SkyCell یک سری C 35 میلیون دلاری جمع آوری می کند و وارد بازار توزیع واکسن COVID-19 می شود-TechCrunch

SkyCell ، یک شرکت سوئیسی در حال توسعه ظروف هوشمند برای حمل داروها و واکسن ها ، اعلام کرده است که از بودجه قابل توجهی برخوردار است. علاوه بر دور 62 میلیون دلاری که سال گذشته بسته شد ، این شرکت اکنون 35 میلیون دلار سری C برای بهبود حمل و نقل داروهای حساس به دما-از جمله واکسن های COVID-19 جمع آوری کرده است.

این دور ، که ترکیبی از حقوق صاحبان سهام و بدهی است ، شامل سرمایه گذاران از خاورمیانه ، از جمله DisruptAD و (بازوی VC ADQ ، صندوق ثروت دولتی مستقر در ابوظبی) و SHUAA (مدیریت دارایی و سرمایه گذاری عمده امارات متحده عربی) است. شرکت بانکی) این سرمایه گذاری همچنین شامل ، به ازای هر شرکت ، “دفاتر خانواده مستقر در چین” و زوریخ “و سرمایه گذاری Mobiliar ، یک شرکت بیمه خصوصی خصوصی سوئیس است.

این دور مجموع بودجه شرکت را به 133 میلیون دلار می رساند.

اساساً ، SkyCell یک ظرف حمل و نقل ایجاد کرده است که دما را حفظ می کند ، ارتعاش را کنترل می کند و مجهز به سنسورهایی است که به طور مداوم وضعیت محموله را گزارش می دهند. ایده این است که سفرهای دما را کاهش دهیم – نوسانات مضر که می تواند محصولات دارویی را خراب کند – و سایر آسیب هایی که در هنگام حمل و نقل رخ می دهد.

تعداد متداول در جامعه لجستیک واکسن از a آمده است 2005 گزارش سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که تا 50 درصد واکسن ها هدر می روند – تا حدی به دلیل دما ، تدارکات و مسائل مربوط به حمل و نقل. صنعت بیوفارما از اعداد خوش بینانه تری استفاده می کند. ریچارد اتل ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل SkyCell می گوید که این صنعت معمولاً در صورت ارسال دارو به سراسر جهان ، حدود 4 rate میزان شکست برای بازارهای مستقر و 12 rate میزان شکست برای بازارهای نوظهور را رقم می زند.

تا کنون ، نرخ گردش درجه حرارت SkyCell کمتر از .1، است ممیزی خارج از فناوریبه

هنگامی که TechCrunch آخرین بار SkyCell را در آوریل 2020 تحت پوشش قرار داد ، این شرکت با هشت شرکت بزرگ دارویی همکاری می کرد و با 7 شرکت دیگر در حال آزمایش بود. این شرکت در حال حاضر “با اکثر 20 شرکت دارویی برتر” کار می کند ، به عنوان نماینده روابط عمومی – اگرچه این شرکت جزئیات بیشتری ارائه نمی دهد.

قبل از COVID-19 ، این شرکت سالانه حدود 250 میلیون ویال محصولات دارویی را به همه مشتریان تحویل می داد. از آن زمان ، این فناوری در یک راه بزرگ پیشرفت کرده است: طراحی مجدد آن برای انتقال واکسن های COVID-19 مبتنی بر mRNA و همچنین مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت آنها است.

ظروف تازه طراحی شده از یخ خشک استفاده می کنند -این یک ضرورت برای رسیدن به دمای 80- تا 60- درجه سانتیگراد است (اما دیگر همیشه لازم نیست) برای انتقال واکسن هایی مانند Pfizer.

وقتی صحبت از حمل واکسن فوق سرد می شود ، یخ خشک اساساً اجتناب ناپذیر است. (UPS Healthcare یخ خشک خود را می سازد و تولید خود را برای برآوردن تقاضای واکسن COVID-19 افزایش می دهد). Etl می گوید ، فناوری SkyCell بسیار کمتر از رقبا از آن استفاده می کند. استفاده می کند 100 کیلوگرم اگر یخ خشک بیشتری به محض ورود اضافه شود ، برای حدود 120 ساعت استفاده ، اگرچه می تواند واکسن ها را بیشتر ذخیره کند.

او می گوید: “این مسابقه به 200 کیلو یا بیشتر یخ خشک نیاز دارد.” “بنابراین این یک موفقیت بزرگ مهندسی بود.”

اتل می گوید که این شرکت در حال انتقال مواد اولیه یا واکسن برای سه تولیدکننده برتر واکسن COVID-19 است (او کدام را مشخص نکرد-هرچند با توجه به شرایط دمای فوق العاده سرد ، شما می توانید حدس بزنید.

“برای دو [of the three] ما تقریباً به طور انحصاری مواد اولیه ای را که از کارخانه خارج می شود حمل می کنیم. ”

یکی دیگر از گامهای مهم پیشرفت شرکت توسعه از خدمات حمل و نقل باربری است.

اگرچه بسیاری از واکسن ها ابتدا از طریق هواپیما وارد کشورها می شوند ، اما اغلب این کامیون ها هستند که واکسن ها را به انبارهای پزشکی مرکزی می رسانند. در حالت ایده آل این کامیون ها یخچال دار هستند ، اما آنها همیشه در دسترس نیستند ، به این معنی که به جای آنها از جعبه های سرد و کامیون های بزرگ حمل و نقل استفاده می شود. گزارش 2021 مک کینزیبه

گسترش حمل و نقل بار تا حد زیادی دسترسی به شبکه توزیع واکسن SkyCell را افزایش می دهد. به گفته Ettl ، این شرکت در توزیع واکسن در اروپا برای یک پخش کننده اصلی واکسن مشارکت داشته است.

اتل می گوید: “قبلاً ما باربری نمی کردیم.” کانتینر ما روی کامیون ها برای انتقال این دمای 80- درجه سانتیگراد و دمای بسیار سرد استفاده می شود [products] دور و بر. بنابراین این قطعاً یک تغییر بزرگ بود. ”

اتل می گوید حمل واکسن COVID-19 به احتمال زیاد در آینده این شرکت نقش خود را ایفا خواهد کرد. اما این اساس تجارت آنها نیست. بسیاری از محصولات دارویی از داروهای سرطان گرفته تا سایر واکسن ها نیاز به استفاده از زنجیره سرد دارند.

مرکز برتری انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی برای اعتبارسنجان مستقل در تدارکات دارویی حاکی از فروش جهانی داروهای زنجیره ای سرد و بیولوژیک تا سال 2024 از 440 میلیارد دلار فراتر می رود-و این شامل هزینه های واکسن COVID-19 نمی شود.

در این صنعت همچنین به نظر می رسد سه گرایش کلان وجود داشته باشد. تعداد فزاینده ای از خدمات استفاده مجدد از ظروف ، توسعه ظروف حمل و نقل قابل بازیافت بیشتر و در نهایت استفاده از وسایل الکترونیکی برای ردیابی محموله ها در زمان واقعی وجود دارد.

به نوبه خود SkyCell با همه این روندها همپوشانی دارد. Etl می گوید این واقعیت که ظرف SkyCell قابل استفاده مجدد است “محرک اصلی” است که به شرکت در دستیابی به مشارکت دارویی کمک کرده است. این شرکت همچنین حسگرهایی را در جعبه ها نصب کرده است و مجموعه ای از نقاط داده را در هر محموله جمع آوری می کند.

اتل معتقد است که SkyCell آماده پاسخگویی به تغییرات سطح صنعت و افزایش تقاضا برای محصولات زنجیره ای سرد است. تا کنون ، به نظر می رسد اعداد و ارقام به نفع شرکت است.

او می گوید: “ما هرگز محصول را در تاریخ شرکت از دست نداده ایم.”