Intuitive Machines برای اولین ماموریت ماه آماده می شود، با چالشی برای برنده شدن قرارداد ناسا روبرو می شود

مدیران شرکت‌های ناسا روز پنجشنبه به سرمایه‌گذاران گفتند که شرکت Intuitive Machines در حال آماده‌سازی برای اولین مأموریت ماه خود به قطب جنوبی ماه در سه ماهه سوم سال جاری است، در حالی که با اعتراض به برنده شدن قرارداد بزرگ ناسا نیز مواجه است.

استیو آلتموس، مدیرعامل Intuitive Machines در طی یک تماس سه ماهه اول گفت که این شرکت در آزمایش ماموریت افتتاحیه IM-1 “پیشرفت قابل توجهی” داشته است. وی افزود که انتظار دارد فرودگر در «اواسط تا اواخر سه ماهه سوم» در سکوی پرتاب قرار گیرد. در طول این ماموریت، این شرکت تلاش خواهد کرد تا فضاپیمای خود، Nova-C را بر روی سطح ماه فرود بیاورد – و اولین شرکت کاملا خصوصی باشد که این کار را انجام می دهد. این شرکت در حال ارزیابی نقطه فرود روی ماه برای یک ماموریت بعدی است.

Intuitive Machines از طریق ادغام با یک شرکت خرید با هدف ویژه در ماه فوریه عمومی شد. این شرکت درآمد سه ماهه اول را 18.2 میلیون دلار گزارش کرد که در پایان سه ماهه دارای مانده نقدی 46.8 میلیون دلاری بود. علاوه بر این، Intuitive Machines 156.1 میلیون دلار عقب مانده گزارش داد که پیش بینی می شود 107.7 میلیون دلار آن قبل از پایان سال به درآمد تبدیل شود.

Erik Sallee، مدیر مالی مالی، گفت: “ما همیشه یک شرکت کارآمد سرمایه بوده و خواهیم بود.” “ما سرمایه را به بالاترین بازده تعدیل شده بر اساس ریسک به شیوه ای منضبط تخصیص خواهیم داد. به‌عنوان یک شرکت خصوصی، ما عمدتاً از خود تأمین مالی می‌شدیم، بنابراین می‌دانیم چگونه با امکانات خود زندگی کنیم.»

این شرکت همچنین فاش کرد که به دلیل برنده شدن یک قرارداد 719 میلیون دلاری ناسا با اعتراض روبرو شده است، اگرچه آلتموس به سرمایه گذاران گفت که اعتراضات یک اتفاق نسبتاً رایج در فرآیند تدارکات است.

استیو آلتموس، مدیر عامل شرکت Intuitive Machines، طی یک تماس با درآمد سه ماهه اول گفت: «ما از آمار می دانیم که کمتر از 10 درصد از این اعتراضات در واقع لغو شده اند، بنابراین ما به ارزش پیشنهادی خود به دولت اعتماد داریم. ما مطمئن هستیم که وقتی از این دوره 100 روزه اعتراضی عبور کنیم [Government Accountability Office] که جایزه پابرجا خواهد ماند.»

شرکت بین‌المللی Science Applications اعتراض خود را علیه این جایزه در 8 مه ثبت کرد. این شرکت نسخه‌ای از اعتراض را برای مشاهده در دسترس قرار نداد، همچنین دفتر پاسخگویی دولت – دفتر فدرال که شرکت‌ها می‌توانند به جوایز قرارداد اعتراض کنند – آنها را در وب‌سایت خود پست نمی‌کند. .

ناسا قرارداد 5 ساله 719 میلیون دلاری را به سرمایه گذاری مشترک Intuitive Machines و KBR به نام Space Networks Solution اعطا کرد. قرارداد، Omnibus Multidiscipline Engineering Services (OMES) III، به منظور تأمین مالی گسترده کارهای مهندسی مربوط به سیستم مشترک ماهواره ای قطبی و سایر پروژه های ناسا است. ناسا برنده مناقصه را در 19 آوریل اعلام کرد.

به شرط اینکه GAO اعتراض را به نفع Intuitive Machines قضاوت کند، این شرکت گفت که کار روی قرارداد را در سه ماهه چهارم آغاز خواهد کرد. با آن، درآمد تمام سال شرکت قمری می تواند بین 174 تا 268 میلیون دلار باشد.

این شرکت که در نماد تیک تیک $LUNR فهرست شده است، در روز پنجشنبه تا پایان بازارها با قیمت 8.25 دلار معامله می شد.