Motional عملیات خود را در لاس وگاس پیش از راه اندازی robotaxi 2023 گسترش می دهد – TechCrunch

شرکت خودروسازی خودران Motional در حال افزایش فعالیت و تعداد کارکنان خود در لاس وگاس است ، از جمله سه برابر اندازه آزمایشگاه خود ، تا زمان استقرار تجاری روباتیکس در سال 2023.

این شرکت ، محصول سرمایه گذاری مشترک 4 میلیارد دلاری بین Aptiv و Hyundai ، نزدیک به چهار سال است که در لاس وگاس است. موشنال ابتدا از طریق مشارکت با Lyft آزمایش خودروی خودران خود را در لاس وگاس آغاز کرد. این دو شرکت با برنامه آزمایشی یک هفته ای برای ارائه سواری با خودروهای خودران در شبکه Lyft در لاس وگاس در نمایشگاه تجاری CES 2018 شروع کردند.

این مشارکت پیش از سرمایه گذاری مشترک با هیوندای بود. در آن زمان ، Motional به عنوان Aptiv Autonomous Mobility Group شناخته می شد. آن آزمایش موقت ، که همیشه شامل راننده ایمنی انسان بود ، تمدید شد و هنوز هم وجود دارد. از فوریه 2020 ، این برنامه بیش از 100000 وسیله نقلیه خودران پرداختی با وسایل نقلیه خودران Aptiv-در حال حاضر Motional’s ، در برنامه Lyft ارائه کرده بود. Motional شماره به روز شده ای در مورد تعداد سواری های پولی که از طریق برنامه Lyft انجام شده ارائه نکرده است.

عملیات Motional در نوادا فراتر از مشارکت آن با Lyft است. این شرکت همچنین در جاده های عمومی به طور مداوم در نوادا آزمایش می کند.

برنامه های توسعه در تاسیسات لاس وگاس نیز شامل دو برابر شدن مرکز عملیات آن ، یک مرکز فنی 130 هزار فوت مربعی است که Motional چندین سال پیش برای استقرار ناوگان خودروهای خودران خود و همچنین یک تیم مهندسی اختصاص داده شده به تحقیق و توسعه نرم افزار و سیستم های سخت افزاری ، اعتبار سنجی و نقشه برداری.

به عنوان بخشی از این توسعه که مساحت زمین را به بیش از 250،000 فوت مربع می رساند ، Motional همچنین بیش از 100 کارمند جدید استخدام می کند. این شرکت در حال حاضر بیش از 250 نفر در لاس وگاس مشغول به کار است.

عملیات رو به رشد Motional در لاس وگاس-و به ویژه یک مسیر بسته که چهار برابر حجم آزمایش را مجاز می کند-در حال آماده سازی برای نسل بعدی رباتیک بر اساس هیوندای Ioniq 5. برقی 5 است. رئیس و مدیر عامل Motional ، کارل ایگنما ، گفت به شرکت اجازه می دهد تا قبل از استقرار تجاری روباتیکس بدون راننده خود در سال 2023 آزمایش خود را تسریع کند.

اعلامیه لاس وگاس یک ماه پس از گسترش فعالیت Motional در کالیفرنیا منتشر می شود. این شرکت در ماه آگوست اعلام کرد که در حال افتتاح یک مرکز عملیاتی جدید در لس آنجلس برای پشتیبانی از آزمایش در جاده های عمومی ، استخدام مهندسان بیشتر و افزودن یک دفتر در سیلیکون ولی است.

سرمایه گذاری در کالیفرنیا و این آخرین برنامه برای توسعه عملیات در نوادا به دنبال یک کار استخدامی است که تعداد کل Motional را به بیش از 1000 نفر افزایش داده است ، گسترش به سئول و اعلام آن در دسامبر گذشته برای راه اندازی خدمات robotaxi کاملاً بدون راننده در شهرهای بزرگ ایالات متحده در سال 2023 با استفاده از شبکه Lyft ride-hailing

موشنال سرمایه گذاری خود را در توسعه کالیفرنیا فاش نکرد ، و همچنین جزئیات مالی برنامه های خود را برای تأسیسات لاس وگاس به اشتراک نگذاشت. سخنگوی یک شرکت “نشان دهنده بزرگترین سرمایه گذاری Motional در عملیات ما در نوادا است.”