Nuwa Pen با کمپین گمراه کننده Kickstarter راه اندازی شد

بازگشت به CES در ژانویه امسال در لاس وگاس، قلم Nuwa را پیش‌نمایش کردم. یک خودکار حاوی سه دوربین که قول می‌دهد خط‌نویس‌های شما را به یادداشت‌های دیجیتالی تبدیل کند و سپس از هوشمندهای OCR و هوش مصنوعی برای بیرون کشیدن مرتبط‌ترین داده‌ها استفاده کند. “دیدار با کریس در ساعت 6 بعدازظهر سه شنبه” را در یک Post-it بنویسید و قول این است که قلم داده های مربوطه را بیرون آورده و یک رویداد تقویم ایجاد کند. در اواخر آوریل، من با موسس شرکت ملاقات کردم و فرصتی داشتم که آن را امتحان کنم. وقتی این کار را انجام دادم، متوجه شدم محصولی که در CES دیدم، نتایجی را که شرکت در نمایشگاه نشان می داد تولید نمی کند. این هفته، این شرکت کمپین Kickstarter را راه اندازی کرد که چشم انداز خود را نشان می دهد، اما به نظر نمی رسد وضعیت فعلی محصول را به طور کامل منعکس کند.

در CES، به من گفتند که این شرکت یک نمونه اولیه کاملاً کارآمد دارد و یک Post-it با یک تصویر دیجیتالی نشان داده شد:

Nuwa Pen با کمپین گمراه کننده Kickstarter راه اندازی شد

«نمونه‌ای» که شرکت در CES به من نشان داد شبیه این تصویر بود و نشان می‌داد که چگونه می‌توان نقاشی روی Post-it را دیجیتالی کرد. اکنون مشخص می شود که نسخه ی نمایشی با قلم هایی که نمایش داده شده بودند انجام نشده است. اعتبار تصویر: TechCrunch / Haje Kamps

وقتی چهار ماه بعد توانستم قلم را امتحان کنم، معلوم شد دمویی که به من نشان داده شد کاملاً آن چیزی نیست که به نظر می رسید. در 27 آوریل، محصول این شرکت توانست حروف بسیار ساده را با دقت ثبت کند، اما تنها یک ضربه در آن زمان، و کشیدن یک خانه کوچک بر روی یک یادداشت Post-it کاملاً فراتر از دسترس قلم بود.

یک حلقه همانطور که در سمت چپ نوشته شده است، و همانطور که در سمت راست گرفته شده است. در برنامه به صورت آینه ای نشان داده شد، اما حداقل شکل تقریباً مناسبی داشت. اعتبار تصویر: TechCrunch / Haje Kamps

مسئله برای من این است که پروژه Kickstarter وضعیت فعلی محصول Nuwa Pen را منعکس نمی کند

در ماه آوریل، مارک توینیر، بنیانگذار و مدیر عامل Nuwa، اعتراف کرد که نمونه اولیه این شرکت به CES “یک کار عجولانه” بود و این شرکت فقط تا حدی کار می کرد. او پیشنهاد کرد که سخت‌افزار در این مرحله قفل شده است و دو تا سه ماه آینده تا حد زیادی حول بهینه‌سازی الگوریتم‌ها خواهد بود.

Nuwa به من گفت که نمونه اولیه به درستی در “جعبه های درشت” کار می کند، اما مرحله نهایی یکپارچه سازی قرار دادن این فناوری در فرم فاکتور قلم نشان داده شده در تصاویر هنوز کامل نشده است.

Tuinier امروز در ایمیلی به TechCrunch تأیید کرد: «مدلی که ما برای ترسیم و دیجیتالی کردن صفحات ویدیو استفاده کردیم، نسخه حجیم‌تر است که تراشه را روی یک برد توسعه‌دهنده قرار داده بود تا کنترل بیشتری روی بهینه‌سازی نرم‌افزار داشته باشیم».

این کلی معنی داشت؛ به این ترتیب توسعه محصول کار می کند: شما طراحی و فناوری را به طور جداگانه ایجاد می کنید و بعداً در فرآیند توسعه آنها را با هم ازدواج می کنید. ماه گذشته در مقاله‌ای به برخی از نحوه عملکرد آن فرآیند پرداختم.

در بهترین حالت گمراه کننده

مسئله برای من این است که پروژه Kickstarter وضعیت فعلی محصول Nuwa Pen را منعکس نمی‌کند – به ویژه در ویدیوی پروژه سرمایه‌گذاری جمعی.

در ویدیوی “نووا قلم: سفر تا کنون… چگونه به اینجا رسیدیم؟” در حدود 1 دقیقه و 10 ثانیه بعد، می‌توانید صدای توینیر را بشنوید که می‌گوید: «بنابراین وقتی نوشتن را تمام کردید، می‌توانید قلم Nuwa را نزدیک برنامه خود نگه دارید و می‌توانید نمایش دیجیتالی دقیقی از آنچه که نوشتید ببینید.» مشکل این است که تا جایی که من متوجه شدم، شرکت در حال حاضر قادر به انجام این کار با آن نمونه اولیه نیست. حتی در ویدئویی که این شرکت به TechCrunch ارائه کرده است، “نمایش دقیق” ممکن است کمی طولانی باشد.

در عوض، وضعیت موجود در آوریل این بود:

نوشتم «نوشتن» و «تست» و شکلی کشیدم. در بالا، می‌توانید آنچه را که قلم و برنامه ضبط کرده‌اند ببینید. همانطور که می بینید – عملاً هیچ شباهتی بین دستخط افتضاح من و آنچه قلم نووا ثبت کرده است وجود ندارد. اعتبار تصویر: TechCrunch / Haje Kamps

به سختی می توانم بپذیرم که ویدیویی به نام «سفر تا اینجای کار» حاوی عبارات «ما قادر خواهیم بود» به جای نمایش دقیق، خوب، سفر تا کنون باشد. از یک طرف، به عنوان یک مربی و قصه گو، اهمیت داستان سرایی را درک می کنم. و به‌عنوان کسی که به طرز شگفت‌انگیزی توسط یک پروژه سخت‌افزاری تامین مالی جمعی گزیده شد، من سعی کردم (و شکست خوردم) خودم را تحویل دهم، همچنین به اهمیت صادق بودن در مورد دلتای بین آنچه واقعی است و آنچه بخشی از چشم انداز محصول است اعتقاد دارم.

این به چند دلیل چالش برانگیز است.

اتفاقاً به همین دلیل است که من به ندرت کمپین های Kickstarter را در اینجا در TechCrunch پوشش می دهم. در سطح پایه، خود Kickstarter می‌گوید که «سازندگان طراحی سخت‌افزار و محصول باید نمونه‌های اولیه پروژه‌های خود را نشان دهند» و از سازندگان محصول می‌خواهد که «توسعه محصول شما را صادقانه و شفاف به حامیان نشان دهند». من قطعاً داوری نمی‌کنم که آیا Nuwa Pen در اینجا قوانین Kickstarter را نقض می‌کند یا خیر، اما معتقدم که استدلال این که این کمپین Kickstarter صداقت و شفافیت با حسن نیت است دشوار است.

Nuwa Pen استدلال می کند که می تواند ارائه دهد

از شرکت پرسیدم که آیا نگران است کاری که می‌خواهد انجام دهد ممکن است غیرممکن باشد.

“ما از یک پشته فناوری سخت افزاری ثابت استفاده می کنیم و نرم افزار تعبیه شده را برای فلش کردن (ادغام آن) در نسخه فشرده ای که به شما نشان دادم، دقیق تنظیم می کنیم. در داخل ما یک نسخه توسعه‌یافته داریم که دوربین‌ها عملیاتی هستند – آنها بسیار مهم هستند اما برای تکمیل آنها تلاش زیادی می‌کنند. بنابراین، در حالی که نسخه‌ای که به شما نشان دادم کوچک‌تر است، نسخه‌های داخلی سازگار هستند.

حامیان کمپین Kickstarter متوجه شدند که هیچ یک از مواد ارائه شده توسط Nuwa در صفحه کمپین، محصول را در حال استفاده نشان نمی دهد. اعتبار تصویر: کیک استارتر / قلم نوا

تفاوت این است که ما با نسخه بزرگتر کنترل و انعطاف بیشتری داریم، به ویژه در مورد توسعه دوربین. در مورد ریسک‌های مالی، ما در اوایل پروژه با برخی عدم قطعیت‌ها مواجه بودیم، اما نمایش ما در CES به کاهش آن‌ها کمک کرد. ما اکنون از طریق Kickstarter به بودجه خود اضافه می کنیم تا آینده قلم نووا را گسترش دهیم. در همین خط فکری، ما همچنین نیاز به به روز رسانی جدول زمانی تحویل خود داشتیم که بیشتر با توسعه ما مطابقت داشت. Tuinier در بیانیه گفت: اکنون قصد داریم اولین دسته را در ماه دسامبر و دسته Kickstarter را در ماه مارس ارسال کنیم، که دیرتر از آنچه در ابتدا انتظار می رفت، است زیرا کوچک سازی چالشی بود که ما موفق به غلبه بر آن شدیم. ما اکثر وظایف پیچیده را تکمیل کرده ایم و یک خط لوله کاربردی در محیط های کنترل شده ایجاد کرده ایم. توسعه سرعت گرفته است، که به ما کمک می کند تا جدول زمانی خود را با دقت بسیار بیشتری پیش بینی کنیم. بنابراین بله، همانطور که در ویدیو نشان داده شده است، محصول نیز کار خواهد کرد. چالش کلیدی که ما روی آن کار می‌کنیم زمان مورد نیاز برای فشرده‌تر کردن نرم‌افزار تعبیه‌شده است.»

این تیم عکسی از نسخه قلمی که برای ایجاد نتایج نشان داده شده در ویدیوی Kickstarter استفاده شده بود، ارائه کرد و از من خواست که آن را به طور گسترده‌تر به اشتراک نگذارم، با استناد به این که «این قلم MCU ما را فاش می‌کند. [Microcontroller]که اطلاعات عمومی نیست.» این عکس یک خودکار با کابل روبانی را نشان می‌دهد که به جعبه‌ای به اندازه یک دسته کارت می‌رود و سپس با کابل USB به لپ‌تاپ متصل می‌شود.

من همچنین از تیم Nuwa Pen خواستم ویدیویی ضبط کند که نسخه فعلی قلم خود را نشان دهد. چند روز بعد، تیم ویدئوی زیر را ارائه کرد که به نظر می‌رسد نمونه اولیه قلم را نشان می‌دهد که به صورت بی‌سیم کار می‌کند و به برنامه متصل می‌شود. این به طور مختصر دست خط را به صورت ضبط شده نشان می دهد و نشان می دهد که شرکت از زمانی که خودم دستگاه را در ماه آوریل امتحان کردم پیشرفت چشمگیری داشته است. به نظر می‌رسد که قلم اکنون می‌تواند چندین ضربه قلم را مدیریت کند و ضبط آنقدر قوی است که ضربات قلم را به عنوان کلمه “سلام” تشخیص دهد. هنوز هم به اندازه ای که در ویدیوی Kickstarter نشان داده شده است، فاصله زیادی با دقت دارد.

حامیان نیاز به شفافیت دارند

و در اینجا اصل نهفته است. ویدیوهای Kickstarter مملو از فیلم‌ها، عکس‌ها و دیدگاه‌های محصول بسیار شیک و بسیار خوب تولید شده‌اند و یک کیت توسعه‌دهنده در چشم است. مضاعف ناامید کننده؛ یک بخش خطرات و چالش‌ها در پایین کمپین وجود دارد که زنجیره‌های تامین، “مقررات گمرکی و حمل و نقل” و “همه‌گیری، بلایای طبیعی، یا سایر رویدادهای پیش‌بینی نشده” را به عنوان خطر فهرست می‌کند، اما اشاره نمی‌کند که محصول در حال حاضر کار نمی‌کند. همانطور که در فیلم ها نشان داده شده است. که به نظر من بزرگترین خطر از همه به نظر می رسد.

اشتباه نکنید من می دانم که توسعه محصول می تواند در واقع بسیار سخت باشد و از ایده، از طریق نمونه اولیه، تا محصول تولیدی، راه طولانی است. اگر و زمانی که قلم Nuwa همانطور که شرکت تصور می کند کار کند، فکر می کنم برای کسانی که هنوز با خودکار روی تکه های کاغذ می نویسند محصول جالبی خواهد بود. به‌عنوان یک استارت‌آپ، ایده بهتری است که با حامیان کیک‌استارتر شفاف باشید – مشخص می‌شود که در بسیاری از مواقع، آن‌ها اهمیتی نمی‌دهند که یک محصول در حال توسعه است. جایگزین دیگر این است که کمپین تأمین مالی جمعی را به تأخیر بیندازید تا زمانی که یک محصول واقعاً مطابق شکل عمل کند. رویکردی که قلم Nuwa Pen انتخاب کرد در بهترین حالت گمراه‌کننده است – و در بدترین حالت چیزی بسیار شرورتر.