Mosaic 44 میلیون دلار جمع آوری می کند تا فرآیند برنامه ریزی ساخت و ساز را خودکار کند – TechCrunch

گروه ساختمان موزاییکیک استارت آپ فناوری ساخت و ساز مستقر در فینیکس، آریزونا، 44 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری B به رهبری Peak State Ventures جمع آوری کرده است.

سرمایه گذاران جدید Starwood Capital، invisionAZ، Tekfen Ventures، Volt Capital، Brightstone و Naval Ravikant نیز پول را در این دور قرار دادند. آنها به حامیان قبلی Andreessen Horowitz (a16z)، Building Ventures، Innovation Endeavors، 8VC، Founders Fund و خانواده Milstein پیوستند و مجموع بودجه Mosaic را از زمان آغاز به کار آن در سال 2015 به 68.75 میلیون دلار رساندند.

به طور خلاصه، نرم افزار و تیم Mosaic به عنوان یک پیمانکار عمومی با فناوری برای پروژه های توسعه مسکونی در مقیاس تولید خدمت می کنند. به عبارت دیگر، این شرکت زیرساخت‌های ساخت و ساز را مدیریت می‌کند که می‌گوید تلاشی برای آزاد کردن توسعه‌دهندگان املاک و مستغلات برای تمرکز بر مواردی مانند خرید زمین، فروش و بازاریابی و معماری است. هدف نهایی؟ برای ساخت و ساز مسکونی مقیاس پذیرتر.

این استارت آپ می گوید که قادر به انجام این کار است زیرا فناوری آن در واقع فرآیند برنامه ریزی ساخت و ساز را خودکار می کند. نرم افزار آن برای کوتاه کردن زمان ساخت، کاهش هزینه ها، کاهش ضایعات مصالح و بهبود کیفیت ساخت و ساز برای سازندگان خانه طراحی شده است. فناوری Mosaic در هسته خود، طرح‌های استاندارد ساخت و ساز را دیجیتالی می‌کند و بهترین راه را برای ساخت خانه‌ها در محل، با استفاده از همان مواد، کارگران و روش‌هایی که سازندگان خانه‌های سنتی انجام می‌دهند، شناسایی می‌کند.

سلمان احمد، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل موزاییک می گوید: ما سعی کرده ایم عملیات ساخت و ساز خود را به صورت عمودی با پشته فناوری خود ادغام کنیم… به جای اینکه سعی کنیم رویکرد ساختن نرم افزاری را در پیش بگیریم که به یک راه حل واحد می پردازد، اساساً تلاش می کنیم همان کاری را انجام دهیم که AWS برای استارتاپ های فناوری انجام داد. سازندگان خانه و توسعه دهندگان مسکونی می توانند عملیات ساخت و ساز خود را به موزاییک تخلیه کنند و زمان و انرژی خود را بر روی عملیات تجاری خود متمرکز کنند.

اعتبار تصویر: مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران موزاییک سلمان احمد / موزاییک

تعدادی از شرکت‌های پروپتک وجود دارند که از نرم‌افزار برای کارآمدتر ساختن استفاده می‌کنند، اما Mosaic استراتژی منحصربه‌فردی را در پیش گرفته است خرید یک سازنده خانه، Mandalay Homes به گفته احمد، در اقدامی که یک خط لوله فوری ایجاد کرد تا فناوری خود را برای ساخت خانه های جدید به کار گیرد. این شرکت تا به امروز 160 خانه را تکمیل کرده و 195 خانه در دست ساخت دارد و برنامه ساخت 400 خانه در دو سال آینده را دارد.

این شرکت به دنبال دوبرابر کردن تعداد 70 نفر فعلی خود تا پایان سال 2022 و سرعت بخشیدن به ساخت خانه ها در خط لوله پروژه توسعه مسکونی بیش از 500 میلیون دلاری خود است. به طور خاص، نقش های مهندسی، محصول، پشتیبان، ساخت و ساز و مدیریت پروژه را به طور فعال استخدام می کند. همچنین به دنبال توسعه خارج از ایالت آریزونا تا پایان سال آینده است.

جیسون فریدمن، شریک در اوج دولتی سرمایه گذاری، معتقد است بیشترین نوآوری در این بخش تا همین اواخر در جابجایی ساخت و ساز خارج از محل و استانداردسازی آن بوده است.

او از طریق ایمیل نوشت: «اما این به 99.99 درصد دیگر خانه‌هایی که هنوز برای خریدار سفارشی شده و در محل ساخته شده‌اند، خدمات نمی‌دهد. هیچ کس راهی برای تغییر این معادله تا زمانی که سپ و سلمان موزائیک را شروع نکردند، پیدا نکرد، و جادوی اینکه چرا موزاییک کار می‌کند این است که آنها به اندازه خانه‌هایی که ساخته می‌شوند به اینکه چرا مردم با هم کار می‌کنند اهمیت می‌دهند.

تلاش موزائیک برای تمرکز بر تجار، یا پیمانکاران فرعی، در واقع چیزی است که احمد به آن افتخار می کند – به ویژه در شرایطی که کمبود نیروی کار بیداد می کند.

ما معتقدیم که شرکای تجاری ارزشمندترین منابع صنعت هستند و تمرکز موزاییک روی توسعه فناوری‌ها و ابزارهایی است که واقعاً شرکای تجاری ما را قادر می‌سازد تا موفق شوند و بتوانند به osaic به عنوان یک ساختمان مورد اعتماد و ترجیحی تکیه کنند. شریک،» او گفت. به طور فزاینده ای برای ما آشکار می شود که به حداکثر رساندن بهره وری از منابع تجاری گرانبهایی که در اختیار داریم نه تنها برای موفقیت ما به عنوان یک تجارت، بلکه برای موفقیت صنعت و پرداختن به برخی از بحران های مسکن گسترده تر است که در سراسر کشور وجود دارد. “