Next Energy ما 25 میلیون دلار سری A را برای فناوری باتری با پشتیبانی بیل گیتس ، بی ام و می بندد – TechCrunch

استارتاپ Our Next Energy (ONE) مستقر در میشیگان ، سری A 25 میلیون دلاری را برای فناوری بسته است که می گوید می تواند محدوده EV ها را دو برابر کند ، زیرا بیشتر و بیشتر استارتاپ ها قصد دارند از مشکلات باتری های لیتیوم یون معمولی عبور کنند.

این شرکت 15 ماهه موفق به جذب سرمایه گذاران عمده ، از جمله Breakthrough Energy Ventures ، تأسیس بیل گیتس ، شد. Assembly Ventures ، BMW i Ventures (صندوق سرمایه گذاری خودروساز آلمانی BMW) ، Flex مستقر در سنگاپور و Volta Energy Technologies نیز شرکت کردند.

ONE در حال توسعه یک سیستم ترکیبی سلول به بسته است که از دو باتری تشکیل شده است: Aries ، یک باتری بدون کبالت که به گفته شرکت از خطر آتش سوزی ناشی از فرار حرارتی جلوگیری می کند. و یک افزایش دهنده باتری به نام Gemini ، که ONE تخمین می زند می تواند با یک بار شارژ مسافت حیرت انگیزی 700 مایل داشته باشد. ایده این است که از برج حمل برای سفرهای روزانه استفاده می شود ، در حالی که از دوقلوها می توان برای سفرهای گاه به گاه استفاده کرد. (ONE به تحقیقی در وب سایت خود اشاره می کند که 85 درصد از وسایل نقلیه را حداقل سالی یک بار برای سفری بیش از 300 مایل استفاده می کنند.)

این رویکرد ترکیبی است که ممکن است به ONE اجازه دهد در جایی که دیگران شکست خورده اند موفق شود. کلید مفهوم ترکیبی در شیمی است: برج حمل یک شیمی لیتیوم آهن-فسفات (LFP) است. این بسیار مهم است زیرا LFP ها یک فرمول قدیمی تر و ارزان تر هستند که به طور معمول نسبت به مواد شیمیایی قوی تر باتری های مبتنی بر نیکل دارای چگالی کمتری هستند. اما ONE می گوید بسته باتری Aries خود توانسته محدوده را افزایش داده و هزینه را کاهش دهد ، در حالی که از مشکلات باتری های مبتنی بر نیکل جلوگیری می کند-یعنی وابستگی به مواد اولیه کمیاب مانند نیکل و کبالت.

سخنگوی شرکت گفت که اولین مشتری ONE ، که استارتاپ وی هویت آن را فاش نمی کند ، از Aries به عنوان جایگزینی برای بسته های حاوی نیکل استفاده خواهد کرد. اگر باتری های LFP به عنوان جایگزینی جایگزین برای باتری های نیکل استفاده شوند ، بدون هیچ گونه توافقی در محدوده و هزینه ، می تواند یک تغییر بازی برای صنعت باشد.

مجیب ایجاز ، مدیرعامل ONE. اعتبار تصویر: انرژی بعدی ما

باتری های LFP همچنین احتمال آتش سوزی کمتری نسبت به مواد شیمیایی نیکل و کبالت دارند ، زیرا پایدارتر هستند و برای رسیدن به فرار حرارتی به دمای بسیار بالاتری نیاز دارند – واکنش زنجیره ای هنگامی رخ می دهد که سلول باتری قادر به تخلیه گرما با سرعت نیست تولید می شود

ONE توسط مجیب ایجاز ، کهنه کار فناوری باتری ، که قبلاً تیم فورد را در توسعه اولین پیشرانه پیل سوختی هیبریدی خود رهبری می کرد ، تاسیس شد ، قبل از اینکه از سازنده باتری A123 Systems شکار شود تا روی پروژه ماشین اسرارآمیز اپل کار کند. او فقط یک ماه پس از ترک غول فناوری مصرف کننده ، ONE را تأسیس کرد.

ایجاز در بیانیه ای اظهار داشت: تولید قوچ ها در پایان سال 2022 آغاز می شود. ONE قصد دارد با یک شریک تولیدی باتری را در میشیگان تولید کند و این بودجه برای تسریع در توسعه محصول مورد استفاده قرار می گیرد.