Okay، که بهره وری مهندسان را تجزیه و تحلیل می کند، به Stripe می فروشد

غول فین‌تک Stripe خریداری کرده است باشه، استارت آپی که یک نرم افزار تحلیلی با کد پایین توسعه داده است برای کمک به رهبران مهندسی درک بهتر عملکرد تیم هایشاناین شرکت ها به طور انحصاری به TechCrunch گفتند.

Okay که در سال 2019 تأسیس شد، در گروه زمستانی 2020 Y Combinator شرکت کرد و سپس به جمع آوری 6.6 میلیون دلار سرمایه از شرکت هایی مانند Sequoia و Kleiner Perkins ادامه داد. سرمایه گذاران فرشته شامل مدیرانی از Plaid، Brex و Instacart، به همراه پاتریک کولیسون، مدیر عامل Stripe هستند.

شرایط مالی این معامله، که اولین خرید Stripe از آن زمان است خرید ارائه دهنده کارت خوان BBPOS در ژانویه 2022، فاش نشدند.

بنیانگذاران Antoine Boulanger (مدیرعامل) و Tomas Barreto (CTO) هنگام کار در Box با یکدیگر آشنا شدند – Boulanger به عنوان مدیر ارشد مهندسی و Barreto به عنوان معاون مهندسی. قبل از شروع Okay، Boulanger به عنوان مدیر ارشد مهندسی در Google کار می کرد و Barreto معاون تولید و مهندسی در Checkr بود.

جفت در سال 2020 به TechCrunch گفت که در فرآیند ساخت مجموعه‌ای از ابزارهای داخلی که برای کمک به مدیران در Box طراحی شده‌اند تا تیم‌هایشان را بهتر درک کنند، فرصتی را برای مجموعه ابزار اشتراکی که می‌تواند به مدیران در سراسر شرکت‌ها کمک کند، درک کردند. در بیشتر موارد، Boulanger می گوید که Okay برای جایگزینی تا حد زیادی ابزارهای ساخته شده در داخل طراحی شده است.

گرفتن تصویری از بهره وری یک تیم مهندسی شامل اتصال به مجموعه ابزار Okay و جمع آوری داده ها در یک خوراک قابل هضم است. داشبوردها را می توان بر روی داده های ابزارهای توسعه دهنده مانند GitHub و Jira ساخت.

به طور خلاصه، Okay با هدف ارائه راهی به شرکت ها بود برای ساخت داشبوردهای اثربخشی مهندسی در بالای ابزارهای توسعه دهنده.

بولانجر در مصاحبه‌ای با TechCrunch گفت: «ما از معیارها و داده‌ها استفاده می‌کنیم تا تیم مهندسی را کارآمدتر و مؤثرتر کنیم. «به نظر خیلی شبیه است [analytics software] Mixpanel یا Amplitude اما برای کارهای مهندسی کاربرد دارد. تفاوت این است که ما بر روی یافتن گلوگاه‌هایی متمرکز شده‌ایم که مهندسین را در فعالیت‌های روزانه‌شان تحت‌تاثیر قرار می‌دهند – بیشتر روی ورودی‌های آنها… به جای خروجی‌ها، مانند خطوط کدها.

البته اکنون که توسط Stripe خریداری شده است، Okay از خدمات رسانی به دیگر مشتریان خود – که در گذشته شامل Brex، Plaid و Intercom بودند – به خدمات انحصاری Stripe تغییر خواهد کرد. اوکی قبل از خرید هفت کارمند داشت. بنیانگذاران از اشتراک گذاری در مورد پیوستن هر هفت کارمند به Stripe خودداری کردند.

بولانگر گفت: «رویکرد ما… با ارزش‌های مهندسی Stripe همسو می‌شود: با افزایش اثربخشی مهندسی، Stripe موقعیت بهتری برای جذب و حفظ مهندسان با استعداد پیدا می‌کند.

در حالی که Okay هیچ معیار درآمد اخیر را به اشتراک نمی گذارد، این شرکت در فوریه 2022 به TechCrunch گفت که درآمد و پایگاه مشتری خود را حدود 10 برابر افزایش داده بود، از جمله افزودن مشتریانی مانند Sourcegraph و mParticle.

بولندر گفت، در حین راه اندازی Stripe در سال 2022 بود که این استارت آپ کوچک “واقعاً با رهبران مهندسی برخورد کرد و “از آنجا به بحث خرید تبدیل شد.”

به عنوان یک شرکت SaaS، Okay با فروش اشتراک در نرم افزار خود درآمد کسب کرد.

بولانگر گفت: «استرایپ از آن دسته از مشتریانی بود که ما به آنها خدمت می کردیم. آنها تو بودندمعمولاً شرکت‌هایی در مرحله قبل از عرضه اولیه سهام با صدها تا هزاران مهندس که مدیر آنها می‌خواست شروع به ردیابی کارهای دیگران کند و به دنبال ابزارهایی برای کمک به تصمیم‌گیری باشد.»

امروز، Okay به بخش مهندسی Stripe اضافه می شود.

بولانجر گفت که قبل از این خرید، اوکی مکالمات منظمی با سایر خریدارهای بالقوه داشت اما به این نتیجه رسید که “استرایپ واقعاً خاص بود.”

Stripe که یکی از با ارزش ترین شرکت های خصوصی جهان است، با مشکلاتی روبرو بوده است زیرا فضای پرداختی که در آن فعالیت می کند همچنان رقابتی تر می شود و بازار IPO خشک شده است. تنها در سال گذشته شرکت هایی مانند شطرنجی و ققنوس برای مثال محصولات رقیب را منتشر کرده اند. و Stripe، که هنوز از طریق یک IPO مورد انتظار در اوایل سال جاری، عمومی نشده است با ارزش گذاری 50 میلیارد دلاری، 6.5 میلیارد دلار جذب کرد بعد از بودن به ارزش 95 میلیارد دلار در مارس 2021. آخرین افزایش Stripe چند ماه پس از شرکت انجام شد حدود 1120 کارگر را اخراج کردیا 14 درصد از نیروی کار خود، در نوامبر سال 2022 پس از گفتن اینکه “برای جهانی که در آن هستیم استخدام بیش از حد کرده است.”

Stripe از اظهار نظر در مورد خرید Okay خودداری کرد، بدون اینکه تایید کند که این اتفاق افتاده است.