Prenome می تواند به زنان باردار کمک کند تا دیابت بارداری را بهتر پیش بینی و مدیریت کنند – TechCrunch

“ما همیشه سعی می کنیم چیزی را شبیه به چیزی برای زنان کنیم.”

استیوی کلاین ، بنیانگذار Prenome ، از تهاجمی بودن فرایندهای تشخیصی برای زنان خسته شده است ، حتی با وجود فناوری مدرن و پیشرفت های گسترده تر در مراقبت های بهداشتی. بنابراین ، او با همکار سابق خود ، سارا بروزیو ، همکاری کرد تا یک استارتاپ راه اندازی کند که همه چیز را در مورد ارائه بینش های کاربردی به زنان-بدون نیاز به فشردن و فحاشی-راه اندازی کند.

Prenome ، این هفته با گذر از TechCrunch Disrupt Startup Battlefield ، در حال راه اندازی یک آزمایش ژنتیکی مبتنی بر بزاق است ، همراه با یک برنامه رفتاری ، برای کمک به زنان در جهت پیشگیری از دیابت بارداری ، یک بیماری شایع که در دوران بارداری ایجاد می شود.

موفقیت این استارتاپ به طور جدایی ناپذیری در داده ها ریشه دارد. در ماه مه ، پرنوم شروع به جذب بیماران مبتلا به دیابت بارداری برای یک مطالعه بالینی ، OneInSeven کرد. بنیانگذاران از این داده ها برای ایجاد یک خط لوله دقیق تر از اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت زنان استفاده می کنند ، که نشان دهنده تنوع واقعی زنان در ایالات متحده است.

Prenome می تواند به زنان باردار کمک کند تا دیابت بارداری را بهتر پیش بینی و مدیریت کنند

اعتبار تصویر: نام کوچک

هنگامی که پرنوم نمره خطر ژنتیکی را استخراج می کند ، آن را با نمره خطر ساخته شده از عوامل اجتماعی ، با عواملی مانند آسیب قبلی ، درآمد یکبار مصرف ، نزدیکی به فروشگاه های مواد غذایی ترکیب می کند. با ترکیب این دو عامل ، پرنوم ادعا می کند که می تواند دیابت بارداری را با دقت 90 درصد در مقایسه با 80 درصد پایه امروزی به طور دقیق پیش بینی کند.

بنیانگذاران دیابت حاملگی را از نظر بسیاری از بیماری های دیگر زنان انتخاب کردند زیرا دارای یک مولفه ژنتیکی قوی است. کلاین توضیح داد که چگونه دیابت بارداری قابل پیش بینی و پیشگیری است ، که به پرنوم فرصتی می دهد تا افراد در معرض خطر را غربالگری کرده و همچنین مداخلاتی را انجام دهد که به آنها در جلوگیری از ابتلا به دیابت بارداری کمک می کند.

هنگامی که پرنوم قادر به توسعه فناوری ای است که به زنان در جهت پیشگیری از دیابت بارداری کمک می کند ، می تواند از این بینش برای درمان بهتر شرایط مرتبط مانند ناباروری و سندرم تخمدان پلی کیستیک استفاده کند.

کروزیو گفت: “مردم تصور می کنند که بیماریهای ژنتیکی معمولاً توسط یک ژن یا یک اختلال کروموزومی واحد مانند سندرم داون یا فیبروز کیستیک ایجاد می شوند.” “[They] این ایده این بود که یک ژن مساوی است با یک مشکل ، بنابراین ما می توانیم آن را برطرف کنیم – اما این در واقع برای بیشتر سلامت ما نادرست است. ”

او توضیح داد که بخشی از راننده این بانک زیستی این است که بتواند آن را برای نشانه های بیشتر و بیشتر در مورد عوامل محرک در شرایط سلامت زنان استخراج کند. مشابه سلامت هورمونی ، سلامت ژنتیک پیچیده و در عین حال کلیدی در درک موضوعات مشترک بین این شرایط است.

بزرگترین موضع پرنوم ممکن است این باشد که نمی خواهد شرایطی را آزمایش کند که نتواند در آن مداخله یا بهبود بخشد.

“ما هرگز آزمایشی انجام نمی دهیم [for] خطر [of] کلاین گفت: آلزایمر در 80 سالگی شما زیرا در حال حاضر واقعاً هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم تا از این اتفاق جلوگیری کنیم ، زنان به استرس بیشتری احتیاج ندارند. “اگر ما به شما می گوییم [that you are] با ریسک بالا ، این چیزی است که می توانید در آن پیشرفت کنید ، ما می توانیم در آن مداخله کنیم ، می توانیم آن را تأمین کنیم. “

بیش از یک سال از زمان راه اندازی ، Prenome تاکنون اختراعات خود را در مورد آزمایش و روش خود ثبت کرده است. همچنین قصد دارد تحقیقات را با داده های OneInSeven Study خود منتشر کند.

آزمایش مبتنی بر بزاق ، که امیدوار است در سال 2022 منتشر شود ، در تلاش است تا دارای مجوز CLIA باشد ، که به پزشکان اجازه می دهد آن را برای بیماران خود سفارش دهند. در نهایت ، Prenome تأیید FDA را دنبال می کند ، که به Prenome اجازه می دهد مستقیماً به مصرف کنندگان برسد.

کلاین می گوید: “این که پزشکان احساس کنند از حلقه خارج شده اند و مهم نیستند و بخشی از چرخه سلامت زنان برای ما مضر است.” “ما واقعاً می خواهیم بر نحوه تعامل مردم تمرکز کنیم [and] آنها را مجبور کند تا از بیماران خود بخواهند از آزمایشات ما استفاده کنند. “

گامهای اولیه اولیه قابل توجه بوده و شرط بندی می شود. تا کنون ، پرنوم 1 میلیون دلار مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است ، از جمله Cleo Capital ، OnDeck’s Runway Fund ، دانشگاه جان هاپکینز ، Wing VC ، First In Ventures و A-Level Capital.