Nexon با کمک Haechi، MapleStory 20 ساله را وارد وب3 می کند

Nexon، یکی از بزرگترین شرکت های بازی در جهان، مانند برخی از همتایان خود در آسیا، در حال ورود به وب 3 است. توسعه‌دهنده MapleStory در حال ایجاد یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین بر اساس بازی آنلاین چندنفره بیست ساله است که در آن بازیکنان می‌توانند دارایی‌های درون بازی مانند لباس‌ها، تجهیزات و حیوانات خانگی مجازی را در قالب توکن‌های غیرقابل تعویض معامله کنند.

این شرکت اخیراً در وبلاگی با استناد به داده‌های KMS نوشت: حدود 160000 نفر در کره جنوبی امروز هنوز MapleStory را بازی می‌کنند.

بازی‌های بلاک چین در دو سال گذشته در همه جا ظاهر شده‌اند، اما تعداد کمی از آن‌ها وارد جریان اصلی شده‌اند و حتی بازی‌های محبوب، مانند بازی بازی برای کسب درآمد Axie Infinity، عمر کوتاهی داشته‌اند.

Nexon متعهد می شود که بازی های رمزنگاری پایدارتری ایجاد کند. آنجلا سون، مدیر توسعه تجارت بلاک چین و مشارکت نکسون، به TechCrunch گفت: «زمانی بود که تصور بلاک چین = P2E به طور گسترده پذیرفته شد و صحبت‌های زیادی در مورد استفاده از بلاک چین برای ساخت بازی‌هایی که درآمد کسب می‌کنند وجود داشت. یک پیامک

اما از آن زمان، بازار تغییر کرده است و سازندگان بیشتری هستند که می خواهند از بلاک چین برای توسعه جدی بازی ها استفاده کنند.

هنوز خیلی زود است که بگوییم MapleStory N، اولین بازی بلاک چین Nexon، و MapleStory Universe، اکوسیستم NFT مبتنی بر IP بازی کلاسیک، هرگز به اوج نسخه web2 خود خواهند رسید یا خیر. البته نکسون چشم انداز خوبی دارد.

MapleStory بیش از 180 میلیون کاربر جهانی دارد و حتی افراد بیشتری هستند که عاشق MapleStory IP هستند. ما پیش‌بینی می‌کنیم که بسیاری از بازیکنان از MapleStory N و MapleStory Universe لذت ببرند.»

انتقاد اصلی بازی‌های بازی برای کسب درآمد، اقتصاد معیوب آن‌ها است، جایی که گیمرها NFT‌ها را فقط برای ایجاد و فروش این کالاهای دیجیتال به کسانی که بعد از آن خرید می‌کنند، خریداری می‌کنند. نکسون مسیری شبیه به طرح های هرمی را طی نمی کند.

در MapleStory N، فروشگاه نقدی وجود ندارد و بازیکنان از طریق گیم پلی مواردی مانند تکمیل ماموریت ها و شکست دادن هیولاها را به دست می آورند. اگر مردم آنچه را که می‌خواهند به دست نیاورند، می‌توانند اقلامی را از طریق بازار NFT ثانویه اکوسیستم از دیگران خریداری کنند. به گفته Son، در نهایت، بازیکنان همچنین می توانند دارایی های درون بازی خود را در بازارهای خارجی معامله کنند.

سوار شدن به توده ها

Nexon با تعداد معدودی از شرکا کار می کند تا انتقال آن به web3 را فعال کند. این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که کالاهای دیجیتال MapleStory Universe بر روی Polygon، یک راه حل مقیاس‌پذیری اتریوم که در بین توسعه‌دهندگان بازی محبوب است، معامله می‌شود. امروز، شرکت بازی سازی کره جنوبی اعلام کرد که با یک شرکت وب 3 دیگر، Haechi Labs، یک ارائه دهنده راه حل های حسابرسی رمزنگاری و کیف پول که توسط بیش از 500 شرکت استفاده می شود، همکاری می کند.

مدیر عامل شرکت Geon-gi Moon در پاسخی کتبی به TechCrunch گفت: «بسیاری از شرکت‌های بازی پس از مشاهده موفقیت Axie Infinity از زمانی که Haechi Labs در 5 سال گذشته ممیزی امنیتی قراردادهای هوشمند و راه‌حل‌های کیف پول ارائه کرده است، شروع به ضربه زدن به درب ما کردند.

«در هیچ جای دیگری به جز کره جنوبی، تعداد زیادی از مدیران شرکت‌های بازی AAA را نمی‌بینید که اینقدر از ادغام بازی‌های خود با بلاک چین خوش‌بین هستند.»

اکثر برنامه های غیرمتمرکز موجود از کاربران می خواهند که از طریق کیف پول های رمزنگاری خود وارد شوند. اما اگر مردم تجربه قبلی وب 3 نداشته باشند چه؟ Haechi در حال تبلیغ Face Wallet است که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق حساب‌های موجود خود در Google، Facebook، Apple، Discord و Kakao به بازی‌های رمزنگاری مانند MapleStory N وارد شوند.

پس از ورود به سیستم، کاربران به حساب های کیف پول چهره خود دسترسی خواهند داشت. هرکسی که از کیف پولی مانند MetaMask استفاده می کند، استرس ناشی از تلاش برای ایمن نگه داشتن عبارت 16 کلمه ای خود را می داند. از دست دادن عبارت seed به معنای از دست دادن دسترسی دائمی به کیف پول است. استفاده از راه‌حل‌های نگهداری آسان است، اما از سوی دیگر، صاحبان دارایی در معرض خطر هک شدن یا هک شدن پلتفرم قرار دارند.

کیف پول چهره در تلاش است تا معضل حافظ را با ارائه یک کیف پول خودسرپرست حل کند که به کاربران امکان می دهد با رمز عبور شش رقمی وارد شوند و به آنها امکان بازیابی رمز عبور را می دهد.

مون توضیح داد: وقتی کاربر یک کیف پول از طریق Face Wallet ایجاد می کند، کلید آن به دو “اشتراک گذاری” رمزگذاری شده تقسیم می شود. اشتراک 1 در یک محیط زیرساخت ایمن و معمولاً در دستگاه کاربر ذخیره می شود. اشتراک 2 در مخزن تیم Face Wallet نگهداری می شود. کلیدهای رمزگشایی شده هرگز با Haechi به اشتراک گذاشته نمی شوند. مون اضافه کرد که Haechi نمی تواند هیچ یک از کلیدهای رمزگذاری شده را رمزگشایی کند.

Haechi تنها کسی نیست که سعی می کند کیف پول های خود میزبان را کاربر پسندتر کند. خود جامعه اتریوم از طریق یک ارتقای فنی بزرگ به نام «انتزاع حساب» با این مشکل مقابله می‌کند و توسعه‌دهندگانی مانند کیف پول جان با پشتوانه سرمایه‌گذاری، برای معرفی کیف پول‌هایی با قابلیت‌های قرارداد هوشمند رقابت می‌کنند.