Sierra Space، Blue Origin، Boeing و دیگران املاک و مستغلات فضایی را به اشتراک می گذارند – TechCrunch

سلام و به Max Q خوش آمدید. زندگی در زمانی که شرکت‌ها برنامه‌های خود را برای توسعه ایستگاه‌های فضایی تجاری اعلام می‌کنند، عجیب به نظر می‌رسد، اما ما اینجا هستیم! اخبار سیرا اسپیس، بلو اوریجین، بوئینگ و سایرین در مورد برنامه های آنها برای ایستگاهی به نام اربیتال ریف را بخوانید. به علاوه این هفته، فضای دیگری SPAC و موارد دیگر.

نکات، نظرات، انتقادات، افکار؟ به من ایمیل بزنید [email protected] یا مرا در توییتر پیدا کنید @breadfrom.

فراموش نکنید که برای دریافت نسخه رایگان خبرنامه Max Q در صندوق ورودی خود ثبت نام کنید.

Orbital Reef بخشی از املاک خود را از LEO مطالبه می کند

بیایید وارد آن شویم: Sierra Space، Blue Origin و Boeing در حال همکاری برای ارسال فضاپیما به مدار در نیمه دوم دهه هستند. ایستگاه برنامه‌ریزی‌شده به نام «مرجان‌های مداری» همچنین شامل فناوری و خدمات Redwire Space، Genesis Engineering و دانشگاه ایالتی آریزونا خواهد بود.

این خبر کمتر از یک هفته پس از آن منتشر شد که وویجر اسپیس، Nanoracks و لاکهید مارتین برنامه‌های خود را برای یک ایستگاه فضایی تجاری ارائه کردند که این گروه می‌گوید در سال 2027 پرتاب خواهد شد. Axiom Space همچنین در حال برنامه‌ریزی یک ایستگاه تجاری است.

سؤالات بزرگی که باقی می ماند: هزینه آن چقدر است. هیچ یک از مدیران نمی گویند. بخش مهم دیگر این پازل، قابلیت های پرتاب نیو گلن بلو اوریجین، استارلاینر بوئینگ و هواپیمای فضایی دریم چیسر سیرا اسپیس است. هیچ یک از این وسایل نقلیه هنوز به مدار نرسیده اند و این تیم می خواهد ایستگاه تجاری آنها در نیمه دوم دهه در فضا باشد.

اعتبار تصویر: صخره مداری (در یک پنجره جدید باز می شود)

تولید کننده ماهواره Terran Orbital از طریق ادغام SPAC به صورت عمومی عرضه می شود

روند حرکت شرکت های فضایی به بازارهای عمومی از طریق ادغام SPAC هنوز به پایان نرسیده است. Terran Orbital، تولیدکننده پیشرو در ماهواره‌های کوچک، در حال ادغام با شرکت خرید ویژه (SPAC) Tailwind Two Acquisition Corp است. ارزش شرکت پس از معامله 1.58 میلیارد دلار است و حدود 470 میلیون دلار به شرکت کمک می‌کند. .

Terran Orbital یک سازنده قراردادی ماهواره است که عمدتاً با دولت کار می کند. این شرکت بزرگترین مرکز تولید فضاپیمای جهان را در فلوریدا افتتاح خواهد کرد. همچنین برنامه هایی برای راه اندازی و بهره برداری از صورت فلکی ماهواره ای خود و ارائه تصاویر ماهواره ای به عنوان یک سرویس دارد. در بیانیه ای، مارک بل، مدیرعامل، آن را SaaS جدید نامید: “ماهواره ها به عنوان یک سرویس”.

اخبار دیگر از TechCrunch

گیتای ژاپن با موفقیت نمایش فناوری بازوی رباتیک خود را در ایستگاه فضایی بین‌المللی به پایان رساند که نقطه عطفی در هدف استارت‌آپ مستقر در توکیو برای تجاری‌سازی ربات‌های فضایی خود است. گیتای چشم اندازی واقعاً شگفت انگیز برای آینده فضا دارد که ربات ها را به عنوان تشکیل دهنده نیروی کار در مستعمرات خارج از جهان در ماه و مریخ می بیند.

Promus Ventures، یک شرکت VC مستقر در شیکاگو، یک صندوق فضایی 120 میلیون یورویی (139 میلیون دلاری) به نام Orbital Ventures را تعطیل کرد. صندوق جدید، که در خارج از لوکزامبورگ فعالیت خواهد کرد، بر شرکت های فضایی در مراحل اولیه متمرکز خواهد بود.

اخبار دیگر از سراسر وب

ABL Space هفته بزرگی را پشت سر گذاشت و 200 میلیون دلار سرمایه از سوی سرمایه گذاران موجود از جمله Fidelity Management و Lockheed Martin Ventures بسته شد. این تامین مالی ارزش شرکت را به 2.4 میلیارد دلار رساند. این شرکت قصد دارد اولین موشک خود با نام RS1 را قبل از پایان سال از آلاسکا پرتاب کند.

آمازون برای پروژه ماهواره ای اینترنتی Project Kuiper با غول مخابراتی Verizon قرارداد جدیدی امضا کرده است. ورایزون قصد دارد با گسترش خدمات LTE و 5G خود، دسترسی به اینترنت بی سیم را در مناطق روستایی در ایالات متحده بهبود بخشد.

Astroscale و ClearSpace مجموعاً 700000 پوند (1 میلیون دلار) از آژانس فضایی بریتانیا برای انجام مطالعات امکان سنجی مأموریت در ماهواره های غیرقابل استفاده در مدار خارج می شوند – AKA پاکسازی زباله های فضایی.

Firefly Aerospace در مسیر ارسال فرودگر ماه‌دار Blue Ghost خود به ماه در سپتامبر 2023 است و اعلام می‌کند که بازبینی طراحی حیاتی خود را با ناسا تکمیل کرده است که راه را برای شروع ساخت فضاپیما هموار می‌کند. Firefly در نهایت می خواهد ماموریت های سالانه خود را به سطح ماه انجام دهد.

Isar Aerospace یک قرارداد خدمات پرتاب ثابت با شرکت ماهواره ای EnduroSat برای پرتاب چندین ماهواره به مدار این شرکت در آندویا، نروژ بین سال های 2022 تا 2025 امضا کرد.

ispace سرمایه گذاری جدیدی از Airbus Ventures به دست آورد، بخشی از توسعه سری C که مجموع درآمد این شرکت را به حدود 200 میلیون دلار می رساند (اسپیس دارای سه ماموریت فرودگر در ماه برنامه ریزی شده تا سال 2024 است).

اعتبار تصویر: فضایی (در یک پنجره جدید باز می شود)

به ما در TC Sessions: Space در ماه دسامبر بپیوندید

سال گذشته ما اولین رویداد فضایی اختصاصی خود را برگزار کردیم و آنقدر خوب پیش رفت که تصمیم گرفتیم دوباره در سال 2021 میزبان آن باشیم. امسال، این رویداد در 14 و 15 دسامبر برگزار می شود، و یک بار دیگر قرار است یک کنفرانس کاملا مجازی باشد، بنابراین مردم از در سرتاسر جهان می‌توانید بپیوندید – و شما هم می‌توانید.