Ouster ، توسعه دهنده Lidar با خرید Sense Photonics موافقت می کند زیرا صنعت خودرو را هدف قرار می دهد – TechCrunch

اوستر ، یک شرکت لیدار که امسال از طریق ادغام SPAC در معرض دید عموم قرار گرفت ، اعلام کرد که استارتاپ لیدار حالت جامد Sense Photonics را در یک معامله تمام عیار که در نزدیکی بازارها در روز دوشنبه حدود 68 میلیون دلار ارزش داشت ، خریداری می کند.

پس از اتمام خرید ، اوستر گفت که یک شاخه تجاری جدید به نام Ouster Automotive ایجاد می کند که توسط Shauna McIntyre مدیر عامل Sense هدایت می شود. این تجارت لیدار حالت جامد برد 200 متری Sense را در یک مجموعه جدید لیدار ادغام می کند. همانطور که Devin Coldewey از TechCrunch توضیح داد ، ادعای شهرت سن سان فرانسیسکو نیز میدان دید آن است.

بر اساس بیانیه خبری ، Ouster Automotive همچنین قصد دارد مذاکرات خود را با پنج OEM خودرو پیش ببرد ، اگرچه جزئیات بیشتری در مورد این معاملات احتمالی ارائه نشده است. اگر آنها به چیزی جامد تبدیل شوند ، تولید در سال 2025 یا 2026 آغاز می شود.

Lidar یک سنسور کلیدی در اکثر دسته های رانندگی مستقل است. این سنسور که نام آن کوتاه شده از “تشخیص و محدوده نور” است ، فاصله را با استفاده از لیزرها برای ایجاد یک نقشه سه بعدی از جهان اندازه گیری می کند. همراه با رادار ، دوربین و نرم افزار ، لیدار بخش مهمی از سیستم های AV برخی از توسعه دهندگان برجسته امروزی از جمله شرکت هایی مانند Waymo و Argo AI است.

در ماه فوریه ، مدیرعامل Ouster ، Angus Pacala در پادکست “Shift” گفت که آینده صنعت لیدار با تثبیت مشخص خواهد شد. وی گفت: “ظرف پنج سال آینده سه تا پنج شرکت لیدار وجود خواهد داشت.” این خرید جدید نشان می دهد که اوستر در تبدیل این پیش بینی به واقعیت در خط مقدم خواهد بود.

در اوایل سال جاری ، اوستر ادغام با یک شرکت چک سفید را در قراردادی به ارزش 1.9 میلیارد دلار به پایان رساند. این شرکت به شرکت های لیدار رقیب Luminar ، Innoviz و Velodyne در مسیر SPAC به بازار عمومی پیوست. سهام اوستر در ماه فوریه به بالاترین سطح معاملات سالانه 15.39 دلار رسید. امروز با 7.41 دلار معامله می شود.

به روز رسانی: سخنگوی Ouster به TechCrunch تأیید کرد که این شرکت انتظار دارد اکثر 80 کارمند Sense برای پیوستن به Ouster به مک اینتایر بپیوندند.

سخنگو افزود: “دیدگاه اوستر همیشه این بوده است که دستگاه های تولید کننده خودرو می خواهند مجموعه ای چند سنسور از لیدار حالت جامد ، طولانی تا کوتاه برد داشته باشند که بتواند در مقیاس بزرگ تولید و در بدنه خودرو برای صدها دستگاه کم ادغام شود. دلار این دقیقاً همان چیزی است که ما قصد داریم ارائه دهیم. “