NXP از آخرین پردازنده خود، i.MX 91، در جریان کامپیوتکس رونمایی کرد

در جریان کامپیوتکس امروز، غول نیمه هادی هلندی NXP، i.MX 91 خود را معرفی کرد، آخرین پردازنده از سری پردازنده های برنامه های کاربردی i.MX 9 برای موارد استفاده صنعتی، پزشکی، مصرف کننده و IoT.

رافائل سوتومایور، معاون اجرایی و مدیر کل NXP Secure Connected Edge در طول سخنرانی خود، جزئیاتی در مورد پردازنده جدید ارائه کرد. ویژگی‌ها عبارتند از 800MHz Cortex-M7 chi8p برای کنترل بلادرنگ، و Cortex-M33 برای مدیریت شبکه، همراه با Gbps یکپارچه با پشتیبانی از شبکه‌های حساس به زمان و پروتکل‌های صنعتی. توسط NPX’s EdgeLock Secure Enclave ایمن شده است و دارای کتابخانه های نرم افزار ایمنی کاربردی است.

مورد استفاده برای i.MX 91 کارخانه های هوشمند است. i.MX 91 در قلب پلتفرم صنعتی NPX برای کارخانه‌های هوشمند قرار دارد و EdgeLock، دستگاه‌های دیگر، PF5020 NXP (دستگاه چند کاناله این شرکت برای کاربردهای صنعتی و با کارایی بالا) و بخش جلویی N-Afe NXP را به هم متصل می‌کند. که سنسورها و محرک ها را اجرا می کند.

نمونه دیگری از نحوه استفاده از iMX 91 خانه های هوشمند است. خانواده i.MX/MCU را می توان با رادیو سه گانه یکپارچه IW612 NXP ترکیب کرد تا رادیوها را در Matter ادغام کند، استاندارد اتصال آن که برای کمک به دستگاه های خانه هوشمند برای برقراری ارتباط با یکدیگر طراحی شده است.

خانواده i.MX 91 بخشی از برنامه ماندگاری محصول NXP است که تضمین می کند محصولات واجد شرایط حداقل به مدت 10 سال در دسترس باشند و محصولات شرکت کننده تعیین شده برای بخش های خودرو، مخابرات و پزشکی برای حداقل 15 سال در دسترس باشند. i.MX 91 هسته های پردازنده Arm Cortex-A55 را ترکیب می کند و با EdgeLock Secure Enclave یکپارچه شده است.