SoLo Funds دعوی در مورد اتهامات وام دهی غارتگرانه در ناحیه کلمبیا را حل و فصل می کند

SoLo Funds دعوی در مورد اتهامات وام دهی غارتگرانه در ناحیه کلمبیا را حل و فصل می کند

دادستان کل منطقه کلمبیا امروز توافقی را با SoLo Funds، یک شرکت فین‌تک که وام‌دهی همتا به همتا را امکان‌پذیر می‌سازد، برای حل و فصل دعوی مبنی بر اینکه SoLo Funds در شیوه‌های وام‌دهی غارتگرانه درگیر بوده است، اعلام کرد.

رویه‌هایی که ادعا می‌شود شامل این است که SoLo Funds مستقر در لس‌آنجلس به مشتریان «هزینه واقعی وام‌های روی پلت‌فرم خود» را نمی‌گوید و «به‌طور متوسط ​​وام‌هایی با بیش از 500 درصد APR تسهیل می‌کند – بسیار بیشتر از سقف 24 درصدی ربا در منطقه». انتشار کتبی دادستانی کل

علاوه بر این، OAG ادعا می‌کند که شرکت «وام‌های مقرون‌به‌صرفه و انعطاف‌پذیر بدون بهره و بدون کارمزد را تبلیغ می‌کرد»، اما سپس از وام‌گیرندگان می‌خواست «درصدی از وام را به عنوان «انعام» به وام دهندگان بپردازند، و «از وام‌گیرندگان درخواست می‌کرد تا درصدی از وام را به عنوان «کمک مالی» به شرکت بپردازید.» دفتر OAG همچنین مدعی است که «SoLo وام دهندگان را با تبلیغاتی که می‌توانند «بازگشت سریع» داشته باشند، به پلتفرم خود جذب کرد. [their] پول نقد اضافی، اما «در واقعیت، برای درصد بالایی از وام های ارائه شده توسط SoLo، وام گیرندگان یا نتوانستند وام ها را به موقع بازپرداخت کنند یا اصلاً – که SoLo نیز فاش نکرد.»

برایان شوالب، دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای کتبی گفت: «دفتر ما متوسل شدن وام‌دهندگان فین‌تک به شیوه‌های جدید و فریبنده‌ای که بر ساکنان آسیب‌پذیری که اغلب واجد شرایط دریافت وام‌های سنتی نیستند، تأثیر منفی می‌گذارد را تحمل نخواهد کرد». SoLo با نامیدن فریبکارانه “انعام” و “کمک مالی” به دنبال پنهان کردن هزینه های سود گزاف بود. این توافق روشن می‌کند که ما اقدام قانونی قاطعانه‌ای را علیه مدل‌های وام‌دهی غارتگرانه در منطقه و سراسر کشور انجام خواهیم داد، صرف نظر از اینکه وام‌دهنده غارتگر یک فروشگاه آجری است یا کاملاً آنلاین فعالیت می‌کند.»

SoLo Funds موافقت کرده است که تغییرات خاصی در شیوه های خود در رابطه با انعام و کمک های مالی ایجاد کند و “افشای صادقانه” را هم برای وام گیرندگان و هم برای وام دهندگان ارائه دهد. تسویه حساب همچنین شامل پرداخت 30000 دلار برای بازپرداخت وام گیرندگان منطقه کلمبیا برای انعام و کمک های مالی پرداخت شده برای دریافت وام آنها و پرداخت به منطقه است.

دفتر دادستانی کل همچنین گفت: «اولین سازمان اجرایی در سطح دولتی است که با SoLo در مورد استفاده از انعام و کمک های مالی برای فرار از محدودیت های ربا به توافق رسیده است.»

در ماه مه 2022، ایالت کانکتیکات به SoLo Funds دستور توقف و توقف موقت داد که به دلیل نقض مشابه قوانین ایالتی خود در مورد انعام و کمک مالی و همچنین «به دلیل عدم افشای نکات و نداشتن مجوز وام و جمع آوری در حالت.”

در همین حال، حل و فصل منطقه کلمبیا به دنبال توافقی با وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا در این هفته اعلام کرد که SoLo Funds می‌تواند فعالیت خود را در ایالت کالیفرنیا از سر بگیرد.

رادنی ویلیامز، یکی از بنیانگذاران و رئیس SoLo از طریق ایمیل گفت: “SoLo یک مدل مالی جامعه ایجاد کرده است که پیشگامانه و نوآورانه است – همانطور که با گنجاندن اخیر ما در لیست 50 CNBC Disruptor 2023 نشان داده شده است.” «در نتیجه، نمی‌توانیم به راحتی در چارچوب‌های سنتی دسته‌بندی شویم. تسویه حساب های اخیر ما در دی سی و کالیفرنیا نقطه اوج بحث با دپارتمان هر حوزه قضایی است و ما از پذیرایی آنها از ایده های نوآورانه پیرامون یک سیستم مالی فراگیرتر قدردانی می کنیم. SoLo اکنون بر روی آینده متمرکز است و ما هیجان زده هستیم که عملیات را در ناحیه کلمبیا و ایالت کالیفرنیا از سر بگیریم.

ویلیامز در آن زمان گفت: در فوریه، TechCrunch گزارش داد که SoLo Funds بیش از 1 میلیون کاربر ثبت نام شده و بیش از 1.3 میلیون بار دانلود را به دست آورده است و آن را به “بزرگترین و اولین پلتفرم مالی شخصی متعلق به سیاهپوستان” تبدیل کرده است.

به گفته این شرکت، از سال 2020، SoLo Funds بیش از 800000 وام را پردازش کرده است. همچنین بیش از 13 میلیون دلار سرمایه مخاطره‌آمیز از شرکت‌هایی از جمله Serena Ventures و ACME Capital جذب کرد.