Neato Robotics پس از 18 سال تعطیل می شود

از بسیاری جهات معنی دار، جاروبرقی ربات یک داستان موفقیت واقعی بوده است. این دسته به طور گسترده به عنوان اولین ربات اصلی خانگی در نظر گرفته می شود – و 21 سال پس از فروش اولین رومبا، به تنهایی ادامه می دهد. این یک کار را انجام داد و تا حد زیادی آن را به خوبی انجام داد. قابل تکرار بود، سیستم مقرون به صرفه است و فناوری همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهد در حالی که محصول اصلی ثابت می ماند.

Neato Robotics که در سال 2005 توسط سه نفر از آلوم های استنفورد تأسیس شد، بیشتر این دوره را تجربه کرده است. شرکت Bay Area به سرعت رشد کرد و سال‌ها قبل از اینکه تک تک شرکت‌های لوازم الکترونیکی مصرفی در این فضا دست به کار شوند، به یکی از رقبای اصلی iRobot تبدیل شد. در آن زمان، Neato با استفاده از نوآوری های جدید، مانند معرفی اتصال Wi-Fi در سال 2011، طرفداران منحصر به فرد خود را جذب کرد.

پنج سال پیش در سپتامبر امسال، Neato توسط Vorwerk خریداری شد. این دو سال‌ها قبل با هم شریک شده بودند و جاروبرقی‌های روباتی را به آلمان بومی شرکت لوازم خانگی آورده بودند. Vorwerk قول داد که این برند را تا حد زیادی مستقل نگه دارد. با این حال، اواخر هفته گذشته، شرکت مادر Neato تأیید کرد که این برند را به دلیل عملکرد ضعیف تعطیل می کند.

Vorwerk می‌گوید این بسته شدن به دلیل عدم تلاش نیست و به TechHive می‌گوید که Neato «اکنون علی‌رغم تلاش‌های زیادی برای بازسازی بسته شده است»، زیرا «چند سال است که به اهداف اقتصادی تعریف‌شده خود دست نیافته است». نزدیک به 100 کارمند Neato تحت تأثیر این حرکت قرار گرفته‌اند، در حالی که یک تیم بسیار کوچکتر در میلان برای پشتیبانی از سیستم‌هایی که در حال حاضر در جهان عرضه شده‌اند، باقی خواهند ماند.

Vorwerk می‌گوید این اقدام بخشی از استراتژی بازسازی سال 2025 است که تمرکز آن بر جاروبرقی و سایر رباتیک‌ها در دفاتر آلمانی خود ادامه خواهد داشت. این شرکت یادداشت می کند [run through Google translate]:

ادغام Vorwerk همچنین بر سهام شرکت آمریکایی Neato Robotics که از سال 2017 100 درصد متعلق به گروه Vorwerk بوده است تأثیر می گذارد. Neato در چند سال گذشته تجربه و نوآوری های ارزشمندی را در توسعه محصول Vorwerk در زمینه ربات های تمیز کننده به ارمغان آورده است. . با این حال، فروش مستقل Neato در تجارت الکترونیک و خرده فروشی آجر و ملات با تمرکز بر ایالات متحده نتوانسته است با موفقیت توسعه یابد، به طوری که این شرکت چندین سال است که به اهداف اقتصادی خود دست نیافته است.

Vorwerk می گوید تیمش به حمایت از محصولات موجود Neato تا پنج سال آینده ادامه خواهد داد.