Insurtech bolttech 196 میلیون دلار با ارزش 1.6 میلیارد دلار از سرمایه گذارانی مانند MetLife دریافت می کند.

همانطور که 196 میلیون دلار بودجه دریافت شده توسط bolttech ثابت می کند، فناوری بیمه جاسازی شده هنوز داغ است. این شرکت که در سنگاپور شروع به کار کرد اما اکنون در سرتاسر جهان فعالیت دارد، گفت که اکنون ارزش آن 1.6 میلیارد دلار است. این سرمایه توسط توکیو مارین، اولین شرکت بیمه ژاپن و رهبر بیمه عمر MetLife از طریق زیرمجموعه MetLife Next Gen Ventures هدایت شد. سایر شرکت کنندگان شامل سهامداران جدید و فعلی و صندوق سرمایه گذاری دولتی خزانه ملی مالزی بودند.

بولتک پیشتر اعلام کرد که توکیو مارین دور سرمایه گذاری سری B خود را رهبری خواهد کرد، که پس از آن ارزش شرکت را با ارزش 1.5 میلیارد دلاری افزایش داد. راب شیمک، مدیرعامل گروه گفت که بودجه فعلی بخشی از همین دور است. او به TechCrunch گفت: «سری B Bolttech برای علاقه‌های جدید بازار بسته است، اما ما همچنان به تعامل با جامعه سرمایه‌گذاران در صورت فرصت‌های آینده ادامه می‌دهیم.

bolttech که سه سال پیش تأسیس شد، می‌گوید سرمایه‌گذاری سری B آن بزرگترین سرمایه مستقیم سری B برای یک فناوری بیمه در سال گذشته است، و اینکه دور سری A آن که در سال 2021 اعلام شد، همچنین بزرگترین سرمایه‌گذاری تا به حال برای یک بیمه‌تکن بوده است.

Embedded به معنای بیمه یا محصولات حفاظتی است که در تجربه مشتری در هنگام خرید محصول یا ثبت نام برای یک خدمات تعبیه شده است. برای مثال، ممکن است از شخصی که یک گوشی هوشمند خریداری می‌کند، خواسته شود تا یک طرح حفاظتی بخرد که تعمیر، تعویض دستگاه یا معاوضه را ارائه می‌دهد.

شیمک گفت که مدل بولت تک از رویکرد B2B2C استفاده می کند، به این معنی که بیش از 700 شریک توزیع در سراسر جهان را با 230 ارائه دهنده بیمه که 6000 محصول را به مصرف کنندگان ارائه می دهند، متصل می کند.

Bolttech خود را به عنوان یکی از پیشروترین ارائه دهندگان بیمه تعبیه شده در جهان معرفی می کند. مشتریان آن عبارتند از LibertyMutual، PayMaya، Progressive، Lazada، Samsung و HomeCredit. مجوز فعالیت در سراسر آسیا، اروپا و تمام 50 ایالت ایالات متحده را دارد. این استارت آپ در حال حاضر حدود 55 میلیارد دلار حق بیمه سالانه را نقل می کند.

برخی از نمونه‌هایی از نحوه عملکرد بیمه تعبیه‌شده بولت تک شامل محافظت از دستگاه است که شیمک آن را به عنوان یک «محصول قهرمان» برای بولت تک توصیف می‌کند. هم محصولات حفاظتی با برچسب سفید و هم از طریق شرکای مانند Samsung، Windtre، LG U+، BackMarket و HomCredit به مشتریان نهایی ارائه می‌شوند.

حفاظت از دستگاه تنها محصولی نیست که بولت تک ارائه می دهد. به عنوان مثال، JKOPay در تایوان و مایا در فیلیپین را قادر می سازد تا بازارهای بیمه را از طریق برنامه های خود ارائه دهند.

شیمک می‌گوید: «به طور کلی، ما می‌توانیم به هر نوع کسب‌وکاری – چه بیمه‌گر، دلال، نماینده یا کسب‌وکارهای غیر بیمه‌ای مانند شرکت‌های مخابراتی، تجارت الکترونیک، خرده‌فروشان، فین‌تک- کمک کنیم تا بیمه را در نقطه‌ای که نیاز مشتریانشان دارند، تعبیه کنند.» .

Bolttech در آوریل 2020 در سنگاپور راه اندازی شد و به دلایل مختلفی توانست حضور بین المللی خود را ایجاد کند. یکی از مهمترین آنها مشارکت هایی بود که با 700 شریک توزیع و بیش از 230 شرکت بیمه در سراسر جهان ایجاد کرد.

ما بسیار عمدی در مورد اطمینان از ایجاد مشارکت های مناسب برای موفقیت در مناطق جغرافیایی خاص بودیم. ما به طور کلی شرکای خود را در جغرافیایی با تجارتی که قبلاً ایجاد شده است دنبال می کنیم. ما همچنین توانستیم ردپای بین‌المللی خود را با ایجاد عملیات سبز در چندین بازار و تکمیل تعدادی خرید که به ما در تسریع توسعه خود کمک کرد، افزایش دهیم.

وی افزود که بولت تک اکنون دارای 1500 عضو تیم در سراسر جهان است که شامل متخصصان بیمه و فناوری می شود و این به آنها کمک می کند تا راه های نوآورانه جدیدی برای توزیع محصولات بیمه بیابند.

سری B بر روی فناوری اختصاصی بولت تک استفاده خواهد شد، با برنامه‌هایی برای پیشگامی در استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در عملیات‌های خود و زنجیره ارزش بیمه و حفاظت، از جمله بینایی کامپیوتر، پردازش هوش مصنوعی/زبان طبیعی، تجزیه و تحلیل پیشرفته و اتوماسیون روباتیک. .

شیمک گفت که بولت تک همچنین قصد دارد فناوری توزیع بیمه خود را از جمله تجارب خرید و موتورهای نقل قول، بهینه سازی اتوماسیون خسارت، تشخیص تقلب و مدیریت موجودی، ارتقا دهد.