NomuPay که از قطعات Wirecard فین‌تک شکست خورده تشکیل شده است، می‌گوید ۵۳.۶ میلیون دلار برای پرداخت‌های فرامرزی جمع‌آوری کرده است.

ما همچنان شاهد به‌روزرسانی‌های منظم در مورد پیامدهای فاجعه‌بار سقوط Wirecard در سال 2020 هستیم، فین‌تک در حال حاضر ورشکسته خارج از آلمان که خانه‌ای مفصل برای حسابداری کاذب و تجارت مبهم ساخته بود. در همین حال، برخی از دارایی های آن عملیات، که اکنون تحت مالکیت جدید هستند، به نظر می رسد در حالت رشد قرار دارند.

NomuPay – یک تجارت پرداخت یکپارچه که توسط VC Finch Capital از خرید دارایی‌های Wirecard در سال 2021، به ویژه مجوزهای محلی، در سراسر ترکیه و آسیا اقیانوسیه (به ویژه هنگ‌کنگ، مالزی، فیلیپین و تایلند) و همچنین کسب‌وکارهای جداگانه مانند Cardinity خارج از کشور شکل گرفت. لیتوانی (همچنین به عنوان Click2Sell شناخته می شود) برای پوشش مجوزهای اروپایی – می گوید که اکنون 53.6 میلیون دلار جمع آوری کرده است و از آن برای ادامه گسترش عملیات خود و ایجاد ادغام ها و سایر عملکردها در API خود استفاده می کند.

این 53.6 میلیون دلار توسط شرکت در بیانیه‌ای مطبوعاتی سری A نامیده می‌شود، اما در مصاحبه‌ای با TechCrunch، پیتر بریج، مدیر عامل شرکت، این رقم را بیشتر از آنچه NomuPay تا به امروز افزایش داده است، توصیف کرد: خرید اولیه دارایی‌های مختلف توسط فینچ انجام شد. با سرمایه گذاری اولیه، و تنها مالک کسب و کار جدید در آن نقطه بود. از آن زمان، مدیریت، سرمایه گذاران فردی ناشناس، و یک شرکت جداگانه به نام Outpost Ventures (بخشی از Neuberger Berman) نیز سرمایه گذاری کرده اند و به آنها نیز سهامی در کسب و کار می دهند.

Outpost و Finch آخرین ترانشه NomuPay را که حدود 15 میلیون دلار است، رهبری کردند، و Burridge گفت که این طرح به زودی افزایش درآمدهای بیشتری – به قول او یک “افزایش مناسب” است. امروز برای اولین بار است که استارت آپ جزئیات هر یک از این بودجه را اعلام می کند.

NomuPay بی سر و صدا از سال 2021 شکل گرفت، اما اولین محصول تجاری خود – یک پلتفرم پرداخت یکپارچه برای انجام و دریافت پرداخت‌ها که دروازه‌بانی است و با زیرساخت‌های پرداختی که کسب‌وکار از قبل استفاده می‌کند کار می‌کند – در پایان سال 2022 راه‌اندازی کرد و می‌گوید که اکنون در 20 کشور فعال است. بریج از افشای هر گونه جزئیات در مورد اندازه کسب و کار فعال خود خودداری کرد، اما مشتریان و شرکا شامل عملیات منطقه ای Spotify، Ikea، فیس بوک و متخصص پرداخت مهمان نوازی Planet هستند.

این ایده ای از مشتریان هدف NomuPay می دهد: بازرگانان و سایر مشاغل آنلاین که نیاز به پرداخت و دریافت (یعنی پذیرش پرداخت و پرداخت) در بازارهای بین المللی دارند. محصول اصلی آن یک API است که کسب‌وکارها می‌توانند از آن برای دور زدن مشکلات ناشی از مذاکره و یکپارچه‌سازی روش‌ها و فرآیندهای پرداخت متفاوت و پراکنده استفاده کنند که یک کسب‌وکار باید در هنگام انجام تراکنش‌های فرامرزی داشته باشد. پلتفرم پرداخت یکپارچه NomuPay با شرکت هایی مانند Stripe، PayPal و Adyen و همچنین PPRO، Payoneer و بسیاری دیگر رقابت می کند.

این در واقع یک بازار شلوغ است، اما همچنین به اندازه کافی بزرگ است که بریج معتقد است فضا برای شرکت های پرداخت بیشتر برای پاسخگویی به تقاضا وجود دارد.

وی گفت: پرداخت ها همچنان یک مشکل است که باید حل شود. ما در حال ساخت ریل های جدید برای انجام این کار هستیم.»

بریج می‌تواند با اقتدار حرف‌های بلندی بزند، زیرا او سابقه طولانی در دنیای فین‌تک، و به‌ویژه جنبه‌های آشفته‌تر پرداخت‌های فرامرزی دارد. او رئیس قدیمی و مدیر اجرایی HyperWallet بود که توسط PayPal خریداری شد تا عملیات پرداخت جهانی خود را ایجاد کند، تجارتی که او برای PayPal نیز رهبری می کرد. پیش از آن، بریج نیز سال ها در Travelex کار می کرد. و قبل از ورود به FX، او مدت زیادی را در Oracle و Siebel گذراند، بنابراین پیشینه بسیار قوی در CRM و نحوه ایجاد خدمات B2B برای نیازهای مشتری دارد.

در حالی که طرح های کارت [like Mastercard or Visa] همه جا را ایجاد کرده اند، این است [still] گسترش جهانی سخت است.» به عنوان مثال، اگر من به ترکیه بروم، هنوز باید یک حساب تجاری باز کنم و با خریدار دیگری کار کنم و نرخ های محلی و هزینه های محلی را بپردازم. مسئله در سطح جهانی این است که نرخ پذیرش فرامرزی هنوز بسیار ضعیف است.

در حالی که ارتباط واضحی بین Wirecard و شکل‌گیری NomuPay وجود دارد – و حتی ممکن است فکر کنیم که برخی از خدمات و مشتریان وجود دارند که به آن منتقل شده‌اند، زیرا Wirecard در دوران اوج خود پرداخت‌های یکپارچه را به عنوان بخشی از پشته فین‌تک خود قبل از ورشکستگی ارائه می‌کرد. – Burridge بسیار خاص است که بگوید این خرید برای دریافت مجوز محلی انجام شده است، که می تواند گران و زمان بر باشد برای مذاکره در چندین بازار.

او گفت که استراتژی فینچ این بود که «مجوزهای خوب را در مکان‌های دسترسی سخت» دریافت کند، پس از آن که آنها زمان را صرف بررسی بازار و بررسی روش‌های پرداخت برای یافتن بهترین شکاف‌ها کردند. او با اشاره به شکست وایرکارد چشمانش را می چرخاند و می گوید که فناوری، مشتریان و تمام زیرساخت های فراتر از مجوزها، همگی توسط خود NomuPay ساخته شده اند و از چیزی از Wirecard استفاده نمی کنند.

او گفت: «ما این را بیشتر به عنوان یک پاسگاه دیزنی لند برای رسیدن به جلوی صف می‌دانیم.

Radboud Vlaar، شریک مدیریت Finch Capital، در بیانیه ای گفت: “تحت رهبری پیتر بریج، NomuPay یک سری مجوزها و استخدام های سطح بالایی انجام داده است که به ارتقای شرکت به سطح بعدی کمک کرده است.” علاوه بر این، این شرکت یک پلتفرم پرداخت یکپارچه ایجاد کرده است که از طریق یک ادغام ساده و واحد، پذیرش پرداخت محلی و پرداخت پرداخت را در مناطق جغرافیایی که مدت‌ها فاقد سیستم یکپارچه بوده‌اند، باز می‌کند. ما بسیار هیجان‌زده هستیم که ببینیم NomuPay چگونه نیاز شدید مشتریان را در این بازارهای اصلی برطرف می‌کند.”

دیوید دوبیک، یکی از شرکای Outpost Ventures افزود: “ما از شراکت با تیم بسیار با تجربه NomuPay و شریک شدن با آنها در این مرحله بعدی از رشد هیجان زده هستیم.” در طول مکالمات خود با NomuPay، ما به طور مداوم تحت تاثیر پیاده‌سازی تکنولوژیکی پلتفرم upp، توانایی آن در حل طیف گسترده‌ای از مسائلی که شرکت‌ها و بازارها در پرداخت‌های جهانی با آن مواجه هستند، و همچنین رویکرد آن‌ها به توزیع و شرکای اولیه، قرار گرفته‌ایم. که از پلتفرم در مقیاس استفاده می کنند.»