MediShout می‌خواهد کارایی شبیه آمازون را به عملیات بیمارستانی بیاورد

سرویس بهداشتی ملی بریتانیا (NHS) تقریباً در بهترین حالت نیست، قربانی کمبود بودجه و کمبود کارکنان مزمن است که منجر به زمان انتظار طاقت‌فرسا طولانی و اعتصاب گسترده متخصصان مراقبت‌های بهداشتی شده است.

اما در میان هرج و مرج، فرصت ها اغلب درنگ می کنند. تعداد فزاینده‌ای از استارت‌آپ‌ها بر روی سیستم مراقبت بهداشتی بریتانیا سرمایه‌گذاری می‌کنند و برای پلتفرم‌هایی که دسترسی به خدمات تصویربرداری پزشکی خصوصی را فراهم می‌کنند، پول جمع‌آوری می‌کنند، یا راهی برای حل کمبود نیروی انسانی پیش می‌روند.

و سپس MediShout، یک شرکت مستقر در لندن است که اعلام می‌کند یک «برنامه یک مرحله‌ای» برای گزارش نقص‌های عملیاتی در بیمارستان‌ها است و به کارکنان اجازه می‌دهد به‌روزرسانی‌های وضعیت و سفارش‌های جدید را مشابه آنچه که می‌توان با اوبر سواری یا سفارش آمازون انجام داد، ردیابی کرد.

MediShout که توسط دکتر Ash Kalraiya در سال 2013 تأسیس شد، همه میزهای کمک و تامین کنندگان پزشکی را در یک برنامه واحد متحد می کند. این به عنوان یک پروژه جانبی آغاز شد زیرا Kalraiya نقش خود را به عنوان یک جراح ارتوپد تمام وقت ادامه داد، با این حال Kalraiya دکتر علی بهسون را به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد محصول (CPO) در سال 2020 وارد کرد تا MediShout را به عنوان یک تجارت تمام وقت شروع کند. این استارت‌آپ 167000 پوند (211000 دلار) از بودجه فرشته جمع‌آوری کرد، پیش از پایان دور اولیه سرمایه‌گذاری 1 میلیون پوندی (1.25 میلیون دلاری) از قسمت اول در سپتامبر 2020.

Kalraiya به TechCrunch گفت که انتظار دارد MediShout در سال آینده سودآور باشد و برای تقویت مرحله بعدی رشد خود، اکنون 4.3 میلیون پوند (5.4 میلیون دلار) بیشتر از بودجه اولیه جذب کرده است.

MediShout می‌خواهد کارایی شبیه آمازون را به عملیات بیمارستانی بیاورد

بنیانگذاران MediShout Ash (مدیر عامل) و علی (CPO) اعتبار تصویر: MediShout

“مثل سفارش در آمازون”

MediShout اساساً تأمین‌کنندگان، میزهای کمک و بخش‌های عملیاتی را جمع‌آوری می‌کند و به دنبال جایگزینی ابزارهای فعلی مانند فکس، ایمیل، فرم‌های کاغذی، و نرم‌افزار دفتر کمک (مانند ServiceNow) است.

کالرایا گفت: «به عنوان یک جراح در خط مقدم، شاهد مشکلات عملیاتی بودم که از بهترین مراقبت از بیمار جلوگیری می کرد. “مراقبت از بیمار معمولاً به دلیل مشکلات قابل پیشگیری مانند معیوب بودن لامپ ها، چاپگرهای شکسته یا تجهیزات مفقود به تعویق می افتد یا لغو می شود.”

در زمانی که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در حال حاضر تحت فشار قابل توجهی هستند، خرابی تجهیزات بار اضافی است که آنها واقعاً به آن نیاز ندارند. به عنوان مثال، یک آندوسکوپ معیوب می تواند تا 9 ساعت طول بکشد تا در میان چندین کارمند مختلف تعمیر شود، که تا حدی به دلیل جریان کار چندین بخش و تامین کنندگان تجهیزات است. این ممکن است شامل کارهای اداری، تماس‌های تلفنی و اقدامات تدارکاتی بی‌شماری برای ترتیب دادن تحویل و جمع‌آوری دستگاه باشد. و این همه قبل از این است که موانع و تنگناهای غیرمنتظره را در نظر بگیریم.

کالرایا گفت: «مسئله بزرگ نه تنها این است که وقت کارکنان تلف می‌شود، بلکه اغلب اقدامات (پزشکی) لغو می‌شوند، زیرا ارتباطات بسیار کند بود و دستگاه‌ها به اندازه کافی سریع بازگردانده نمی‌شوند.

Kalraiya می‌گوید که در این مثال، MediShout می‌تواند مدت زمان را به نصف تا حدود 4.5 ساعت کاهش دهد، در حالی که همه گزارش‌ها و به‌روزرسانی‌ها به صورت دیجیتالی از طریق یک برنامه ثبت می‌شوند و همه ذینفعان مربوطه به‌طور خودکار مطلع می‌شوند.

کالرایا گفت: «تامین کننده پیام‌ها و به‌روزرسانی‌های وضعیت را در زمان واقعی ارسال می‌کند که همه کارکنان بیمارستان می‌توانند آن را ببینند». “هیچ کاغذی مورد نیاز نیست، و کارکنان مجبور نیستند برای تعقیب با تامین کننده خود تماس بگیرند. این فرآیند اکنون مانند سفارش در آمازون است، جایی که همه چیز دیجیتالی می شود و داده ها را می توان در زمان واقعی مشاهده کرد.

برنامه Medishout

برنامه Medishout اعتبار تصویر: MediShout

مشکل اصلی که MediShout به دنبال حل آن است این است که بیمارستان‌ها معمولاً از صدها سیستم مختلف از تأمین‌کنندگان مختلف استفاده می‌کنند که هر کدام فرآیندها و رویکردهای ارتباطی بسیار متفاوتی دارند – این شامل امکانات، باربرها، تجهیزات، خدمات استریل، فناوری اطلاعات، منابع انسانی و غیره است.

کالرایا گفت: “این امر اکوسیستم های مراقبت های بهداشتی را برای کارکنان بسیار پیچیده و دشوار می کند، بنابراین آنها نمی توانند مراقبت کارآمدی را به بیماران ارائه دهند.” ما این مشکل را با ارائه اولین برنامه در جهان حل می کنیم که همه میزهای پشتیبانی، تامین کنندگان و بخش های عملیاتی را متحد می کند.

بزرگترین مشتریان MediShout شرکت‌های مدیریت تجهیزات و امکانات پزشکی هستند که از طریق اشتراک ماهانه به MediShout پرداخت می‌کنند تا به پلتفرم خود متصل شود و سپس خدمات آنها را برای بیمارستان‌ها که بیشتر آنها بخشی از NHS هستند دیجیتالی می‌کند و پل می‌کند.

کالرایا گفت: “یک تامین کننده در حال حاضر ما را به بیش از 100 بیمارستان در بریتانیا و خارج از کشور اعزام می کند.” ما همچنین به طور مستقیم به بیمارستان ها، به ویژه NHS، می فروشیم.

Kalraiya همچنین گفت که در حال حاضر برخی از کارهای هوش مصنوعی در مرحله تحقیق و توسعه خود دارد که – وقتی تجاری شود – می تواند به پیش بینی زمان وقوع مشکلات آینده کمک کند. برای این کار، شرکت می‌تواند مثلاً به تمام داده‌های تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها، از جمله جزئیات تجهیزاتی که در 15 سال گذشته خراب شده‌اند، نگاه کند.

Kalraiya گفت: «بر اساس استفاده و فرکانس تعمیر، ما شروع به پیش‌بینی زمانی کردیم که تجهیزاتی مانند ECG (الکتروکاردیوگرافی) ممکن است خراب شوند. سپس می توانید برای جلوگیری از خرابی، تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده را انجام دهید رخ می دهد

MediShout، که امروز 22 کارمند دارد، در حال حاضر در بریتانیا و ایرلند فعال است، اگرچه با تزریق نقدینگی تازه خود به دنبال گسترش بیشتر در سرزمین اصلی اروپا است.

من در بسیاری از کشورها به عنوان جراح کار کرده ام [operational] کلرایا افزود: مشکلات در همه جا وجود دارد.

دور اولیه MediShoud توسط Nickleby Capital با مشارکت KHP Ventures، Episode1 و چندین نفر از برنامه فرشتگان Atomico رهبری شد.