Picsart جوامع علاقه محور به نام “Spaces” را برای همکاری اجتماعی اضافه می کند

Picsart جوامع علاقه محور به نام “Spaces” را برای همکاری اجتماعی اضافه می کند

پلتفرم ایجاد دیجیتال Picsart در حال راه اندازی جوامع درون برنامه ای جدید است که به موضوعات و علایق خاص اختصاص داده شده است. جوامع “فضا” نامیده می شوند و به عنوان مکانی توصیف می شوند که در آن کاربران می توانند به هم متصل شوند و پیرامون چیزهایی که دوست دارند ایجاد کنند.

Picsart در یک پست وبلاگ توضیح داد که Spaces را به عنوان انجمن مشترک یا چت گروهی با افرادی که علایق مشترک دارند می بیند. هنگامی که در یک Space هستید، می توانید مرور کنید، محتوا را پست کنید، و پست های دیگران را لایک کنید و در مورد آنها نظر دهید.

برخی از فضاهای فعلی در Picsart به نام‌های «گربه‌ها»، «هوش مصنوعی مولد»، «هواداران کی‌پاپ» و «ویرایش‌های افکت نور» هستند. می توانید فضاهای جدیدی را برای ایجاد Picsart پیشنهاد دهید. Picsart قصد دارد در آینده به کاربران امکان ایجاد و تعدیل فضاهای خود را ارائه دهد.

Picsart در پست وبلاگ نوشت: “شاید شما آخرین ویرایش هنری آلبوم کی پاپ خود را به اشتراک می گذارید، یا به دیگران نشان می دهید که چگونه از یک ابزار جدید هوش مصنوعی استفاده کنند.” «شاید شما به دنبال یافتن محتوای جدید طبیعت هستید و فقط می خواهید الهام بگیرید. هر چه که باشد، Spaces راهی برای ابراز علاقه‌های شما، همکاری و الهام گرفتن از دیگران، یادگیری نکات و ترفندهای جدید و تجربه آسان‌تر کشف محتوا است.»

ویژگی جدید پیکس آرت Spaces

اعتبار تصویر: Picsart

Picsart توضیح می‌دهد که برای فضاهای فنی‌تر، مانند «ویرایش‌های اثر نور» و «تعویض هوش مصنوعی»، کاربران نکات و ترفندهایی را به اشتراک می‌گذارند. در مورد فضاهای مورد علاقه عمومی تر، همه چیز در مورد محتوا و کشف کاربر است.

برای شروع کار با Spaces، ابتدا باید مطمئن شوید که به روزترین نسخه Picsart را دارید. از آنجا، باید نماد Spaces جدید را در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش خود مشاهده کنید. حتی اگر هنوز عضو آن فضا نیستید، می‌توانید در جوامع مختلف مرور کنید و با محتوا درگیر شوید. اگر می خواهید یک پست ایجاد کنید، باید به Space بپیوندید. پس از عضویت، می‌توانید روی نوار پایین صفحه با عنوان «ایجاد پست» ضربه بزنید و روی نماد کتابخانه تصویر در سمت چپ کلیک کنید، که رول دوربین شما باز می‌شود و به شما امکان می‌دهد تصویری را برای ارسال انتخاب کنید. شما همچنین این گزینه را دارید که مستقیماً از ویرایشگر Picsart یا نمایه خود پست ارسال کنید.

بقیه ویژگی ها مانند هر پلتفرم اجتماعی دیگری عمل می کند. می‌توانید برای لایک کردن یک پست روی نماد قلب ضربه بزنید، برای نظر دادن روی نماد پیام ضربه بزنید و برای ادامه ویرایش و تکرار پست کاربر دیگر، روی دکمه «ریمیکس» ضربه بزنید. اگر می خواهید یک پست را گزارش دهید، می توانید این کار را با ضربه زدن روی سه نقطه در سمت راست بالای یک پست انجام دهید.

ویژگی جدید پیکس آرت Spaces

اعتبار تصویر: Picsart

Picsart بیش از 150 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و 80 درصد از آنها زیر 35 سال سن دارند. این شرکت می گوید محبوبیت و رشد آن به خواسته های Gen Z بستگی دارد و در حال حاضر، معتقد است که این جوامع خرد هستند. در آزمایش اولیه، Picsart شاهد بود که کاربران Spaces 15 برابر محتوای بیشتری تولید کردند و 20 برابر بیشتر درگیر شدن با پست در سراسر پلتفرم را مشاهده کردند.

Picsart می‌گوید با Spaces بر ایجاد تعامل بین کاربران و امکان کشف آسان‌تر محتوا تمرکز دارد، که پتانسیل را برای ویژگی‌های برتر و مشترک در آینده باز می‌کند. این شرکت می‌گوید که در حال بررسی درآمد مستقیم بیشتری است.

اگرچه Picsart قبلاً دارای برخی ویژگی‌های اجتماعی است، مانند توانایی دنبال کردن دیگران، اما راه‌اندازی Spaces نشان می‌دهد که این شرکت می‌خواهد پلتفرم خود را فراتر از ابزارهای ایجاد دیجیتال خود بسازد و بیشتر بر روی همکاری اجتماعی تمرکز کند. معرفی Spaces همچنین در زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران به دنبال جایگزین‌هایی برای توییتر هستند که از سال گذشته که ایلان ماسک این شبکه اجتماعی را خریداری کرد، رو به زوال بوده است.

Spaces در حال حاضر برای همه کاربران در ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، نیوزلند و استرالیا برای اعضای استاندارد و طلایی در دسترس است. Picsart قصد دارد به زودی Spaces را برای کاربران بیشتری عرضه کند.