Realta Fusion با دانه 9 میلیون دلاری به رهبری Khosla Ventures روشن می شود

Realta Fusion با دانه 9 میلیون دلاری به رهبری Khosla Ventures روشن می شود

قدرت فیوژن اغلب است گفته می شود برای مهار نیروی خورشید، پس چرا فقط سعی می کنیم با آن برق بسازیم؟

این اساساً همان چیزی است که بنیانگذاران Realta Fusion وقتی شرکتی را برای تبدیل طرح آزمایشی راکتور به منبع انرژی تشکیل دادند که نه تنها الکتریسیته، بلکه گرما را نیز تأمین کند، فکر می کردند. طبق گفته وزارت انرژی، گرمای صنعتی به تنهایی نزدیک به 10 درصد از آلودگی کربن را در ایالات متحده نشان می دهد.

فیوژن، بر خلاف برخی دیگر از منابع انرژی کربن‌زدایی شده، زمانی که 24 تا 7 ساعت کار می‌کند، بهترین عملکرد را دارد، مجموعه‌ای که با بسیاری از کاربران گرمای صنعتی مانند پالایش شیمیایی یا ذوب فلز سازگار است. کایران فورلونگ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Realta به TechCrunch+ گفت: «آنها قرار نیست بگویند، بله، مطمئنا، هر زمان که برق نداریم، کارخانه ما را تعطیل کنید.»

در حالی که هنوز راه حل های زیادی وجود ندارد، همان صنایع تحت فشار سرمایه گذاران و مشتریان برای حذف کربن از فعالیت های خود هستند. در حالی که انرژی همجوشی تجاری در بهترین حالت احتمالاً یک دهه فاصله دارد، جدول زمانی آن با سایر نامزدها مانند هیدروژن که به دنبال جایگزینی سوخت‌های فسیلی به عنوان منابع گرمای صنعتی هستند، چندان متفاوت نیست.

Realta به دنبال شعله‌ور کردن پلاسما در کارخانه آزمایشی خود در مقیاس صنعتی در اوایل دهه 2030 است، اما برای رسیدن به آن، ابتدا باید نمونه اولیه کوچک‌تری را طراحی کند که بر اساس کارهای انجام شده در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون است. برای تحقق این برنامه‌ها، این استارت‌آپ یک دور اولیه ۹ میلیون دلاری به رهبری Khosla Ventures در کنار کمک مالی ۳ میلیون دلاری از برنامه ARPA-E وزارت انرژی جمع‌آوری کرده است که هر دو روز چهارشنبه اعلام شد.