PhonePe بودجه جدید را به 850 میلیون دلار افزایش می دهد

PhonePe بودجه جدید را به 850 میلیون دلار افزایش می دهد

جنرال آتلانتیک 100 میلیون دلار دیگر را به PhonePe ریخته است، چهار ماه پس از سرمایه‌گذاری 350 میلیون دلاری در استارت‌آپ فین‌تک هند که تاکنون 850 میلیون دلار در دور تأمین مالی جاری در اوج کندی اقتصاد جهانی جمع‌آوری کرده است.

PhonePe تحت حمایت Walmart این سرمایه گذاری را روز دوشنبه در بیانیه ای فاش کرد. دور در حال انجام استارت آپ مستقر در بنگالورو 12 میلیارد دلار ارزش گذاری می کند. PhonePe در نظر دارد تا 150 میلیون دلار دیگر را در دور جاری جمع آوری کند. جنرال آتلانتیک در ماه گذشته 100 میلیون دلار دیگر در PhonePe سرمایه گذاری کرد.

PhonePe با ارزش 12 میلیارد دلاری با ارزش ترین استارت آپ فین تک هند است. این شرکت با Google Pay و Paytm رقابت می‌کند که در حال حاضر ارزش دومی نزدیک به 5 میلیارد دلار است.

PhonePe که سال گذشته جدایی کامل از غول تجارت الکترونیک Flipkart را تکمیل کرد، بر تراکنش‌های UPI، شبکه‌ای که توسط ائتلافی از بانک‌های خرده‌فروشی در هند ساخته شده است، تسلط دارد. UPI محبوب ترین روشی است که هندی ها به صورت آنلاین تراکنش می کنند – بیش از 8 میلیارد تراکنش در ماه را پردازش می کند. GPay و PhonePe گوگل در حال حاضر بیش از 80٪ از تمام تراکنش های UPI را پردازش می کنند.

PhonePe هفت ساله حدود 50 درصد از تمام این تراکنش ها را بر اساس ارزش فرمان می دهد و سرعت آن کاهش نمی یابد. این شرکت در اوایل سال جاری اعلام کرد که برای پردازش تراکنش‌هایی به ارزش 1 تریلیون دلار در سال سرعت دارد.

والمارت، که اکثریت سهام غول تجارت الکترونیک Flipkart را نیز در اختیار دارد، در اوایل سال جاری گفت که جدایی Flipkart و PhonePe “بسیار مشابه eBay و PayPal است، جایی که هر یک از آنها به طور مستقل فعالیت می کنند می توانند ابتکارات خود را دنبال کنند.”

جنرال آتلانتیک که در دهه گذشته از تعدادی از شرکت های هندی از جمله Jio، BillDesk، Byju’s، Amagi، NoBroker و Unacademy حمایت کرده است، طبق گفته ها، قصد دارد حداقل 2 تا 3 میلیارد دلار در طول 5 تا 7 سال آینده در هند مستقر کند. افرادی که با برنامه های سرمایه گذاران سهام رشد مستقر در نیویورک آشنا هستند.

سرمایه گذاری جدید در زمانی انجام می شود که PhonePe به شدت در حال گسترش محصولات خود است. این استارت‌آپ در اوایل سال جاری یک برنامه تجارت ابرمحلی به نام پین کد را راه‌اندازی کرد که توسط شبکه باز تجارت دیجیتال (ONDC)، یک ابتکار دولت هند که در تلاش برای دموکراتیک کردن چشم‌انداز تجارت الکترونیک با ارائه یک پلتفرم کمیسیون صفر است، پشتیبانی می‌شود.

PhonePe گفت که “تلاش قابل توجهی” در پین کد و “در چند سال آینده برای هر مغازه دار هندی امکان پخش شدن در هر گوشه و کنار” انجام خواهد داد.

PhonePe به دنبال سرمایه گذاری بر روی پایگاه کاربر ثبت شده 450 میلیونی خود با گسترش خدمات مالی اضافی، از جمله مدیریت ثروت، وام، کارگزاری سهام، خرید مبتنی بر ONDC و تجمیع حساب است.

یکی از موانع بالقوه برای رشد PhonePe، شرکت پرداخت ملی هند (NPCI) بود، سازمانی که بر شبکه UPI نظارت می کرد، که به دنبال اعمال محدودیت های سهم بازار برای بازیکنان شرکت کننده بود. با این حال، NPCI مهلت انطباق را تا سال 2025 تمدید کرده است و به PhonePe اجازه می دهد تا دو سال دیگر توسعه سریع داشته باشد.

در یکی دیگر از پیشرفت‌های مطلوب، بانک مرکزی هند، بانک مرکزی این کشور، تصمیم گرفته است که پروژه‌ای را که در ابتدا برای رقابت با پلتفرم UPI برنامه‌ریزی شده بود، کنار بگذارد.