SEC با کارمند سابق Coinbase بر سر هزینه های معاملات خودی تسویه حساب می کند

این آژانس روز سه شنبه اعلام کرد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اتهامات یک مدیر محصول سابق کوین بیس و برادرش را به دلیل مشارکت در معاملات داخلی تسویه کرده است.

ایشان واهی، کارمند سابق کوین بیس و برادرش نیکیل واهی، پیش از اعلامیه های متعدد در مورد حداقل 9 اوراق بهادار دارایی رمزنگاری که برای تجارت در پلتفرم کوین بیس در دسترس قرار می گیرند، درگیر “طرح معامله ای بودند.”

این دو برادر ابتدا پس از طرح شکایت آژانس در 21 ژوئیه 2022 متهم شدند.

در این بایگانی آمده بود که کوین‌بیس با آن اطلاعات به‌عنوان محرمانه برخورد می‌کند و به کارمندان هشدار می‌دهد که با اطلاعات توکن‌هایی که قرار است در پلتفرم آن فهرست می‌شوند، معامله یا تذکر دیگران را ندهند. از ژوئن 2021 تا آوریل 2022، ایشان بارها و بارها «زمان و محتوای اعلامیه های فهرست آینده» را به نیکیل و دوستش، سامیر رامانی، گوشزد کرد.

گفته می شود که نیکیل و رامانی حداقل 25 دارایی رمزنگاری را خریداری کرده اند که 9 مورد از آنها – AMP، RLY، DDX، XYO، RGT، LCX، POWR، DFX و KROM – اوراق بهادار بوده و مدت کوتاهی پس از آن به سود حدود 1.1 میلیون دلار فروخته اند. طبق یک پرونده SEC از ژوئیه 2022.

Gurbir S. Grewal، مدیر بخش اجرای SEC در بیانیه ای گفت: «در حالی که فناوری های مورد بحث در این مورد ممکن است جدید باشند، این رفتار چنین نیست. “قوانین اوراق بهادار فدرال، اوراق بهادار دارایی های رمزنگاری شده را از ممنوعیت تجارت داخلی مستثنی نمی کند، و همچنین SEC نیز این کار را انجام نمی دهد.”

دو برادر توافق کردند که از دست آوردهای “بدخدمت” خود صرف نظر کنند و بهره پرداخت کنند. علاوه بر این، آنها به اتهامات وزارت دادگستری اعتراف می کنند که ایشان با دو سال حبس و نیکیل در حال گذراندن حبس 10 ماهه است. ایشان همچنین باید 10.97 اتر، حدود 20900 دلار و 9440 استیبل کوین USDT را از دست بدهد. نیکیل باید 892500 دلار را از دست بدهد.

کمیسیون SEC گفت که به دنبال مجازات دیگری در پاسخ به احکام زندان برادران وحی نیست. به گفته کمیسیون SEC، رامانی هنوز آزاد است و با وجود اینکه شهروند ایالات متحده است، گمان می رود در هند باشد.

در این اقدام جنایی، ایشان و نیکیل وحی به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی مجرم شناخته شدند. ایشان وحی به 24 ماه حبس و ضبط 10.97 اتر و 9440 تتر و نیکیل به 10 ماه زندان و 892500 دلار محکوم شدند.

این تسویه به این سوال پاسخ می‌دهد که آیا 9 ارز دیجیتال اوراق بهادار هستند یا خیر، که ایشان در ابتدا در ماه فوریه علیه آن استدلال کرد. این مورد می‌تواند برای پرونده‌های آتی مربوط به ارزهای دیجیتال و چارچوب قانونی برای کسانی که در بازار دخیل هستند، شفاف‌سازی کند.

در گذشته، گری جنسلر، رئیس SEC اظهار داشت که تقریباً همه ارزهای دیجیتال به استثنای بیت کوین، اوراق بهادار هستند. در حالی که موضع SEC با هر اعلامیه به طور فزاینده‌ای واضح‌تر می‌شود، بسیاری از بازیگران صنعت کریپتو به امید به دست آوردن چارچوب‌های دارایی دیجیتالی متناسب با تطبیق صنعت با امور مالی سنتی، به مخالفت با این حکم ادامه می‌دهند.