام رشد بیمه خودروهای ایالات متحده است.

آنها از طریق ایمیل نوشتند: “درس بازارهای دیگر که از این گذار عبور کرده اند این است که مشتریان انتخاب را ترجیح می دهند ، به عنوان یک منوی ساده از محصولات و قیمت های بیمه گذاران مختلف و یک فرایند خرید آنلاین مستقیم ارائه می شود.” “بازار خودروی ایالات متحده بسیار بزرگ است: حتی انتقال آهسته به آنلاین به معنای یک فرصت بزرگ برای Insurify است.”

این دو در انجام بررسی های لازم ، اظهار داشتند که تحت تأثیر نحوه راه اندازی یک مدل تجاری “برای مشتریان ، بیمه گران و شرکای سفید” قرار گرفته اند.

هارل بیت اون ، بنیانگذار و شریک اصلی Viola Growth ، معتقد است که جهش کوانتومی در تجارت الکترونیک به دلیل COVID-19 تجربه خرید را تقریباً در همه بخشها ، از جمله بیمه ، کاملاً دگرگون می کند.

وی گفت: “زمان آن رسیده است که تجربه خرید بدون اصطکاک مورد انتظار مشتریان را به فضای بیمه نیز بیاوریم.” “به دنبال سرمایه گذاری اخیر صندوق fintech ما در این شرکت ، ما شاهد رشد چشمگیر Insurify ، اجرای عالی با جذب مشتری و ایجاد اعتماد مشتریان به نام تجاری بودیم.”