Razor Group، یک تجمیع کننده تجارت الکترونیک، سری C را با قیمت 88 میلیون دلار با ارزش 1.2 میلیارد دلار می بندد، Stryze را برای ادغام خریداری می کند.

کسب و کار جمع آوری تجارت الکترونیک ممکن است از بین رفته باشد اما قطعاً از بین نمی رود.

Razor Group، یکی از مجموعه استارت‌آپ‌هایی که نام خود را به‌عنوان یک استارت‌آپ «Roll-up» به‌دست آورده است – جمع‌آوری پول کلان برای به دست آوردن و ادغام خرده‌فروش‌های آمازون (و سایر بازارها) – اکنون در حال ساخت نوع متفاوتی از ادغام است. استارت‌آپ برلین که می‌گوید سودآور است، یکی از رقبای خود در فضای تجمیع‌کننده، Stryze Group را به عنوان بخشی از مناقصه‌ای برای تبدیل شدن به «تثبیت‌کننده‌ها» خریداری کرده است.

توشار آهلووالیا، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، گفت: «در حال حاضر منطقی است که بازیکنان کوچکتر بخشی از Razor Group شوند. «مسیر طبیعی تحکیم است، این مسیر رو به جلو است. ما با پیوستن به نیروها، شرکتی قوی تر می سازیم. این همان چیزی است که شما دیدید و خواهید دید و ما اجرا کردیم.»

Stryze در یک معامله تمام سهام خریداری شد، با سرمایه‌گذار Stryze Upper90 – یکی از حامیان اصلی تجمیع تجارت الکترونیک (این یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ در Thrasio است) – همچنین یک سرمایه‌گذاری سهام اضافی در Razor انجام داد.

سرمایه‌گذاری Upper90 آخرین دور سرمایه‌گذاری Razor را که آن را سری C می‌نامد، با قیمت 80 میلیون یورو (88.4 میلیون دلار) به همراه سرمایه‌گذاران دیگر در آخرین دور از جمله L Catterton، Presight Capital، Blackrock، GFC، LatinLeap و Redalpine و به پایان رساند. 468 سرمایه. منابع در این شرکت به من می گویند که ارزش ریزور را به 1.2 میلیارد دلار افزایش می دهد. (برای زمینه، Razor Group در نوامبر 2021 ارزشی بیش از 1 میلیارد دلار داشت.)

دیگر خریدهای بی سر و صدا توسط Razor در 11 ماه گذشته شامل جمع آوری با سرمایه خوب Valoreo در آمریکای لاتین و Factory14 در اروپا است.

Razor در حال حاضر حدود 140 “دارایی” زیر چتر خود دارد (دارایی ها می توانند چندین برند را شامل شوند: سایت آن بیش از 200 مارک را فهرست می کند)، با درآمد خالص 453 میلیون دلاری در سال 2022. برنامه‌های آن این است که از خریدها برای رشد عمیق‌تر و سریع‌تر در جغرافیای جدید و گسترش در دسته‌های محصولاتی که قبلاً کشش داشته است، استفاده کند و به کانال‌های منطقه‌ای بیشتری برای تکمیل تجارت اصلی خود در آمازون بپردازد.

M&A، جمع‌آوری سرمایه و افزایش ارزش‌گذاری Razor در زمانی اتفاق می‌افتد که بسیاری از استارت‌آپ‌های تجارت الکترونیک، و به‌ویژه تجمیع‌کنندگان درون آن، خود را بر سر دوراهی قرار داده‌اند.

فعالیت تجارت الکترونیک نه تنها پس از افزایش استراتوسفری در معاملات در اوج همه‌گیری کووید-19 روی زمین بازگشت، بلکه برخی ممکن است بگویند که در واقع در حال کاهش است، زیرا فضای اقتصادی گسترده‌تر – اقتصادهای بزرگ در سراسر جهان در حال رکود هستند. – باعث می شود بسیاری از مصرف کنندگان به طور قابل توجهی مراقب نحوه خرج کردن پول خود باشند.

در همین حال، تجمیع‌کنندگان صدها میلیون دلار جمع‌آوری کردند تا خرده‌فروشان شخص ثالث آمازون را در تلاش برای صرفه‌جویی در مقیاس بهتر در آن کسب‌وکارها جمع‌آوری کنند، اما این استراتژی آن‌طور که خیلی‌ها انتظار داشتند کارآمد عمل نکرده و بسیاری از آنها استراتژی خرید سریع خود را متوقف کرده‌اند. نتیجه.

Ahluwalia گفت: “2022 دنیای متفاوتی است.” او می گوید که او و کسانی که در فضای تجارت الکترونیک هستند همه آن را “قبل از 2021 و بعد از 2021” می دانند. این بدان معناست که تجمیع‌کنندگانی که در گذشته برای ایجاد استارت‌آپ‌های خود بسیار خوش‌بین بوده‌اند – با سرمایه‌گذاری از فرصت به دست آوردن شرکت‌های انتخابی در میان میلیون‌ها کسب‌وکار کوچکی که برای فروش در آمازون و سایر بازارها ساخته شده‌اند، در حال تمام شدن باند هستند. ، به سختی می توانید پول بیشتری جمع آوری کنید و منطق رویکرد Razor و گفتگو را ببینید.

«آنچه به ما در اجرای یکپارچگی و تبدیل شدن به یک تجارت بزرگتر کمک می کند این است که بنیانگذاران با تمام این سؤالات روبرو هستند. به علاوه M&A بسیار نزدیک به DNA این فضا است.

رویکرد Razor از ابتدا این بوده است که رویکرد آن بسیار متفاوت از رویکردهای همتایان خود است، زیرا فناوری خود را در خانه ساخته است: این برخلاف تعدادی دیگر است که ابزارهای شخص ثالث را برای مدیریت و اجرای این ابزارها با هم ترکیب می کنند. کسب و کارها، گاهی اوقات با برخی از فناوری های خود و گاهی اوقات نه. در ابتدا، هدف آن ارزیابی اهداف بالقوه بود.

شرستا چاودوری یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری آمازون گفت: «ما در مهندسی معکوس الگوریتم آمازون بسیار خوب عمل کردیم. (سومین موسس، اولیور دلوگوش، مدیر اجرایی شرکت است.)

و از آن زمان، توجه آن به استفاده و ایجاد آن فناوری برای اداره بی‌شمار کسب‌وکار خود به شیوه‌ای بهتر معطوف شد، نه فقط برای کمک به انتخاب محصول، بلکه برای مدیریت زنجیره‌های تامین و سایر الزامات عملیاتی اصلی (و مراکز هزینه) در اجرای الکترونیک. -تجارت کارآمد

به طور کلی، اگرچه تجمیع‌کنندگان احساس می‌کردند که یکی از بهترین فرصت‌های حباب در اوج سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها هستند، اما امروزه کل فضا از بین رفته است. تراسیو، یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های تجمیع‌کننده، در پایان سال 2021 که 100 میلیون دلار جذب کرد، ارزشی بین 5 تا 10 میلیارد دلار داشت. اما در یک سال پس از آن، مدیران عامل را تغییر داد و افراد را اخراج کرد.

با این حال PitchBook اشاره می کند که در واقع بی سر و صدا بودجه بیشتری را جمع آوری کرده است، مبلغی نامشخص از CrossWork و Elevation Capital، در پایان سال گذشته. و آن مدیر عامل جدید، گرگ گریلی، آمازونر سابق، اکنون به آرامی صاحبان برتر آمازون مانند استیون شور (که اوایل امسال به عنوان رئیس و مدیر ارشد اجرایی ملحق شد) را به ارمغان می آورد – همه نشانه هایی از جاه طلبی های تراسیو.

ظهور بازیکنان بیشتر در این فضا را نیز به آن اضافه کنید: همین هفته گذشته راب سولومون، مدیرعامل سابق PayPal، انتقال خود را به سرزمین جمع‌آوری با کایت با حروف بزرگ آغاز کرد.