Plume با استفاده از سرویس WiFi هوشمند خود ، 1.2 میلیون دستگاه در 35 میلیون خانه را با 300 میلیون دلار افزایش می دهد – TechCrunch

Plume – یک استارتاپ ارتباطی که با حاملان برای ارائه شبکه هوشمند WiFi برای بهبود اتصال باند پهن در خانه ها همکاری می کند و سپس سایر خدمات خانه هوشمند را در بالای آن شبکه ارائه می دهد – در میانه رونق گسترده ای در تجارت خود قرار گرفته است که به سرعت افزایش یافته است. جذب ، استفاده و اتکای کامل به پهنای باند در خانه تا آنجا که می تواند کار می کند. در حال حاضر این شرکت دور گسترده ای از بودجه خود را بسته است تا از این موج سوار شود. این استارتاپ 300 میلیون دلار دیگر به رهبری SoftBank Vision Fund 2 با ارزش 2.6 میلیارد دلار جمع آوری کرده است و مدیر عامل و بنیانگذار Plume Fahri Diner گفت که این استارتاپ از این پول برای ادامه توسعه پلتفرم نرم افزاری خود ، جوهر زنی و سرویس معاملات بیشتر با اپراتورها استفاده خواهد کرد. و عموماً افق دید خود را گسترش می دهد.

وی با اشاره به سیستم روترهای مش که برای بهبود سرعت و کیفیت یک شبکه WiFi در خانه ها استفاده می شود ، گفت: “دو سال پیش ، برنامه قاتل WiFi بود و غلاف ها را مدیریت می کرد.” “این دیگر آن نیست ، اگرچه هنوز قطعه بزرگی از آن است. کنترل دسترسی و امنیت دستگاه به سرعت در حال رشد است و مردم نیز از سنسورهای حرکتی ما استفاده می کنند زیرا دوربین های داخلی به دلیل حفظ حریم خصوصی از بین می روند. IOT ، سلامت ، مدیریت انرژی و امنیت خانه همه مواردی هستند که ما دو سال است آنها را آزمایش کرده ایم و کار می کنند ، بنابراین ما به موارد زیادی متمایل خواهیم شد. “

مطالب پیشنهادی  استارتاپ آشپزخانه ابری هندی Rebel Foods به ارزش 1.4 میلیارد دلار و جمع آوری کمک 175 میلیون دلاری - TechCrunch

سایر سرمایه گذاران در این دور اخیر افشا نشدند اما پشتیبانان قبلی شامل ترکیبی قوی از سرمایه گذاران استراتژیک و مالی هستند: Charter Communications ، Comcast Cable ، Foxconn ، Insight Partners ، Jackson Square Ventures ، Liberty Global Ventures ، Presidio Ventures ، Qualcomm ، Samsung ، Service Electric Cablevision ، Shaw Ventures ، Silicon Valley Bank و UpBeat Venture Partners از جمله آنها هستند. اینسایت تنها سرمایه گذار در آخرین دور خود بود ، 270 میلیون دلار با ارزش 1.35 میلیارد دلار. این واقعیت که این آخرین سرمایه گذاری تحت هدایت SoftBank تنها هشت ماه بعد انجام می شود ، نشان دهنده سرعت رشد تجارت است.

در واقع ، Covid-19 و تأثیر آن بر نحوه استفاده از پهنای باند در خانه ، احتمالاً بزرگترین محرک کسب و کار Plume در سال گذشته بوده است. همانطور که افراد بیشتری مجبور شده اند برای کار ، تحصیل و گذراندن وقت در خانه بمانند ، فشار بیشتری بر آن شبکه های خانگی وارد کرده ایم. و در برخی موارد ، مانند من ، این فشار نیز به سرعت منجر به ترک های عمده ای شد: من خودم یک کاربر Plume هستم. پس از امتحان چندین مورد دیگر ، این تنها راه حلی بود که می توانست پهنای باند را به خوبی و با اطمینان در خانه ویکتوریایی لندن کار کند.

حدس می زنم تنها ما نبودیم. Plume گفت که تجارت در دو سه ماهه اخیر رشد کرده و 13 میلیون خانوار جدید را به 35 میلیون نفر اضافه کرده است (“بیشتر از بزرگترین مشتری ما ، Comcast” ، دینر به من اشاره کرد). و 350 میلیون دستگاه دیگر را به پلتفرم خود اضافه کرد ، به علاوه 60 مشتری حامل پهن باند دیگر در حال حاضر 240 میلیون نفر در سراسر جهان (اینها شامل شرکت های کابلی ، مخابرات و حامل های بی سیم هستند که پهنای باند را نیز ارائه می دهند). همچنین در حال حاضر با این شرکت های حامل همکاری می کند تا فراتر از پهنای باند خود گسترش یابد. در نمایشنامه ای به سبک OTT ، در انگلستان ، Plume و Virgin Media HomePass را که شامل غلاف Plume و نرم افزاری برای مدیریت آن و اجرای سرویس های دیگر است ، در سراسر انگلستان (25 میلیون خانوار) ​​، صرف نظر از اینکه ویرجین است ، می فروشند. ارائه پهنای باند زیربنای خدمات یا خیر.

مطالب پیشنهادی  پرشر سوئیچ اشنایدر Schneider خرید از نمایندگی دیجی اشنایدر

همه اینها در مورد خدمات برای مصرف کنندگان و خانه متصل است. این دو حوزه ای است که استارتاپ به طور قطع به گسترش خود ادامه می دهد ، همانطور که توسط طیف وسیعی از خدمات مدیریت شده بیان شده است Diner گفت که این شرکت مدتی است روی آنها کار می کند ، همراه با دیگران در حال اتصال به خانه متصل و به طور خاص اشیاء الکترونیکی است که قبلاً داشته اند تا حدی با اینترنت ارتباط برقرار کنید (اینجا فکر کنید: Plume به شما اطلاع می دهد که دستگاه های نسپرسو متصل شده شما در چه مرحله ای نیاز به تمیز کردن دارند). این برنامه ها قرار است در اواخر امسال با انتشار Plume به روز رسانی برنامه خود شروع به کار کنند.

دینر گفت ، اما در ادامه ، مراحل بعدی شرکت احتمالاً خارج از خانه خواهد بود. به عنوان مثال ، یکی از مناطق بزرگ که می توانید آن را بیشتر مشاهده کنید ، مربوط به محیط های صنعتی است ، جایی که شبکه های وسیعی از دستگاههای اغلب از راه دور وجود دارد که اتصال آنها به شبکه های قابل اعتماد بسیار پرهزینه است ، که همچنین نیاز به نظارت دارند – دو حوزه جایی که Plume می تواند در آینده مشخص شود.

او گفت: “ما ممکن است بازار را به IoT مسکونی ، تجاری و صنعتی تقسیم کنیم.” وی افزود: «ما دارای یک جایگاه خارق العاده در خانه های مسکونی هستیم که اکنون در حال حرکت به سمت مشاغل کوچک هستیم. صنعتی نیز در حوزه ما قرار دارد. ما برنامه های بلندپروازانه ای داریم و این تامین مالی به ما توانایی بیشتری می دهد. ” وی افزود: آنچه در محدوده نیست ، پردیس های سازمانی است ، جایی که اغلب سیم کشی اینترنت گسترده و راه حل های WiFi سفارشی وجود دارد که در شبکه های خاص و پیکربندی های امنیتی شرکت مناسب است.

ناگرج کاشیاپ ، شریک مدیریت در SoftBank Investment Advisers ، که به این شرکت پیوست ، گفت: “همه گیری به طور چشمگیری پذیرش خدمات دیجیتالی را تسریع کرده و وابستگی ما به دستگاه های هوشمند را افزایش داده است.” پلوم هیئت مدیره ، در بیانیه ای. ما معتقدیم که از طریق پلت فرم داده ابری نوآورانه خود پلومرویکرد اولین مصرف کننده ، اتصال قابل اطمینان را در خانه های خود و خارج از آن برای مشتریان فراهم می کند. ما خوشحالیم که با Fahri و تیم همکاری می کنیم تا از بلندپروازی آنها در زمینه اختراع مجدد خدمات برای فضاهای هوشمند در سطح جهانی حمایت کنند. “

مطالب پیشنهادی  ردیاب (دزدیاب) آهنربایی لندر مدل G41

18 املاک