Threading the needle: نگاهی به برنامه های پل جاج برای صندوق فرصت باز سافت بانک

قاضی در مورد برنامه خود برای جمع آوری و سرمایه گذاری 150 میلیون دلاری در بنیانگذاران کم نمایندگی صحبت می کند

Threading the needle: نگاهی به برنامه های پل جاج برای صندوق فرصت باز سافت بانک

سافت بانک هفته گذشته صندوق فرصت خود را با هدف باز کردن این صندوق برای سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها برای حمایت از کارآفرینان و استارت‌آپ‌های اقلیت تغییر نام داد. همچنین صندوق دومی را با هدف 150 میلیون دلار راه اندازی کرد.

برای سرمایه گذار پل جاج، که به همراه سافت بانک مالک این صندوق خواهد بود و به عنوان رئیس آن خدمت می کند، این شغل فرصتی برای ایجاد ضربه در اکوسیستم است.

با این حال، برای انجام این کار به بیش از 150 میلیون دلار نیاز داریم: سال گذشته، بنیانگذاران سیاه‌پوست تنها 1 درصد از کل بودجه‌های ریسک‌پذیر را دریافت کردند، که نسبت به 1.3 درصدی که سال قبل جمع‌آوری شده بود، اندکی کاهش داشت. با این حال، قاضی امیدوار است که بتواند به باز کردن دروازه‌های گسترده‌تر به روی جوامعی که نمایندگی کمتری دارند کمک کند.

او طی مصاحبه اخیر به من گفت: «به طور سنتی یکی از مشکلات در دره سیلیکون، این است که شما چه کسی را می شناسید. “این در مورد گرفتن یک “معرفی گرم” بود، و مردم در مورد آن لاف می زنند – “اوه، شما باید کسی را بشناسی تا با من ملاقاتی داشته باشی.” نظر من این است که این منجر به بسته شدن سیستم شده است.»

قاضی می گوید این صندوق جدید قصد دارد آن را تغییر دهد. یک انجمن باز در وب سایت وجود دارد، یک آدرس ایمیل باز وجود دارد – فقط دست خود را بالا ببرید و درباره شرکت خود به ما بگویید. نگاهی می اندازیم و جلسه می گذاریم. و چه سرمایه گذاری کنیم یا نه، بازخورد معنی داری در مورد اینکه چگونه فکر می کنیم می توانید پیشرفت کنید به شما می دهیم.

اولین صندوق فرصت صندوق در 75 شرکت سرمایه گذاری کرد که نیمی از آنها در مراحل اولیه سرمایه گذاری بودند. مجموعه آن که در سال 2020 راه اندازی شد، اکنون شامل پنج تک شاخ علاوه بر هیت کننده های سنگین مانند گرین وود، برکس و سیتی بلوک است. تا به امروز، هفت خروجی را دیده است.

قاضی که قبلاً بخشی از کمیته سرمایه گذاری صندوق فرصت بود، قبل از اینکه برای اجرای این تلاش تغییر نام تجاری انتخاب شود، به نظر می رسد از چالشی که در انتظار او است آگاه است. او قصد دارد 150 میلیون دلار برای Fund 2 جمع آوری کند و در سه سال آینده در حداقل 70 شرکت سرمایه گذاری کند.

تجربه او نیز به شما کمک خواهد کرد: او یک شریک مدیریتی در Panoramic Ventures است، یک حضور برجسته در اکوسیستم سرمایه‌گذاری آتلانتا، و او قبلا آزمایشگاه‌های انکوباتور TechSquare و همچنین شرکت امنیتی Pindrop را تأسیس کرده است.

TechCrunch+ اخیراً با قاضی درباره انتصاب جدید خود، نقش بالقوه صندوق در پی سقوط بانک سیلیکون ولی و تغییرات گسترده‌تری که باید برای تسریع حرکت جامعه به سمت برابری اقتصادی رخ دهد، به گفتگو نشست.

(این مصاحبه برای طولانی بودن و وضوح ویرایش شده است.)


TechCrunch: اولین کاری که قرار است در نقش جدید خود انجام دهید چیست؟

پل قاضی: هر روز، ما همچنان به حمایت از پرتفوی فعلی ادامه خواهیم داد. 75 شرکت وجود دارد که سخت برای رشد، ساخت محصولات و فروش محصولات تلاش می کنند و ما روزانه و هفتگی با آنها در تعامل هستیم. ما به این کار ادامه خواهیم داد.

و گفتگوهایی با سرمایه گذاران وجود دارد. ما به تعامل با سایر سازمان هایی که می خواهند به ما بپیوندند و در این ماموریت به سافت بانک بپیوندند، ادامه خواهیم داد.