Max Q: لذت را دو چندان کنید

سلام و به Max Q خوش آمدید!

در این شماره:

  • Blue Origin قرارداد بزرگ ناسا را ​​امضا می کند
  • اخبار از SpaceX، و بیشتر

ناسا تیم تحت رهبری Blue Origin را برای ساخت دومین سیستم فرود انسان روی ماه انتخاب می کند و به SpaceX می پیوندد.

ناسا یک تیم به رهبری Blue Origin را برای توسعه دومین سیستم فرود ماه برای برنامه Artemis انتخاب کرده است، زیرا این آژانس به دنبال رقابت با SpaceX و پشتیبانی از اکتشاف طولانی مدت در ماه است.

تیم برنده شامل Lockheed Martin، Draper، Boeing، Astrobotic و Honeybee Robotics است. ارزش این قرارداد 3.4 میلیارد دلار است، اما جان کولوریس، معاون رئیس Blue Origin، گفت که این شرکت قصد دارد در شمال این رقم مشارکت کند – به این معنی که کل تلاش احتمالا حداقل 7 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

شرکت Blue Origin اعلام کرد که یک فرودگر با ارتفاع 52 فوت که Blue Moon نامیده می‌شود، ساخته و آن را در قطب جنوبی ماه فرود خواهد آورد. بلو مون به اندازه ای است که در داخل محموله محموله موشک نیو گلن در حال توسعه بلو قرار می گیرد. تیم تحت رهبری آبی در حال برنامه ریزی برای انجام یک ماموریت بدون خدمه یک سال قبل از ورود فضانوردان است. نسخه دیگری از فرودگر نیز در حال طراحی است تا 30 تن وزن بار را به سطح ماه برساند.

مدت کوتاهی پس از اعلام این خبر، جف بزوس در توییتی نوشت که “مفتخر است که در این سفر با آژانس فضایی حضور داشته باشد”.

Max Q: لذت را دو چندان کنید

اعتبار تصویر: مبدا آبی / مبدا آبی (در یک پنجره جدید باز می شود)

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

  • آسترا قرارداد پرتاب الحاقی با وزارت دفاع ایالات متحده برای پرواز آزمایشی راکت 4 منعقد شد. طبق نتایج مالی سه ماهه اول، این شرکت همچنان با کاهش باند نقدینگی مواجه است. (Astra/Astra)
  • ناسا یک همپوشانی دو ساله بین راه اندازی ایستگاه های فضایی خصوصی و از کار انداختن ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2030 را هدف قرار داده است.مایکل شیتز)
  • اسپیس ایکس در حالی که این شرکت به توسعه سیستم پرتاب Starship خود برای بازگرداندن انسان به ماه و فراتر از آن ادامه می دهد، کتی لودرز، رئیس سابق پرواز فضایی انسانی ناسا را ​​استخدام کرد. (TechCrunch)
  • فورج فضایییک استارت آپ تولیدی در ولز، یک سیستم ورود مجدد ماهواره ای را برای امکان بازیابی سریع و استفاده مجدد از فضاپیماهای کارخانه مداری ایجاد کرده است. (TechCrunch)
  • فضای استوک سرمایه گذاری های متعددی را از In-Q-Tel، بازوی سرمایه گذاری مخاطره آمیز آژانس اطلاعات مرکزی دریافت کرده است. (TechCrunch)
  • استراتولانچ پیشنهادی 17 میلیون دلاری برای برخی از دارایی های Virgin Orbit، از جمله هواپیمای Boeing 747 اصلاح شده “Cosmic Girl” به عنوان بخشی از روند ورشکستگی ویرجین ارائه کرد. (TechCrunch)
  • اتحاد راه اندازی متحد قصد دارد به زودی آزمایش شلیک استاتیکی موشک Vulcan Centaur را انجام دهد، اگرچه این شرکت هنوز باید تحقیقات ناهنجاری خود را قبل از پرتاب کامل کند. (اسپیس نیوز)
  • فضای واردا صنایع، یک استارت آپ تولید داخل فضا، در حال جمع آوری 25 میلیون دلار با ارزش گذاری 500 میلیون دلاری پس از پول است. (TechCrunch)

Max Q توسط من برای شما آورده شده است، آریا علمالهدایی. اگر از خواندن Max Q لذت می برید، آن را به یکی از دوستان خود فوروارد کنید.

مکس کیو: لذت را دو چندان کنید توسط آریا علمالهدایی که در ابتدا در TechCrunch منتشر شد