Stratolaunch پیشنهادی 17 میلیون دلاری برای برخی از دارایی های Virgin Orbit ارائه می کند

بر اساس پرونده های جدید دادگاه، Virgin Orbit ممکن است برای برخی از دارایی های خود در شرکت پروازهای مافوق صوت Stratolaunch خریدار پیدا کرده باشد.

Stratolaunch یک پیشنهاد 17 میلیون دلاری برای برخی دارایی‌ها، از جمله هواپیمای بوئینگ 747 اصلاح شده “دختر کیهانی” در یک پیشنهاد به اصطلاح اسب تعقیب ارائه کرد. مناقصه های اسب تعقیب کننده حداقل قیمت کف برای دارایی ها را تعیین می کند. این دو شرکت در تاریخ 16 مه وارد قرارداد تعقیب اسب شدند.

Virgin Orbit سیستمی را برای ارسال محموله های کوچک به مدار توسعه داد که از Cosmic Girl و LauncherOne استفاده می کند، موشکی که در هنگام برخاستن به بال خود متصل می شود. هنگامی که هواپیما به ارتفاع حدود 35000 پایی رسید، Cosmic Girl موشک را رها کرد و به فضا ادامه داد. طبق گزارش ها، این شرکت حدود 1 میلیارد دلار برای توسعه این سیستم پرتاب هزینه کرده است.

ویرجین اوربیت در 4 آوریل پس از ناکامی در تامین بودجه برای ادامه فعالیت، برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 اقدام کرد. اسناد دادگاه می گوید که یک شرکت به نمایندگی از ویرجین با 204 پیشنهاد دهنده احتمالی در طول فرآیند فروش تماس گرفت. این شرکت تا 8 می بیش از 30 نشانه علاقه دریافت کرده است.

“[Virgin Orbit believes] علاقه قابل توجهی به دارایی‌های باقی‌مانده وجود دارد، و بنابراین معتقدیم که تعیین پیشنهاد اسب تعقیب، قیمت پایینی را برای [the] وکلای ویرجین به دادگاه گفتند: هواپیماها، اما به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق یک یا چند پیشنهاد برای سایر دارایی‌های مجزا یا با پیشنهاد تداوم فعالیت برتر، به حداکثر رساندن ارزش خود ادامه دهند.

پیشنهاد استراتولانچ پیشنهاد دهندگان جایگزین را از ارائه پیشنهاد برای همه یا برخی از دارایی ها باز نمی دارد. آخرین مهلت ارسال پیشنهادها ظهر ET در 19 می است و در حال حاضر یک مزایده برای 22 می برنامه ریزی شده است.

Stratolaunch در سال 2011 توسط یکی از بنیانگذاران مایکروسافت پل آلن تاسیس شد. این شرکت در ابتدا پرتاب های موشکی را نیز هدف قرار می داد، اما از آن زمان به آزمایش های مافوق صوت پرداخته است. استراتولانچ Roc، بزرگترین هواپیمای جهان، و یک وسیله نقلیه کوچک و قابل استفاده مجدد به نام Talon-A را توسعه داده است. پس از اینکه وسیله نقلیه در هوا از Roc جدا شد، Stratolaunch می گوید که می توان از آن به عنوان یک بستر آزمایشی مافوق صوت استفاده کرد.