Kobo با استفاده از Sage و Libra 2 خط خواننده الکترونیکی را تازه می کند و از بلوتوث و قلم پشتیبانی می کند-TechCrunch

یک جفت خواننده الکترونیکی جدید از Kobo با انتخاب گزینه های پیشرفته این شرکت ، کتاب صوتی و قلم بلوتوث را به طراحی نامتقارن دستگاههای بزرگتر آشنا می کند. Sage و Libra 2 همچنین دارای یک پوشش جدید برای شارژ هستند ، بنابراین شما فقط باید دستگاه را هر چند ماه به جای هر چند هفته یکبار به برق متصل کنید.

Sage بالاترین سطح از دو مدل است ، تکاملی از Forma است ، که من در اینجا مرور کردم. صفحه نمایش عالی 8 اینچی ، 300 PPI و نور صفحه با قابلیت تنظیم رنگ یکسان هستند ، بنابراین مطمئن باشید تجربه خواندن همچنان عالی خواهد بود. به همین ترتیب Libra 2 دنباله ای برای Libra H2O است (آنها H2O را می اندازند ، اما هنوز ضد آب است) ، با همان نوع صفحه نمایش و نور در عوض 7 اینچ. (اگر می خواهید کوچکتر باشید ، کلارا هنوز بهترین حرکت است.)

صدای بلوتوث جدید در هر دو دستگاه خواننده است که می تواند منحصراً برای ارسال کتابهای صوتی Kobo به هدست بی سیم مورد نظر شما استفاده شود. در حالی که داشتن ویژگی های جدید همیشه خوب است ، کمی تعجب آور است که Kobo تصمیم گرفت این مورد را به سرویس خود محدود کند. این شرکت عموماً برای قالب ها و خدمات مختلف بسیار باز است ، به شما این امکان را می دهد تا هر فرمت مدرکی را که می خواهید بر روی خوانندگان خود بارگذاری کنید – بنابراین تعجب آور است که رویکرد در اینجا محدودتر است. این احتمال وجود دارد که پیوندها با سرویس های دیگر (مانند ادغام جیبی محکم دستگاه ها) به زودی در راه باشد. هر دو خواننده با 32 گیگابایت فضای ذخیره سازی ساخته شده اند تا بتوانند از این ویژگی جدید فضا استفاده کنند.

مردی که روی نیمکت نشسته است و در حال خواندن کتابخوان الکترونیکی Libra است.

اعتبار تصویر: کوبو

فقط Sage از قلم جدید Kobo پشتیبانی می کند ، اما برای اولین بار در Ellipsa جدید و بزرگ استفاده شد. در آنجا مفید بود ، اما عمدتا به دلیل قالب بزرگتر که فضای لازم برای ترسیم و یادداشت برداری را فراهم می کرد. پیش بینی سختی این که آیا این ابزار به جهش کوچکتر (اما هنوز برای خواننده الکترونیکی) بزرگتر است- می انجامد-اما وقتی آن را مرور می کنیم باید بتوانیم آن را ارزیابی کنیم.

متأسفانه شکل دستگاه ها از نظر اندازه و وزن تا حدودی افزایش یافته است. Forma و Libra H2O به خاطر آنچه می توانید آنها را “چانه کناری” نامید ، یک قاب گوه ای شکل بود که می توانید برای نگه داشتن و کارکردن یک خواننده الکترونیکی با یک دست از آن استفاده کنید. اگرچه به عنوان یک قاعده من چیزهای متقارن را ترجیح می دهم ، اما عامل شکل (که پیشگام است ، باید گفت که آمازون با Oasis پیشگام بوده است) بر من تأثیر گذاشته است ، تا حدی به این دلیل که قسمت صفحه نمایش دستگاه بسیار نازک است و به نظر آینده نگرانه می آید و البته فضای بسیار کمی را اشغال می کند

نمای جانبی Sage (بالا) و Forma (پایین).  به نظر می رسد تفاوت ها کوچکتر از آن چیزی است که من تصور می کردم.

نمای جانبی Sage (بالا) و Forma (پایین). به نظر می رسد تفاوت ها کوچکتر از آن چیزی است که من تصور می کردم.

Sage جدید و Libra 2 قطعاً چاق تر هستند ، بدون هیچ قسمت صفحه نمایش باریک ، در عوض به ضخامت ضخیم ترین قسمت در تمام طول راه هستند. این طرح از برخی جهات تمیز است و برای همه می دانم که نگه داشتن آن حتی راحت تر است ، اما پیدا کردن جیبی که فرما در آن جا دارد به اندازه کافی سخت است. و این هیچ کمکی نمی کند که هر دو حدود 20 درصد سنگین تر باشند. در حالی که از نظر فنی تنها چند ده گرم و 3 یا 4 میلی متر است ، بخشی از قرعه کشی خوانندگان الکترونیکی این است که آنها نازک و سبک هستند.

به هر حال ممکن است با قرار دادن یک مورد روی این موارد مهم نباشد – یک تحول جدید در SleepCover وجود دارد ، که هنگام باز کردن دستگاه به طور خودکار روشن یا خاموش می شود ، در PowerCover ، که دستگاه محافظت شده را نیز شارژ می کند. البته احتمالاً چند صد گرم دیگر نیز اضافه خواهد شد…

اگرچه در مورد این تغییرات کوچک در طراحی و ابعاد صحبت می کنم ، اما صفحه نمایش و چراغ جلو هنوز هم کلاس برتر هستند و نرم افزار Kobo برای خواندن عالی و مستقیم است. به محض اینکه فرصتی برای بررسی آنها پیدا کردیم ، خواهیم دید که چگونه این دستگاه های جدید در دستگاه های قدیمی قرار می گیرند.

قیمت Kobo Sage 260 دلار و Libra 2 180 دلار خواهد بود که در تاریخ 19 اکتبر ارسال می شوند. اگر خوش شانس هستید می توانید آنها را پیش خرید کنید.