IPO یخ شکنی که ما منتظرش بودیم ممکن است از ایالات متحده نیامده باشد

من یک LEG می دهم تا ببینم ARM Logjam IPO را شکسته است

غول نیمه هادی بریتانیایی ARM پس از بیش از پنج سال زندگی خصوصی به بازارهای عمومی بازگشته است. حتی بهتر از آن، یادداشت این شرکت که اعلام می کرد به صورت خصوصی برای عمومی شدن – به عبارت دیگر پیش نویس فهرست F-1 – می گوید که ممکن است در ایالات متحده فهرست شود.

چرا اینقدر در مورد آن هیجان زده می شوید؟ خب، این خبر به این معنی است که ARM می تواند IPO داخلی سد شکنی باشد که مدت ها منتظرش بودیم. بازار عرضه اولیه سهام فناوری آمریکا در حال حاضر در آب مرده است و به یک قهرمان برای مقابله با ناشناخته ها نیاز دارد، و اگر پیشنهاد ARM به خوبی عمل کند، می تواند شرکت های دیگر را نیز ترغیب کند تا سهام عمومی را انجام دهند.


صرافی استارتاپ ها، بازارها و پول را بررسی می کند.

آن را هر روز صبح در TechCrunch+ بخوانید یا هر شنبه خبرنامه The Exchange را دریافت کنید.


ما قبلاً به این موضوع پرداخته‌ایم، اما برای اینکه خاطره شما را آرام کند: پس از سال‌های شلوغ 2020 و 2021، شرکت‌های فناوری آمریکایی در سال 2022 ناگهان خود را در بازاری در حال تغییر یافتند که عموماً ارزش‌های پایین‌تری را برای سهام‌های فناوری عمومی ترجیح می‌دادند. این امر منجر به توقف تقریباً کامل عرضه‌های اولیه عمومی جدید در ایالات متحده از سوی شرکت‌های فناوری داخلی و شرکت‌های بین‌المللی شد.

این کمبود نقدینگی درک شده در بازارهای عمومی یکی از دلایلی است که ارزش خروج استارتاپ ها در سال های اخیر به شدت کاهش یافته است. فقدان خروج از طریق IPO ها، یک مسیر تاریخی حیاتی برای بنیانگذاران، کارمندان و سرمایه گذاران برای کسب بازده، به این معنی است که مجموعه ای از استارتاپ های فناوری با ارزش بین یک بازار سرمایه خصوصی در مراحل پایانی رو به کاهش و یک بی تفاوت، اگر نگوییم کاملاً خصمانه، گیر کرده اند. بازار عمومی

IPO یخ شکنی که ما منتظرش بودیم ممکن است از ایالات متحده نیامده باشدARM می تواند همه اینها را تغییر دهد و آن را به سبک انجام دهد. به یاد بیاورید که ما پیش‌بینی می‌کردیم که عرضه ARM می‌تواند تا 8 میلیارد دلار از طریق عرضه آن افزایش یابد. از نظر پرایمینگ پمپ، این پرایمر زیاد است.

ARM در فهرست خود چه ارزشی می تواند داشته باشد؟ رویترز از برخی منابع استناد می کند که انتظار ارزش گذاری بالای 50 میلیارد دلار یا کمی بیشتر از دو OpenAI را دارند.

اگر به نظر زیاد می رسد، به خاطر داشته باشید که در فوریه گذشته، انویدیا تلاش 40 میلیارد دلاری برای خرید ARM را متوقف کرد. مطمئناً، ارزش‌گذاری‌ها در اوایل سال 2022 کمی بیشتر از امروز بود، اما آیا کسی فکر می‌کند که تراشه‌های نیمه‌رسانا از آن زمان تاکنون اهمیت کمتری پیدا کرده‌اند؟