SoftBank Vision Fund در یک سال 32 میلیارد دلار به دلیل کاهش ارزش استارت آپ ها ضرر می کند

SoftBank Vision Fund در یک سال 32 میلیارد دلار به دلیل کاهش ارزش استارت آپ ها ضرر می کند

SoftBank Vision Fund در سال مالی منتهی به مارس 32 میلیارد دلار از دست داد زیرا غول سرمایه‌گذاری ژاپنی، پرکارترین سرمایه‌گذار جهانی در استارت‌آپ‌های فناوری، از اصلاحات ارزش‌گذاری در پشتوانه‌های فنی خصوصی و دولتی خود در بحبوحه تضعیف اقتصاد جهانی رنج می‌برد.

زیان 68 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، زمانی که سافت بانک 19 میلیارد دلار زیان در واحد ویژن فاند گزارش کرده بود، افزایش یافت. این زیان ها حتی زمانی رخ می دهد که سافت بانک در سه ماهه اخیر نسبت به استقرار سرمایه جدید برای استارت آپ ها بسیار محتاط شده است.

این شرکت ژاپنی اعلام کرد که Vision Fund 1 ضرر غیر واقعی 1.6 میلیارد دلاری در گروه SenseTime و GoTo و نزدیک به 800 میلیون دلار در DoorDash داشته است.

گروه سافت بانک در سود روز پنجشنبه اعلام کرد: برای شرکت‌های سبد خصوصی، ارزش منصفانه در طیف گسترده‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها کاهش یافت که عمدتاً منعکس‌کننده کاهش قیمت‌های شرکت‌های با عملکرد ضعیف‌تر و کاهش قیمت سهام در بین شرکت‌های قابل مقایسه در بازار است.

یوشیمیتسو گوتو، مدیر مالی سافت بانک، در اوایل سال جاری گفت که این شرکت وارد “حالت دفاعی” شده و در حال آماده شدن برای سه سناریو مختلف است. SoftBank پیش بینی می کند که بازار ممکن است به صورت خطی در سال جاری یا در نیمه دوم سال جاری شروع به بهبود کند یا تا اوایل سال 2024 سقوط کند.

بیشتر برای دنبال کردن.