Opentrons قصد دارد با ربات Flex خود دسترسی به آزمایشگاه را دموکراتیک کند

هنگام صحبت با جان برنان-بادال، مدیر عامل Opentrons و سرمایه گذار وینود خوسلا، دو کلمه به ذهنم خطور کرد: تکرارپذیری و تکرارپذیری. اینها البته مفاهیم مهمی در دنیای پژوهش هستند. آنها کلیدهای آزمایش موفق هستند، اما بسیاری از متغیرهای مختلف می توانند بین آنها و محققان قرار بگیرند.

این یکی از وعده های اساسی سیستم فلکس جدید Opentrons است. اگر بتوان پارامترهای تحقیق را در یک ماشین برنامه ریزی کرد و بازتولید شرایط را آسان تر کرد، چه؟

Khosla به TechCrunch می‌گوید: «یک مثال عالی می‌تواند این باشد که نیچر مقاله‌ای منتشر کند. ما چیزهای زیادی در مورد داده‌های غیرقابل تولید یا داده‌های مخدوش و همه چیز می‌بینیم. آنها می‌توانند به معنای واقعی کلمه آزمایش‌های مشابهی را اجرا کنند و به نویسنده بگویند: «اسکریپت نرم‌افزار را برای اجرای آن آزمایش ارسال کنید».

این دستگاه که ظاهراً شبیه یک چاپگر رومیزی است، دو فوت در دو فوت در دو فوت اندازه دارد. Opentrons API سیستم را در دسترس محققان قرار می دهد و امکان ایجاد گردش کار را فراهم می کند. این می تواند به معنای انجام آزمایش یا انجام آزمایش باشد. این شرکت که در سال 2014 تأسیس شد، تجربه خوبی در مورد دومی دارد. این شرکت فضای آزمایشگاهی را در سال 2020 به عنوان یک واکنش همه‌گیر اجاره داد.

برنان-بادال می‌گوید: «Opentrons اکثر نمونه‌های COVID را که در منطقه متروی نیویورک اجرا می‌شوند، آزمایش کرده است. ما بیش از 15 میلیون نفر را آزمایش کردیم. ما آزمایشگاه خود را راه اندازی کردیم. همه این نمونه ها با تجهیزاتی به ارزش کمتر از 250000 دلار اجرا شدند.

فلکس جانشین OT-2 است، دستگاهی که این آزمایش‌ها را انجام داد و مشتریانی را در کلینیک مایو، هاروارد و MIT پیدا کرد. وعده بزرگ دیگر در اینجا دموکراسی سازی است. بسیار شبیه به دنیای رباتیک جراحی، Flex تلاشی برای دموکراتیک کردن دسترسی، از جمله یک مانع کمتر برای ورود به قیمت است. این سیستم با هزینه اولیه (در مقابل مدل RaaS) در دسترس خواهد بود که شرکت قول داده است که 1/10 سیستم های صنعتی تاسیس شده است. ارسال آن از ماه آگوست آغاز خواهد شد.

Opentrons همچنین به ارائه آزمایشگاه‌های خود ادامه می‌دهد تا امکاناتی که منابع لازم را ندارند بتوانند آزمایش را برون سپاری کنند – شبیه کاری که با COVID انجام داد. ما در حال حل مشکل یک آزمایشگاه هستیم: شما می خواهید کار آزمایشگاهی را انجام دهید. برخی از کارهایی که می خواهید انجام دهید [premises]. برخی از کارهایی که می خواهید بتوانید در فضای ابری انجام دهید. اغلب اوقات مردم می‌خواهند بفهمند که فرآیند درست چیست [premises]، و آنها می خواهند بتوانند این فرآیند را مقیاس کنند. اینجاست که مفید است که بتوانیم آن را به ما برون سپاری کنیم.»