Spiff پس از 50 میلیون دلار سری C، «تعمیرات اساسی موتور کمیسیون فروش اصلی» را آغاز می کند

Spiff پس از 50 میلیون دلار سری C، «تعمیرات اساسی موتور کمیسیون فروش اصلی» را آغاز می کند

Spiff، با ارائه نرم افزار کمیسیون فروش، 50 میلیون دلار سرمایه سری C و راه اندازی Spiff Designer، جدیدترین مدل سازنده آن برای تیم های مالی و درآمد را تضمین کرد.

Salesforce Ventures دور را رهبری کرد و گروهی از سرمایه گذاران شامل Lightspeed، Norwest، Kickstart Fund و Album به او پیوستند. با سرمایه گذاری جدید، Spiff تا به امروز 117 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرده است.

Spiff Designer صدها مدل و ویژگی از پیش ساخته شده کمیسیون را ارائه می دهد، مانند تایپ پیش رو، مدیریت خطا و آزمایش، به طوری که متخصصان فروش می توانند برنامه های کمیسیون خود را بدون اتکا به توسعه دهندگان مدیریت کنند.

این تنها یکی از پیشرفت‌ها و ادغام‌هایی است، از جمله در Salesforce، که Jeron Paul، موسس و مدیر عامل Spiff، تقریباً سه سال پس از پوشش دهی 10 میلیون دلاری آن، با TechCrunch صحبت کرد.

شرکتی که از همه‌گیری جهانی متولد شده است احتمالاً زخم‌های جنگی دارد، اما پل گفت که سه سال گذشته برای Spiff “یک سفر یادگیری عالی” بوده است. در آن زمان، شرکت 800 درصد رشد کرد و اگرچه مدتی است که مناسب بازار محصول بوده است، او خاطرنشان کرد که اکنون «این نقطه عطف فوق‌العاده وجود دارد که در آن واقعاً می‌توانید احساس کنید که یا فقط با مشکلی مواجه نشده‌اید. حل نشده است، اما شما در واقع شروع به خوشحال کردن مشتریان کرده اید.

پل به TechCrunch گفت: “ما شاهد تغییر بسیاری از برنامه های کمیسیون بوده ایم.” انگیزه‌ها در نهایت منجر به بسیاری از رفتار حرکت شما به سمت بازار می‌شوند، بنابراین زمانی که دچار رکود می‌شوید، و در هر شرایطی که در حال حاضر در آن هستیم، این حرکت به سمت بازار تغییر زیادی می‌کند، به این معنی که برنامه‌های کمیسیون شما خیلی تغییر کن.»

کمیسیون فروش بازار بزرگی است، بنابراین جای تعجب نیست که Spiff در چند سال گذشته با استارتاپ‌های دیگر، از جمله Palette، CaptivateIQ و Everstage با برخی رقابت‌ها روبرو شده است و توجه سرمایه‌گذاری خطرپذیر را به خود جلب کرده است. با این حال، پل گفت رقبا و پیشنهادات قدیمی “نمی توانند زیرک باشند و به سرعت تغییر کنند، یا به مردم اجازه دهند برنامه های کمیسیون خود را تغییر دهند.”

به نظر می رسد که این رویکرد نتیجه داده است. از زمان آخرین افزایش درآمد خود در سال 2021، این شرکت مشتریان خود را دو برابر کرد که به گفته پل نزدیک به 1000 نفر است، در حالی که نیروی کار خود را دو برابر کرده و به حدود 275 نفر رسانده است. در 12 ماه گذشته، Spiff درآمد خود را 100% افزایش داد، اگرچه پل اشاره می کند که بسیاری از این رشد اتفاق افتاده است. در سه ماهه آخر به دلیل تاخیر مشتریان در بستن معاملات.

پل توضیح داد که Spiff تکامل یافته است که آن را از مبدأ خود به عنوان یک پلت فرم سفارشی کاملاً سفارشی به یک پلت فرم خود مدیریتی تبدیل کرده است. با این بودجه، “تعمیرات اساسی در موتور کمیسیون اصلی خود” انجام خواهد شد زیرا به سمت استفاده از هوش مصنوعی بیشتر برای ارائه تقریباً بدون کد یا زبان طبیعی برای سهولت بیشتر در مدیریت برنامه های کمیسیون حرکت می کند.

اسپیف به سمت سودآوری کار می کند، اما پل گفت که او آماده نیست “به طور کامل پای ما را از روی گاز بردارد.”

پل گفت: “هدف ما در اینجا این است که Spiff را با دقت به سمت تبدیل شدن به یک تجارت کارآمدتر سوق دهیم.” “سرعت بسیار سریعی از نوآوری وجود دارد که شما خواهید دید، و Spiff به یک جایزه بسیار بسیار بزرگ توجه دارد.”