Red Hat با Ansible Lightspeed هوش مصنوعی مولد را به اتوماسیون فناوری اطلاعات می آورد

Red Hat با Ansible Lightspeed هوش مصنوعی مولد را به اتوماسیون فناوری اطلاعات می آورد

Red Hat این هفته اجلاس سالانه مشتریان خود را در بوستون برگزار می کند و امروز چند پیشرفت را در Ansible، ابزار اتوماسیون IT منبع باز خود، از جمله Lightspeed جدید مبتنی بر هوش مصنوعی، اعلام کرد.

اتوماسیون در هسته خود در مورد تقطیر فرآیندهای پیچیده به یک کتاب بازی یا دستور العمل اقدامات است. گام بعدی ساخت جریان های کاری کم کد و بدون کد است. ظهور اخیر هوش مصنوعی مولد می‌تواند این فرآیند را حتی بیشتر کاهش دهد و به سادگی فرآیند را توصیف کند و به ابزار اجازه دهد بقیه کارها را انجام دهد، مجموعه‌ای از مراحل ایجاد کند و کد و ابزار لازم را برای حرکت آن در یک فرآیند کاری بدون دخالت بیشتر انسانی فراهم کند. مورد نیاز (حداقل در تئوری).

این همان کاری است که Red Hat می‌خواهد با Lightspeed انجام دهد، ابزار مولد مبتنی بر هوش مصنوعی امروز معرفی شد و اواخر سال جاری منتشر خواهد شد.

توماس اندرسون، معاون و GM واحد تجاری Ansible، می‌گوید Lightspeed با دستیار کد IBM و مدل‌های اساسی IBM ترکیب شده است و به طور خاص بر روی زبان اتوماسیون Ansible آموزش دیده است تا ساخت اتوماسیون را آسان‌تر کند.

اندرسون به TechCrunch گفت: «ما واقعاً روی IBM در این مورد به طور خاص روی اتوماسیون Ansible تمرکز کرده‌ایم، نه فقط اتوماسیون به طور کلی، بلکه به طور خاص زبان Ansible و خودکارسازی با استفاده از Ansible».

این رویکردی است که به‌طور فزاینده‌ای از سوی شرکت‌های سازمانی می‌بینیم که مدل‌های متمرکزتری را می‌سازند که به طور خاص برای نیازهای منحصربه‌فرد مشتریانشان طراحی شده است، نه رویکرد گسترده‌ای که توسط OpenAI، مایکروسافت و گوگل و سایرین اتخاذ می‌شود. در این مورد، Red Hat با سازمان مادر خود IBM که این شرکت را در سال 2018 به مبلغ 34 میلیارد دلار خریداری کرد، همکاری می کند. در حالی که این دو سازمان در بیشتر موارد به طور جداگانه عمل می کنند، این موردی است که Red Hat از این رابطه استفاده می کند تا یک محصول مولد هوش مصنوعی را سریعتر به بازار عرضه کند.

بنابراین، Watson Code Assistant برای Ansible Lightspeed از مدل زبان بزرگ IBM استفاده می‌کند که در وسعت اکوسیستم Ansible، همه کتاب‌های بازی، همه تخصص‌های موضوعی خود ما و جامعه مشارکت‌کننده در آن آموزش دیده است.

هنگامی که کاربر یک گردش کار را توصیف می کند، Lightspeed آن را بر اساس توضیحات ایجاد می کند. علاوه بر این، منابع کار خود را نشان می دهد، بنابراین متخصص IT که کتاب پخش تولید شده را بررسی می کند می تواند مطمئن شود که می تواند قبل از اجرای آن به منابع اعتماد کند. اندرسون می‌گوید زمانی که نسخه سازمانی اواخر سال جاری عرضه شود، ویژگی‌های دیگری با در نظر گرفتن ایمنی سازمانی ساخته خواهد شد.

ما این نقشه راه را برای Ansible Lightspeed با نسخه عمومی داریم که همه می توانند از آن استفاده کنند که به ما در آموزش مدل داده کمک می کند. و سپس اواخر امسال، در ماه اکتبر، ما نسخه سازمانی را با IBM راه اندازی خواهیم کرد.

با گذشت زمان، انواع مشاغلی که متخصصان فناوری اطلاعات باید انجام دهند، به سطح وسیعی از تخصص نیاز دارند، و یافتن کارمندانی که دانش لازم را داشته باشند، همیشه آسان نیست. با قرار دادن هوش مصنوعی مولد برای کار بر روی این مشکل، می تواند به کاهش شکاف مهارت ها کمک کند. اندرسون گفت: “این بدان معناست که یک متخصص موضوع می تواند بسیار سازنده تر باشد، و از سوی دیگر، شما می توانید افراد جدیدی را وارد کنید که لازم نیست متخصص Ansible باشند تا بتوانند با Ansible و اتوماسیون پیش بروند.”

هر چقدر هم جالب به نظر برسد، کاربران Ansible منبع باز تا اواخر سال جاری به پیش نمایش دسترسی نخواهند داشت. نسخه سازمانی می تواند به زودی در پاییز امسال در دسترس باشد.

در حالی که شرکت در این کار بود، یک محصول مرتبط به نام Event-driven Ansible را معرفی کرد که به خودکارسازی وظایف پیشرفته‌تر توسعه‌دهنده یا SRE، که گاهی اوقات به عنوان عملیات روز دوم شناخته می‌شود، کمک می‌کند. این قطعه به طور کلی از امروز در دسترس است.