Play ابزار طراحی محصول بومی iOS را در کف دست شما قرار می دهد – TechCrunch

روش سنتی طراحی برای محیط موبایل مستلزم رفت و آمدهای زیادی است زیرا توسعه دهندگان در یک برنامه طراحی می کنند، در برنامه دیگر نمونه اولیه را انجام می دهند و در ابزار سوم با هم همکاری می کنند.

یک استارتاپ جدید، Play، خود را به عنوان «تنها ابزار طراحی محصول بومی iOS که ایجاد، تکرار و همکاری مستقیم از تلفن شما را ممکن می‌سازد» معرفی می‌کند. دن لاسیویتا، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، توضیح داد که نرم افزار Legacy برای انجام کاری مشابه، راه حل ها و هک ها را درخواست می کند.

او به TechCrunch گفت: «این تنها ابزار طراحی است که از تلفن به عنوان دستگاه ورودی اولیه استفاده می‌کند. «این به شما امکان می‌دهد از طریق تلفن طراحی، نمونه‌سازی اولیه و همکاری داشته باشید و تنها راهی است که به طراحان محصول راهی می‌دهد تا طرح‌ها را در حالی که در رسانه‌ای که استفاده می‌کنند ایجاد می‌کنند، تجربه کنند. شما اساسا می توانید بدون نیاز به کدنویسی در sandbox اپل بازی کنید.

کاربران می توانند انتخاب کنند که از ابتدا طرح ها را ایجاد کنند یا طرح ها را از ابزارهایی مانند Figma وارد کنند و از کتابخانه Play برای اجزای رابط کاربری معمولی مانند دکمه ها، کارت ها و پخش کننده های ویدیو یا صفحه آرایی برای چیزی سریع و قابل تنظیم برای ایجاد صفحات کاملاً کاربردی استفاده کنند. همچنین ویژگی‌های بومی iOS مانند نقشه‌های زنده، واقعیت افزوده و عملکرد دوربین وجود دارد.

LaCivita شرکت را در سال 2019 با اریک انج، جون پارک و مایکل فردمن راه اندازی کرد، که همگی در یک استارت آپ قبلی به نام Firstborn با هم کار کردند و در آن وب سایت ها و محصولات موبایلی ساختند.

لاسیویتا گفت: «ما تمام نقاط درد را از نزدیک تجربه کردیم. جون گفت باید راه بهتری وجود داشته باشد. ما به ساخت نرم‌افزار طراحی گرافیک سنتی ادامه می‌دهیم، بنابراین به ابزار دیگری نیاز نداریم، بلکه به رویکرد دیگری مانند تلفن، به عنوان یک دستگاه ورودی نیاز داریم.»

Play در اپ استور است، اما در نسخه بتا خصوصی با لیست انتظار بیش از 25000 نفر است. آنها طی چند ماه آینده و سال آینده اجازه ورود خواهند داشت. این یک مدل فریمیوم در حال حاضر است، اما سال آینده نیز دارای سطوح قیمتی خواهد بود.

امروز، این شرکت 9.1 میلیون دلار سرمایه به رهبری First Round Capital و از جمله Oceans Ventures را اعلام کرد. این دور ترکیبی از دورهای بذر از اوایل امسال و سال گذشته است.

لاسیویتا گفت که این بودجه به سمت گسترش تیم و ادامه توسعه محصولات جدید، مانند Play for iPad، که دو هفته پیش اعلام شد و درخواست مستقیم مشتریان بود، اختصاص خواهد یافت. همچنین اخیراً از ویژگی Teams خود رونمایی کرده است تا افراد بتوانند با یکدیگر همکاری کنند.

زمانی که بنیانگذاران برای اولین بار با تاد جکسون از First Round Capital ملاقات کردند، آنها به دنبال افزایش سرمایه نبودند، اما لاسیویتا گفت: “روابط روی داد” و آنها شریکی پیدا کردند که احساس می کردند بیشتر به عنوان یک هم تیمی تا یک سرمایه گذار خطرپذیر همکاری می کند.

جکسون گفت که Play را در توییتر پیدا کرده و کنجکاو شده است. در نقش های قبلی خود در Dropbox و Facebook، او با طراحانی که مشکلات کاربری مشابهی داشتند کار کرده بود.

او Play را برای برخی از دوستانش فرستاد که ساعت ها صرف طراحی و اضافه کردن انیمیشن هایی کردند که فقط روی دسکتاپ موجود بود.

او گفت: «هیچ وقت به ذهنم خطور نکرده بود که بتوانید این کار را با تلفن انجام دهید. یک مدل ذهنی وجود دارد که در آن مردم فکر می‌کنند فقط یک ابزار طراحی وجود دارد که یک کار را انجام می‌دهد. ما اغلب در مورد این صحبت می‌کنیم که چه تعداد از ایده‌ها برای محصولات تلفن همراه به چشم نمی‌خورد زیرا نمی‌توانید آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. Play این قفل را برای همه باز می کند.”