Luos در حال ساختن یک API است تا به مهندسین تعبیه شده کمک کند تا به راحتی به هر جزء سخت افزاری متصل شوند – TechCrunch

لوئوس ، یکی از شرکت کنندگان در مسابقه TechCrunch Disrupt Startup Battlefield این هفته ، می خواهد به توسعه دهندگان سخت افزار جاسازی شده امکان اتصال به هر یک از اجزای سخت افزاری مانند موتور یا حسگر را بدهد ، سپس یک پروفایل پیکربندی قابل استفاده مجدد بسازد تا همان نوع انعطاف پذیری که مهندسان نرم افزار با سرویس های میکرو دارند.

مدیرعامل و بنیانگذار Luos نیکولاس رابولت می گوید که به عنوان یک مهندس سخت افزار سابق ، می خواست راه حلی ایجاد کند که روش کار این مهندسین را در طول تاریخ ساده کند. “ایده Luos این است که به توسعه دهندگان سیستم جاسازی شده اجازه دهد تا چیزهایی را بسازند که دیگران بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند ، و راهی برای ترکیب با موجود [profiles]، به جای اینکه هر بار همه چیز را دوباره بسازید ، “رابو به من گفت.

او گفت که الهام بخش این روش از دنیای خدمات میکروسکوپی است. وی گفت: “ما فناوری خود را بر اساس سرویس های خرد در دنیای وب پایه گذاری کردیم زیرا خدمات میکرو به توسعه دهندگان وب اجازه می دهد تا نرم افزارهای قابل استفاده مجدد را ایجاد کنند که برای هر کسی در هر نقطه از جهان قابل استفاده باشد.”

همانطور که او توصیف می کند ، “Luos یک API استاندارد را برای هر قسمت (دکمه ها ، موتورها ، باتری ها ، دوربین ها ، WiFi ، و غیره) در معرض دید عموم قرار می دهد و به هر کسی اجازه می دهد از همه این خدمات بدون هیچ گونه توسعه اضافی استفاده کند و سپس می توانید کد رفتاری قابل حمل و قابل استفاده مجدد ایجاد کنید. [we call a profile]. » بنابراین ممکن است مشخصات باتری یا مشخصات موتور داشته باشید که می توانید بدون توجه به اینکه کدام شرکت آن را تولید کرده است ، روی هر نوع باتری یا موتور استفاده کنید.

برای قرار دادن این قابلیت در دسترس هر مهندس سخت افزار تعبیه شده ، این شرکت یک کتابخانه منبع باز ایجاد کرده است که توسعه دهندگان را قادر می سازد این پروفایل های عمومی مختلف را ایجاد کنند. برای شروع کار ، این استارتاپ آن را با برخی از موارد معمول مانند موتورها متصل می کند ، اما یک توسعه دهنده تعبیه شده می تواند چارچوب منبع باز را بارگیری کرده و در هر زمان ایجاد کند و سپس آن را با جامعه به اشتراک بگذارد.

قبل از ایجاد این چارچوب ، مهندسان به طور معمول کد سفارشی را برای هر یک از اجزای یک برد ایجاد می کردند ، یک فرایند زمان بر و خسته کننده. راه حل Luos بسیاری از پیچیدگی ها را از بین می برد و با ایجاد این پروفایل های مشترک ، راهی متداول برای اتصال به قسمت های مختلف روی برد ارائه می دهد.

در حالی که هنوز بازار یا کتابخانه مرکزی برای اشتراک پروفایل وجود ندارد ، برنامه ایجاد کتابخانه ای است که در آن راهی سازمان یافته برای اشتراک گذاری آنها وجود داشته باشد. امروزه ، این شرکت با همکاری با سازمان ها در نقش مشاوره یا پشتیبانی به آنها کمک می کند تا از کتابخانه توسعه یا ایجاد نمایه از طریق مدل اشتراک استفاده کنند.

لوئوس همچنین روی یک ابزار SaaS کار می کند تا به مهندسین تعبیه شده در رفع مشکلات روی تخته های حمل شده کمک کند و به آنها این امکان را بدهد که از راه دور بفهمند چه اتفاقی برای یک قطعه خاص مانند یک موتور افتاده است و یک مشکل را ارسال کنند. این امر پس از تکمیل به پایه درآمد اضافه می شود.

رابو و بنیانگذارانش این استارتاپ را در سال 2018 راه اندازی کردند ، اما ریشه های این ایده به 14 سال قبل برمی گردد که رابو هنوز دانش آموز بود. او می گوید تمام دوران حرفه ای خود را به طور مستقیم یا غیرمستقیم روی این مسائل گذرانده است ، و هنگامی که این شرکت را راه اندازی کرد ، این فناوری به اندازه کافی بالغ شده بود تا راه حلی مانند این را پیاده کند.

امروزه این شرکت دارای 12 کارمند از جمله سه بنیانگذار است و برنامه هایی برای استخدام بیشتر ، به ویژه در زمینه مدیریت جامعه ، نقش مهمی در شرکتی مانند این ، همراه با افراد با تجربه کاربر و مهندسان سیستم تعبیه شده دارد. او می خواهد یک شرکت متنوع بسازد ، و در حالی که آنها در حال حاضر فقط کارمندانی در فرانسه زندگی می کنند ، آنها یک شرکت دور افتاده هستند و برای استخدام از هر کجا آماده هستند ، که می تواند به تنوع در ادامه ساختن شرکت کمک کند.

تا کنون این استارتاپ که در بوردو فرانسه مستقر است 1.4 میلیون دلار سرمایه اولیه جمع آوری کرده است. هدف اصلی این سرمایه گذاری اولیه این است که به اطلاع دیگران برسد که این استارتاپ در بین مخاطبین مهندسان سیستم تعبیه شده در حال انجام چه کاری است.

مطمئناً شرکت در Battlefield به تقویت مأموریت آنها کمک می کند ، اما بنیانگذاران نیز توصیه های کاربردی در مورد چگونگی طراحی و معرفی شرکت به کاربران ، مشتریان و سرمایه گذاران و معرفی خود به مخاطبان آمریکایی دریافت کرده اند ، زیرا Rabault معتقد است مهندسان بازتر هستند. برای آزمایش با ابزارهای جدید مانند ابزارهای شرکت خود در اروپا که در آن مستقر است. او Battlefield را راهی کلیدی برای رسیدن به آن مخاطبان می داند.