Operant در حال تغییر نحوه ایمن سازی برنامه های بومی ابری است

کانتینرها و سرویس های میکرو در این مرحله ممکن است مفهوم جدیدی نباشند، اما بسیاری از شرکت ها با انتقال به برنامه های کاربردی بومی ابری و تأثیر این رویکرد بر امنیت خود دست و پنجه نرم می کنند.

Operant یک راه اندازی اولیه است که سعی می کند مشکل امنیتی را به گونه ای حل کند که در پس زمینه باقی بماند و در عین حال از برنامه از توسعه تا استقرار محافظت کند. این شرکت جشن بیرون آمدن خود را این هفته در RSAC برگزار می‌کند و در حین حضور در آن، یک بذر 3 میلیون دلاری را اعلام می‌کند.

Vrajesh Bhavsar، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران، می گوید که شرکت او یک راه حل منحصر به فرد برای محافظت از برنامه های بومی ابری بدون ابزار دقیق ایجاد کرده است. “Operant اولین پلتفرم حفاظتی برنامه زمان اجرا است. و معنی آن این است که ما می توانیم با ایمن سازی برنامه های بومی ابری از داخل به بیرون از حملات جانبی و نقض داده ها جلوگیری کنیم.

پریانکا تمبی، مدیر ارشد فناوری و یکی از بنیانگذاران، می‌گوید که این راه‌حل به تیم‌های امنیتی کمک می‌کند تا هنگام توسعه برنامه‌های زمان اجرا، ریل‌های محافظ بسازند. «مشتریان اپرانت می‌توانند Operant را در محیط‌های Kubernetes مرحله‌بندی و تولید توسعه‌دهنده خود نصب کنند، و ما شروع به یادگیری در مورد تعاملات برنامه‌های کاربردی، تعاملات سرویس به سرویس، تعاملات API و همچنین جریان‌های داده در زمان اجرا می‌کنیم، بنابراین زمانی که آنها به صورت زنده در حال اجرا هستند در محیط های تولید و سپس ما می‌توانیم این یادگیری‌ها را دوباره در محیط‌های مرحله‌بندی توسعه‌دهنده اعمال کنیم، و همچنین شروع به محافظت از برنامه‌ها و APIها در برابر شروع کنیم.»

این بدان معنی است که شرکت ها از Operant در سراسر فرآیند توسعه از جمله ابزار توسعه، خط لوله CI/CD، دروازه های API و کانتینرها و خدمات میکرو استفاده می کنند. تمبی اعتراف می کند که زمین های زیادی را پوشش می دهند، اما ایده همین است. او گفت: «محصول امروز کارهای زیادی را انجام می‌دهد، و اینجاست که ما در واقع می‌بینیم که مسیر امنیتی برنامه‌ها پیش می‌رود، زیرا برنامه‌های کاربردی در فضای ابری معمولاً چند لایه هستند.

این نیاز به یک رویکرد جامع برای ایمن نگه داشتن برنامه دارد. این فقط برنامه نیست، بلکه ظرف است، لایه میکروسرویس، API، لایه جریان داده و غیره است. و بنابراین ما در لایه‌های مختلف برنامه‌ها با فناوری خود ارتباط برقرار می‌کنیم و می‌توانیم تله‌متری مناسب را دریافت کنیم، و منظور من از داده‌های درست، داده‌های عملیاتی درباره آنچه در آن لایه‌ها اتفاق می‌افتد، است.

Operant این هوش را دارد که همه آن داده ها و آن جریان های زمینه را با هم جمع کند. و کاتالوگ‌های API زنده، نقشه‌های تعامل خدمات را برای مشتریان ایجاد می‌کند، و سپس از طریق اعمال اجرایی با لایه‌های مختلف در Kubernetes و همچنین در لایه‌های ابری تعامل می‌کند تا با اجرای سیاست‌های امنیتی مورد تأیید مشتریان، در واقع از آن APIها و آن جریان‌های داده محافظت کند. یا از طریق محصول ما ایجاد کنیم.»

این شرکت در سال 2020 راه اندازی شد و ساخت محصول را در سال 2021 آغاز کرد. مدتی طول کشید تا محصولی با این پیچیدگی ساخته شود. آنها سال گذشته با شرکای طراحی شروع به کار کردند و امروز در حال ظهور هستند و شرکت ها می توانند برای استفاده از محصول ثبت نام کنند. این استارت‌آپ در حال حاضر شش نفر دارد و برنامه‌هایی برای دوبرابر کردن آن در سال جاری دارد. با دو مؤسس زن – CMO Ashley Roof نیز بخشی از تیم موسس است – این شرکت عمیقاً به ایجاد یک سازمان متنوع با افزایش آنها اهمیت می دهد.

ما به تنوع بسیار علاقه مندیم. همانطور که می توانید بگویید، دو زن در تیم موسس حضور دارند و ساختن آن تیم متنوع از ابتدا برای ما بسیار مهم است.

سرمایه گذاری 3 میلیون دلاری امروز توسط فلیسیس انجام شد. این شرکت قبلاً 500,000 دلار راند پیش از تخم گذاری جمع آوری کرده بود که مجموع آن را به 3.5 میلیون دلار رساند.