Lordstown Motors برای نجات معامله فاکسکان به تقسیم معکوس سهام روی می آورد

Lordstown Motors برای نجات معامله فاکسکان به تقسیم معکوس سهام روی می آورد

Lordstown Motors تقسیم معکوس سهام را صادر خواهد کرد، یک اقدام نهایی برای بیرون کشیدن خودروساز EV از کسادی سهام و نجات یک معامله با سازنده تایوانی فاکسکان.

پس از اعلام این خبر، سهام حدود 3.7 درصد کاهش یافت و به 0.28 دلار در هر سهم رسید.

هیئت مدیره Lordstown در جلسه سهامداران خود در 22 مه، تقسیم 1:15 معکوس سهام را تصویب کرد، این شرکت در یک پرونده نظارتی سه شنبه اعلام کرد. برای Lordstown، این بدان معنی است که وقتی بازار چهارشنبه باز می شود، هر بسته 15 سهمی در یک سهم منتشر شده و موجودی سهام عادی ترکیب می شود. این شرکت گفت که جوایز معوق مبتنی بر سهام را تعدیل خواهد کرد و هیچ سهام کسری در رابطه با تقسیم معکوس سهام منتشر نخواهد شد.

Lordstown در یک پرونده نظارتی در اوایل ماه مه به سرمایه گذاران هشدار داد که ممکن است مجبور شوند برای ورشکستگی اقدام کنند، زیرا فاکسکان تهدید کرده بود که از قرارداد مهم تامین مالی خارج می شود. فاکسکان قبلاً با خرید حدود 10 درصد از سهام عادی Lordstown به مبلغ 47.3 میلیون دلار موافقت کرده بود. در اواخر سال 2021، فاکسکان کارخانه 6.2 میلیون فوت مربعی این شرکت را در لردستون، اوهایو به قیمت 230 میلیون دلار خرید.

این اختلاف حول قیمت سهام Lordstown است که به زیر 1 دلار سقوط کرده بود و باعث شد نزدک اخطاریه خروج از فهرست صادر کند. Foxconn در 21 آوریل نامه ای به Lordstown ارسال کرد که در آن اعلام کرد این خودروساز قرارداد سرمایه گذاری را نقض می کند زیرا قیمت سهام آن به مدت 30 روز به زیر 1 دلار سقوط کرد و در معرض خطر حذف از بورس نزدک بود. فاکسکان هشدار داد در صورتی که نقض ظرف 30 روز برطرف نشود، قرارداد سرمایه گذاری را فسخ خواهد کرد.

استارت‌آپ EV که از طریق ادغام SPAC وارد بازار عمومی شد، در گزارش درآمد سه‌ماهه اول خود اعلام کرد که احتمالاً پس از تأخیرهای مکرر تولید، تولید پیکاپ Endurance خود را «در آینده نزدیک» متوقف خواهد کرد و نتوانست شریک استراتژیک برای کامیون پیدا کند و توانایی بسیار محدود برای افزایش سرمایه در محیط فعلی بازار.

Lordstown روز سه شنبه پیشنهاد کرد که اگر قیمت سهام آن برای 10 روز معاملاتی متوالی بالای 1 دلار در هر سهم باقی بماند و نزدک تشخیص دهد که الزامات قیمت پیشنهادی برآورده شده است، ممکن است فاکسکان متقاعد شود که به معامله پایبند بماند. لردستاون در یک پرونده نظارتی گفت: “ممکن است تفسیر فاکسکان (نادرست) از شرایط بسته شدن را برآورده کند و باعث شود فاکسکان تراکنش را ببندد.

این شرکت در پرونده نظارتی اعلام کرد که Lordstown Motors تا 30 آوریل فقط 165 میلیون دلار پول نقد، معادل پول نقد و سرمایه گذاری کوتاه مدت داشته است.

تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های حمل‌ونقل که از طریق ادغام SPAC عمومی شدند، با کاهش شدید قیمت سهام به زیر 1 دلار در هر سهم، به تقسیم سهام معکوس روی آورده‌اند. شرکت Micromobility Helbiz، شرکت اسکوتر مشترک Bird و شرکت EV Arrival همگی در چند ماه گذشته سهام معکوس را منتشر کردند.