Spotify ویژگی DJ مجهز به هوش مصنوعی را به بریتانیا و ایرلند گسترش می دهد

Spotify ویژگی DJ مجهز به هوش مصنوعی را به بریتانیا و ایرلند گسترش می دهد

Spotify در حال راه اندازی ویژگی هوش مصنوعی خود به نام “DJ” برای مشتریان ممتاز در بریتانیا و ایرلند است. هدف این ویژگی کشف موسیقی است و موسیقی انتخاب شده را با تفسیر مبتنی بر هوش مصنوعی به زبان انگلیسی پخش می کند. از بسیاری جهات، استفاده از AI DJ مانند گوش دادن به یک دی جی رادیویی است.

این شرکت برای اولین بار این ویژگی را در ماه فوریه برای مشترکین پریمیوم در ایالات متحده و کانادا راه اندازی کرد. این ویژگی از فناوری OpenAI پشتیبانی می‌کند و هنوز در مرحله بتا است، بنابراین ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد.

پس از راه اندازی ویژگی، شرکت متوجه شد که Gen Z از ویژگی جدید DJ لذت می برد زیرا 87٪ از کاربران DJ را تشکیل می دادند. به علاوه، این شرکت دریافت که افرادی که از دی جی هوش مصنوعی در یک روز خاص استفاده می کنند، 25 درصد از زمان گوش دادن خود را با این ویژگی سپری می کنند.

اعتبار تصویر: Spotify

اسپاتیفای گفت که صدای دی جی برگرفته از زاویر «ایکس» جرنیگان، رئیس مشارکت های فرهنگی این شرکت است. به عنوان مثال، اشاره شد که کاربرانی که این ویژگی را تنظیم می کنند، در مورد Arlo Parks که جدیدترین آلبوم خود “My Soft Machine” را تا پایان ماه منتشر می کند، خواهند شنید. در نهایت، Spotify می تواند از این ویژگی به عنوان یک جریان درآمد جدید برای تبلیغ نسخه های جدید در این پلتفرم استفاده کند.

در طول راه اندازی این ویژگی در رویداد Stream On Spotify، این شرکت گفت که دی جی هوش مصنوعی علاوه بر فناوری OpenAI، از خرید Sonatic خود در سال 2022 پشتیبانی می کند.

DJ آهنگ‌ها را به‌طور خودکار پخش می‌کند، اما کاربران می‌توانند روی دکمه AI DJ ضربه بزنند تا حالت‌ها یا ژانرها را تغییر دهند. دقیقاً مانند هر فناوری دیگری که به هوش مصنوعی کمک می کند، این ویژگی با گوش دادن بیشتر در مورد انتخاب های شما بیشتر می آموزد.

ویژگی AI DJ در iOS و Android در دسترس است. با ضربه زدن روی کارت دی جی می توانید از طریق فید موسیقی به آن دسترسی داشته باشید.