Pluton Biosciences میکروب های تثبیت کننده کربن خود را با 16.6 میلیون دلار تازه وارد بازار می کند.

Pluton Biosciences سخت در تلاش است تا میکروارگانیسم‌های مفید را شناسایی کند و آنها را در کشاورزی به کار ببندد و فقط 16.5 میلیون دلار در هر دور جمع‌آوری کرده تا امیدوارکننده‌ترین یافته‌های خود را تجاری کند.

این شرکت دور بذر 6.6 میلیون دلاری خود را در سال 2021 افزایش داد و من سپس در مورد رویکرد آن در شناسایی و جداسازی میکروب ها و باکتری هایی که کار مفیدی انجام می دهند گزارش دادم. طبیعت در حل مشکلات از طریق میلیاردها سال تکامل بسیار خوب است و تنوع زیستی فوق العاده ای در هر پیمانه خاک یا میکروبیوم وجود دارد.

همان‌قدر که جداسازی و مطالعه ده‌ها میکرومتر تازه وارد به علم جالب است، در نهایت پلوتون باید یکی را انتخاب کند که به عنوان محصول کار کند، نه فقط یک پروژه. آنها روی چیزی که آنها را “محصول پوششی میکروبی” می نامند که کربن و نیتروژن در خاک را جذب و جدا می کند، مستقر شدند. این فرآیند نه تنها برای محصولات و محیط زیست خوب است، بلکه به طور بالقوه بازار بسیار ارزشمندی است. Pivot Bio در سال 2021 یک هیولا 430 میلیون دلاری برای تجاری سازی یک جایگزین میکروبی برای کود پر از نیتروژن جمع آوری کرد.

ما داده‌های آزمایشگاهی و گلخانه‌ای بسیار قابل تکرار برای چندین محصول کاندید داریم که کربن و نیتروژن را از جو جدا کرده و در خاک قرار می‌دهند. الیزابت گالیگوس، مدیر عامل و مدیر مالی شرکت، الیزابت گالیگوس در پاسخ به سؤالات TechCrunch گفت: آزمایش اولیه رشد روی خاک را در طول فصل مورد نظر در مزارع کشاورزی تأیید کرد. آزمایش صحرایی در سال جاری باید روند جداسازی و چگونگی تأثیر محصول (احتمالاً مثبت) بر خود خاک را کمیت کند.

در همین حال، تحقیق و توسعه در امتداد سمت کربن و به طور کلی دوستدار محیط زیست ادامه دارد:

گالیگوس گفت: «ما میکروب‌های جدیدی را کشف کرده‌ایم که کربن بادوام تولید می‌کنند که برای دهه‌ها در خاک باقی می‌ماند و پتانسیل استفاده در صنایع خارج از کشاورزی را دارد. و یکی از میکروب های آنها آنها را به کشف یک مولکول جدید هدایت کرد که به عنوان یک حشره کش در برابر یک آفت خاص، کرم ارتشی پاییزی عمل می کند – که ممکن است محصول بزرگ بعدی آنها باشد.

تعداد این شرکت از 8 به 17 دو برابر شده است و انتظار می رود که در سال آینده دوباره دو برابر شود. اندازه فیزیکی دفتر و آزمایشگاه آنها نیز دو برابر شد و انتظار می رود که همچنان به رشد خود ادامه دهد.

دور جدید بودجه توسط Illumina Ventures و RA Capital رهبری شد که تمایل دارند بر روی ژنومیک، سلامت دقیق و سایر موضوعات عمودی علوم زندگی تمرکز کنند. Fall Line Capital، The Grantham Foundation، First In Ventures، Wollemi، Radicle Growth و iSelect نیز در این افزایش افزایش مشارکت داشتند.