Skyflow پشتیبانی مولد هوش مصنوعی را به ابزار حفظ حریم خصوصی داده خود اضافه می کند

Skyflow پشتیبانی مولد هوش مصنوعی را به ابزار حفظ حریم خصوصی داده خود اضافه می کند

Skyflow، حریم خصوصی داده ها استارت‌آپ، جمعه اعلام کرد که تعداد بازارهایی را که در آن‌ها پشتیبانی اقامت داده‌ای را برای شرکت‌هایی که نیاز دارند اطلاعات خاصی را در داخل مرزهای تعریف شده نگه دارند، ارائه می‌کند، افزایش داده است. در بازار امروز، احتمالاً نمی‌توانید داده‌های مشتریان اتحادیه اروپا را مثلاً در آمریکای جنوبی و بالعکس نگهداری کنید، بنابراین شرکت‌ها باید مراقب باشند که اطلاعات خاصی را در بازاری که منبع آن است، نگهداری کنند.

Skyflow زندگی خود را به عنوان ابزاری برای کمک به شرکت ها برای ذخیره اطلاعات شناسایی شخصی یا PII به شیوه ای امن آغاز کرد. آخرین باری که شرکت را پوشش دادیم، نوشتیم که API آن به شرکت‌ها کمک می‌کند «تمام مسائل دشوار مربوط به حفظ حریم خصوصی، رمزگذاری و داده‌های ذخیره‌سازی PII و دیگر اشکال داده‌های بالقوه رادیواکتیو برای مشتریان خود را مدیریت کنند».

این استارت‌آپ که اخیراً یک سری B ۴۵ میلیون دلاری را در اواخر سال ۲۰۲۱ بسته است، اکنون می‌تواند شرایط اقامت داده در ژاپن، هند، اندونزی و بحرین را پشتیبانی کند. کار، مدیر عامل Skyflow آنشو شارما توضیح داده شده به TechCrunch+، به شرکت های نرم افزاری اجازه می دهد تا خدمات خود را در بازارهای بیشتری با سرعت بیشتری ارائه دهند، در حالی که الزامات قانونی محلی در مورد محل زندگی داده ها و ذخیره ایمن اطلاعات شخصی کاربر را برآورده می کنند.

شارما استدلال کرد که قابلیت‌های ذخیره‌سازی داده‌های منطقه‌ای شرکتش که به تازگی گسترش یافته است، راه‌هایی را برای کمک به سایر شرکت‌ها فراهم می‌کند تا از پیچیدگی چرخش ذخیره‌سازی داده و چارچوب‌های امنیتی خود صرفاً برای راه‌اندازی در بازارهای جدید اجتناب کنند.

کار Skyflow برای حمایت از مناطق بیشتر ارزان نبود. شارما گفت که این کار «هزینه ثابت بالایی» دارد، که Skyflow می‌توانست از عهده آن برآید زیرا «پول زیادی جمع‌آوری کرد» و آن را قادر می‌سازد تا «هزینه‌های زیرساختی و عملیاتی» را برای مشتریان خود بپذیرد. (به عنوان یک کنار، این همان چیزی است که سرمایه گذاری مخاطره آمیز برای آن است: ایجاد درآمد جلوتر از امید به جمع آوری سهم بازار بزرگ.)

با توجه به اینکه هر شرکت فناوری – استارتاپ و بزرگ به طور یکسان – می‌خواهد در بازار کند فعلی، هر ضایعات رشد ممکن را جمع کند، می‌توانید ببینید که چرا Skyflow انتظار بازگشت هزینه‌های خود را دارد. اگر شرکت‌های نرم‌افزاری به تلاش برای دستیابی به بازارهای جدید برای فروش خدمات خود ادامه دهند، باید مجموعه‌ای از مقررات و قوانین داده را به تنهایی مدیریت کنند. یا می توانند با Skyflow یا یکی از رقبای آن – EverVault، Protegrity، در میان دیگران – کار کنند تا به نیازهای محلی کمک کنند.

تاکنون، Skyflow استقبال بین المللی قابل توجهی پیدا کرده است. شارما به TechCrunch+ گفت که کسب و کار او بیش از 40 درصد از تجارت فعلی خود را با مشتریان غیر آمریکایی انجام می دهد. مدیرعامل شرکت سریعاً – با جمع‌آوری پرونده‌های S-1 در طول تماس ما – اشاره کرد که برخی از شرکت‌های معروف نرم‌افزاری هنگام عرضه عمومی، بخش دو رقمی پایینی از درآمد خود را از بازارهای بین‌المللی دریافت کردند. کنجکاو است که ببینیم آیا حمایت منطقه‌ای بیشتر این رقم را در زمان به بالای 50 درصد می‌رساند. ما در چند ماه آینده دوباره با استارت آپ بررسی خواهیم کرد.

هوش مصنوعی مولد از کجا وارد این موضوع می شود؟

Skyflow در ابتدا بر ارائه خدمات خود به بخش های فین تک و مراقبت های بهداشتی متمرکز بود. با این حال، اخیراً نسخه‌ای از سرویس ذخیره‌سازی داده‌های خود را برای پشتیبانی از خدمات هوش مصنوعی مولد ساخته است، بنابراین هنگامی که ما شارما را برای صحبت در مورد اقامت داده تلفنی داشتیم، چند سؤال در مورد تقاضای بازار برای خدمات نرم‌افزاری مرتبط با LLM پرسیدیم.

از طریق استارت‌آپ، نحوه نشستن بین اطلاعات شرکتی و LLMها را در نظر می‌گیرد. اعتبار تصویر: Skyflow

ابتدا، می‌خواستیم بدانیم آیا استارت‌آپ این ابزار را به لطف تقاضای شناخته شده ساخته است یا پیش از نیاز پیش‌بینی‌شده. به گفته شارما، استارتاپ او چند ماه قبل شروع به دریافت تماس هایی از مشتریان در مورد هوش مصنوعی مولد کرد و اینکه چگونه آن شرکت ها باید نه تنها PII، بلکه داده های حساس داخلی را نیز از LLM دور نگه دارند. او گفت که تقاضا هم از طریق استفاده از ابزارهای مولد هوش مصنوعی و هم از کنجکاوی در سطح اجرایی ناشی می شود. به بیان دیگر، هم پهپادهای شرکتی و هم نیمه خدایان شرکتی به طور یکسان می‌خواهند از هوش مصنوعی مولد استفاده کنند، اما نمی‌خواهند با نوع نشت داده‌هایی که قبلاً در بازار دیده‌ایم، دچار مشکل شوند.