Tatum به شما امکان می دهد با بلاک چین با استفاده از تماس های API ارتباط برقرار کنید – TechCrunch

با Tatum آشنا شوید ، یک استارتاپ زیرساخت بلاک چین که می خواهد توسعه محصول شخصی خود را بر اساس بلاک چین بسیار آسان کند. این شرکت از یک محصول پلتفرمی به عنوان خدمات استفاده می کند تا مجبور نباشید گره های خود را مدیریت کرده و نحوه تعامل با هر مشتری را بیاموزید. تاتوم در TechCrunch’s Startup Battlefield در TechCrunch Disrupt شرکت می کند.

در حالی که توسعه بلاک چین در ابتدا بسیار آسان بود ، اما با ظهور بلاک چین های جدید به سرعت پیچیده تر شد. در حال حاضر ده ها بلاک چین مختلف وجود دارد. برخی از نمونه های بلاک چین محبوب عبارتند از بیت کوین ، اتریوم ، استلار ، لایت کوین و غیره.

اگر می خواهید مستقیماً با بلاک چین تعامل داشته باشید ، باید یک کلاینت را روی سرور اجرا کنید. این قسمت آسان است ، زیرا اساساً به چرخاندن سرور لینوکس ، نصب یک بسته و اجرای این سرویس گیرنده خلاصه می شود. هنگامی که یک گره راه اندازی شد ، می توانید از بلاک چین پرس و جو کنید ، یک تراکنش را آغاز کرده و برنامه های کاربردی غیر متمرکز بر اساس قراردادهای هوشمند را اجرا کنید.

اگر می خواهید محصولی بسازید که از چندین بلاک چین و چندین مجموعه رمزنگاری پشتیبانی کند؟ شما باید دوباره از ابتدا شروع کنید و نحوه کار مشتری را بیاموزید. هر مشتری دستورات متفاوتی دارد و نتایج متفاوتی را برمی گرداند.

برخی از شرکت ها روی روش هایی کار کرده اند که این کار را آسان تر می کند. به عنوان مثال ، خدمات میزبانی ابری ، مانند خدمات وب آمازون و Microsoft Azure ، به شما امکان می دهد یک گره مدیریت شده را اجرا کنید تا مجبور نباشید سرور ابری را که سرویس گیرنده را مدیریت می کند ، مدیریت کنید. اما آنها از تعداد زیادی بلاک چین پشتیبانی نمی کنند و شما هنوز باید متخصص بلاک چین شوید.

شرکت های دیگر یک قدم جلوتر می روند. آنها یک گره برای شما اجرا می کنند و به شما اجازه می دهند با استفاده از تماس های API با گره ارتباط برقرار کنید. تعامل با بلاک چین مانند استفاده از REST API محصول SaaS مورد علاقه شما است. به عنوان مثال ، Alchemy یا Infura شروع به کار با توسعه Ethereum را آسان تر می کند.

عامل تمایز تاتوم این است که محدود به اتریوم نیست. شما می توانید از تماس های API یکسانی برای تعامل با چندین بلاک چین استفاده کنید. وقتی می دانید چگونه دارایی ها را از یک کیف پول به کیف دیگر با استفاده از Tatum ارسال کنید ، می دانید که چگونه این کار را در 20 بلاک چین مختلف انجام دهید.

ییری کوبلکا ، بنیانگذار و مدیر عامل Tatum به من گفت: “Blockchain مانند اینترنت در سال 1997 است. ما در تلاش هستیم تا تجربه توسعه دهندگان را که امروزه توسعه دهندگان دارند به فضای بلاک چین بیاوریم.”

با Tatum ، توسعه دهندگان اساساً می توانند یک بار کدگذاری کرده و در همه جا مستقر شوند. به عنوان مثال ، اگر بلاک چین جدیدی وجود دارد که برای قراردادهای هوشمند شما م effectiveثرتر است و می خواهید نسخه بعدی برنامه غیر متمرکز خود را بر روی این بلاک چین جدید بسازید ، می توانید از بخش هایی از پایگاه کد خود استفاده مجدد کنید.

تاتوم نمی خواهد روی بلاک چین خاصی شرط بندی کند. این استارتاپ خود را زنجیره بلوکی-آگنوستیک می داند. توسعه دهندگان می توانند کیف پول رمزنگاری ، صرافی ، بازارهای NFT ، دارایی های NFT درون بازی ، محصولات هویت غیر متمرکز و موارد دیگر بسازند. در حال حاضر 10 هزار توسعه دهنده از Tatum استفاده می کنند و این استارتاپ می تواند مشاهده کند که افراد بیشتری به پروژه های مرتبط با NFT علاقه مند هستند ، زیرا آنها 60 تا 70 درصد از استفاده Tatum را در حال حاضر نشان می دهند.

کوبلکا سابقه ای در زمینه زیرساخت های بانکی دارد. او به من گفت: “من بیش از 15 سال در بانک به عنوان کارشناس فنی اصلی بانکداری گذراندم.” به همین دلیل این تیم یک موتور سازگاری داخلی ایجاد کرده است. به این ترتیب ، شما می توانید مشتریان را در کشورهای مختلف بپذیرید و بسته به موقعیت مشتریان خود ، قوانین محلی را رعایت کنید.

به طور کلی ، Tatum توسعه بلاک چین را به مجموعه جدیدی از توسعه دهندگان که بیشتر با توسعه وب و ادغام با خدمات شخص ثالث که نقاط پایانی API را ارائه می دهند ، می شناسد. و با توجه به علاقه فعلی به توسعه بلاک چین ، Tatum می تواند به یک بستر توسعه محبوب برای نسل بعدی محصولات بلاک چین تبدیل شود.

نمودار نمودار جریان

اعتبار تصویر: تاتوم