Pale Blue Dot به سرمایه گذاری در چشم انداز آب و هوایی خود با صندوق دوم 100 میلیون دلاری ادامه می دهد

Pale Blue Dot به سرمایه گذاری در چشم انداز آب و هوایی خود با صندوق دوم 100 میلیون دلاری ادامه می دهد

صندوق VC مستقر در سوئد Pale Blue Dot در سال 2020 با سرمایه ای 53 میلیون یورویی برای کمک به استارتاپ های متمرکز بر آب و هوا وارد صحنه شد. این صندوق در آوریل 2021 مجدداً 34 میلیون یورو رشد کرد و پس از استقرار سرمایه گذاری در 28 شرکت فعال در زمینه آب و هوا، این سرمایه گذار این هفته اعلام کرد که دومین صندوق خود را به طور رسمی بسته است. این یکی 93 میلیون یورو (تقریباً 101 میلیون دلار بر اساس ارزش گذاری امروز) ارزش گذاری شده است، با همان تز: برای حمایت از استارتاپ های مبتنی بر فناوری آب و هوا.

Pale Blue Dot که توسط شرکای عمومی Joel Larsson، Heidi Lindvall و Hampus Jakobsson تأسیس شده است، به دنبال سرمایه‌گذاری اولیه و اولیه در شرکت‌های مستقر در اروپا است، اگرچه امکان معاملات از ایالات متحده نیز وجود دارد.

لیندوال در بیانیه‌ای به TechCrunch می‌گوید: «تکنولوژی آب و هوا اینجاست که بماند. تا زمانی که بحران آب و هوا حل نشده باشد، ما باید به سرمایه گذاری بیشتر در راه حل های فناوری ادامه دهیم. این فضا همچنان شاهد رشد شتابان خواهد بود، زیرا افراد، شرکت‌ها و دولت‌ها تلاش می‌کنند بفهمند چگونه کربن زدایی کرده و برای دنیای جدید آماده شوند.

این شرکت ترجیح می‌دهد که در دوره‌های مختلف، چک‌هایی بین 500000 تا 2 میلیون یورو بنویسد. از بین 28 سرمایه گذاری خود تا به امروز، این شرکت نمونه هایی از آنچه را که به دنبال آن است در قالب فیتوفرم، یک تجارت بیوتکنولوژی-کشاورزی بریتانیا-ایالات متحده، شرکت تجزیه و تحلیل داده های ریسک آب و هوا آب و هوا X; شرکت لجستیک مستقر در بریتانیا کندو کردپلت فرم شارژ EV دانمارکی مونتا و شرکت فین تک فرانسوی گرین گات. قبل از اینکه شرکت رسماً شروع به استقرار وجوه از وسیله سرمایه گذاری دوم خود کند، چند سرمایه گذاری از صندوق اول باقی مانده است. پزشکان عمومی قصد دارند با این صندوق در 35 استارتاپ در بخش‌هایی مانند غذا و آگ‌تک، صنعت، تحرک و فین‌تک سرمایه‌گذاری کنند، مشروط بر اینکه تمرکزشان بر ایجاد تغییر مثبت در تغییرات آب و هوایی باشد.

تیم نقطه آبی کمرنگ. اعتبار تصویر: نقطه آبی کمرنگ

لارسون، لیندوال و یاکوبسون همگی خود بنیانگذاران سابق استارت آپ هستند که به آنها تمرکز قوی بر بنیانگذاران در شرکت هایی که برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند، می دهد. آنها همچنین تنها اعضای تیم سرمایه گذاری هستند که سلسله مراتبی ندارند. هر استارتاپی که به او پیشنهاد ملاقات با پزشکان عمومی داده شود، با هر سه آنها ملاقات می کند. اگر آنها سرمایه گذاری را انتخاب کنند، بنیانگذاران می توانند انتظار داشته باشند که پزشکان عمومی با آنها همکاری نزدیک داشته باشند تا به رشد و شکوفایی استارتاپ آنها کمک کنند.

جاکوبسون گفت: “دریافت علاقه و شناخت از صنعت خوب است، اما این واقعیت که بنیانگذاران شگفت انگیز مدام ما را به عنوان شریک آنها در سفر انتخاب می کنند، بزرگترین رای اعتماد و دلیل بیدار شدن ما در صبح است.”

صندوق جدید 93 میلیون یورویی با سرمایه‌گذاری کارآفرینان سریالی، دفاتر خانوادگی و سرمایه‌گذاران نهادی از اروپا و ایالات متحده ایجاد شده است. .

نقطه آبی کمرنگ به TechCrunch می‌گوید که مشتاق است با بنیان‌گذاران بلندپرواز با پیشینه‌های مختلف که به دنبال مقابله با تغییرات آب‌وهوایی با استارت‌آپ‌های خود هستند، ملاقات کند.