OpenStack با افزایش استقرار در طول همه گیری همه گیر شتاب جدیدی می گیرد – TechCrunch

OpenStack ، پروژه منبع باز که به شرکت های بزرگ و ارائه دهندگان ابر عمومی ابزارهایی می دهد تا ابرهای خصوصی خود را شبیه AWS در مراکز داده خود اجرا کنند ، امروز انتشار OpenStack 24 را اعلام کرد. لبه های تیز سیستم

بر هیچ کس پوشیده نیست که پروژه OpenStack ، که اکنون زیر چتر بنیاد OpenInfra قرار دارد ، فراز و نشیب هایی داشته است. بنابراین شاید برای بسیاری تعجب آور باشد که اخیراً در حال افزایش استفاده از آن است. همانطور که بنیاد امروز به اشتراک گذاشت ، تعداد کل هسته های تحت مدیریت OpenStack در سال گذشته 66 درصد افزایش یافت.

OpenStack ستون فقرات بسیاری از شرکت های مخابراتی است و در واقع ، 9 مورد از 10 بزرگترین شرکت های ارتباطی OpenStack را اجرا می کنند. اگر اخیراً با شبکه Verizon تماس 5G برقرار کرده اید ، OpenStack نقش مهمی در تحقق آن ایفا کرده است (افشاگری: Verizon ، از طریق Verizon Media ، قبلاً صاحب TechCrunch بود. آنها دیگر این کار را نمی کنند ، که بدیهی است ضرر آنها است). اما شرکت هایی مانند Workday و Walmart نیز اکنون دارای استقرار OpenStack با بیش از 1 میلیون هسته هستند. با این حال ، به عنوان مثال ، China Telecom با بیش از 6 میلیون هسته در لیگ خودش قرار دارد.

مارک کولیر ، COO Foundation Foundation OpenInfra ، به من گفت: “این بزرگترین جهشی است که فکر می کنم سالانه شاهد آن بوده ایم.” “درباره رشد گسترده تقاضا برای زیرساخت ها به دلیل همه گیری همه چیز نوشته شده است. و مقالات زیادی در مورد ابرهای عمومی با مقیاس بزرگ نوشته شده است و ناگهان آنها باید سریعتر رشد کنند – اما من فکر می کنم که این کاملا تقاضای OpenStack را افزایش می دهد. ما در سال 10 میلیون هسته اضافه کردیم. فقط عالی است صد ابر جدید درست در سال گذشته ساخته شد. ما اکنون هفت سازمان داریم که بیش از یک میلیون هسته را اداره می کنند. “

اعتبار تصویر: بنیاد OpenInfra

همچنین شایان ذکر است که مایکروسافت چند هفته پیش به عنوان عضو درجه یک پلاتین به بنیاد OpenInfra پیوست و به گروه هایی مانند Ant Group ، AT&T ، Ericsson ، Facebook ، FiberHome ، Huawei ، Red Hat ، Tencent Cloud و Wind River پیوست. به

پس از 24 نسخه ، به هر حال ، ابزارهای اصلی مورد نیاز برای اجرای یک ابر خصوصی (محاسبه ، ذخیره سازی ، شبکه و غیره) اکنون به خوبی تثبیت شده است. اما هنوز برخی ویژگیها مانند پشتیبانی از تقریباً هر دستگاه PCI وجود دارد ، چیزی که شرکتها به دنبال آن بودند تا SmartNIC (عمدتا دستگاههای شبکه قابل برنامه ریزی) را به سرویس محاسبه Nova و Neuton OpenStack متصل کنند.

“تا آنجا که موضوعات خاصی را که با این نسخه دیدیم ، یکی از آنها ادغام پروژه ها است. بنابراین OpenStack Cyborg [which provides support for hardware accelerator]کندا نلسون ، مدافع توسعه دهندگان بالادستی OpenStack ، توضیح داد که Nova ، Neutron ، کار زیادی در زمینه انعطاف پذیری دستگاه های متصل به دستگاه ، دستگاه های PCI انجام داد و ثابت کرد که گاهی پروژه های ما با هم بهتر هستند.

این شامل افزودن پشتیبانی برای عملکردهای بیشتر از اجزای بیشتر به ابزار خط فرمان OpenStack یکپارچه می شود.

نلسون می گوید: “از لحاظ تاریخی ، ما برای هر یک از خدمات ، مشتریان جداگانه داشتیم.” “آنها به API نزدیکتر هستند و توسط پروژه های جداگانه نگهداری می شوند. ما در دو نسخه اخیر روی این مشتری OpenStack و OpenStack SDK که در زیر آن قرار دارد تمرکز کرده ایم ، بنابراین می توانیم دسته ای از مشتریان خاص پروژه را حذف کنیم تا کاربران فقط یک خط فرمان داشته باشند که برای تعامل با آنها نیاز داشته باشند. و آنها می توانند همه کارها را انجام دهند. “

Thierry Carrez ، معاون مهندسی بنیاد OpenInfra ، در مورد بسیاری از به روز رسانی های دیگر ، خاطرنشان کرد که آنها اغلب تحت الزامات سخت افزاری جدید و همچنین مقیاسی هستند که بسیاری از کاربران OpenStack در حال حاضر کار می کنند.

او گفت: “جالب است که ببینیم اولویت های توسعه چگونه تغییر می کنند.” “در این مرحله از OpenStack ، ویژگی های اصلی بسیار پایدار هستند ، اما در واقع این قابلیت سخت افزاری است که بیشتر این توسعه جدید را هدایت می کند.”

علاوه بر این ، با این حال ، تیم همچنین از آخرین چرخه توسعه برای رسیدگی به برخی بدهی های فنی که در دهه گذشته جمع آوری شده بود ، استفاده کرد ، از جمله حذف پشتیبانی از API های قدیمی قدیمی ، برای مثال.

بنیاد OpenInfra ، که اکنون نیز از پروژه هایی مانند Kata Containers ، CI/CD platform Zuul ، سکوی محاسباتی لبه StarlingX و ابزار مدیریت چرخه حیات Airship پشتیبانی می کند ، امروز نیز از بازگشت به کنفرانس های شخصی که از 7 تا 9 ژوئن در برلین آغاز می شود ، پشتیبانی می کند. ، با ثبت نام در ماه آینده افتتاح می شود. پیش از این ، این رویداد مجازی ، OpenInfra Live: Keynotes ، در نوامبر امسال میزبانی می شود.