TikTok، «جوایز ایجادکننده اثر» را راه‌اندازی می‌کند، صندوق جدیدی که برای جلوه‌های محبوب به سازندگان پول می‌پردازد

TikTok، «جوایز ایجادکننده اثر» را راه‌اندازی می‌کند، صندوق جدیدی که برای جلوه‌های محبوب به سازندگان پول می‌پردازد

TikTok در حال معرفی روش جدیدی برای سازندگان است تا از محتوای خود در پلتفرم خود کسب درآمد کنند. این شرکت امروز اعلام کرد که در حال راه‌اندازی یک صندوق جدید «جوایز ایجادکننده اثر» است که به سازندگان برای جلوه‌هایی که از طریق پلتفرم توسعه AR برنامه، «Effect House» ایجاد می‌کنند، پاداش می‌دهد.

صندوق 6 میلیون دلاری بر اساس تعامل کاربران با اثرات آنها، به سازندگان پرداخت می کند. در زمان راه‌اندازی، به ازای هر افکتی که در 500000 ویدیوی منحصربه‌فرد در 90 روز پس از انتشار استفاده می‌شود، یک سازنده 700 دلار آمریکا جمع‌آوری می‌کند. به ازای هر 100000 ویدیوی منتشر شده پس از آن در همان 90 روز، سازندگان 140 دلار اضافی دریافت خواهند کرد. TikTok در مورد برنامه های خود برای صندوق پس از اتمام 6 میلیون دلار اظهار نظر نکرد.

سخنگوی TikTok به TechCrunch گفت که صندوق جدید در ایالات متحده، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و بریتانیا در دسترس است.

این شرکت در نامه‌ای نوشت: «زمانی که ما نسخه بتا Effect House را راه‌اندازی کردیم – با ابزارهای توسعه، راهنماها و منابع یادگیری – هدف ما این بود که طراحان، توسعه‌دهندگان و سازندگان را با تمام آنچه که برای ساختن جلوه‌های پویا جامعه برای جامعه جهانی TikTok نیاز داشتند، تجهیز کنیم. پست وبلاگ. «سرمایه‌گذاری ما در Effect Creator Rewards این تعهد را افزایش می‌دهد، فرصت‌ها را برای پدیدآورندگان اثر افزایش می‌دهد و به حمایت و پاداش دادن به اشتیاق و خلاقیت آنها کمک می‌کند.»

اعلامیه امروز دو هفته پس از آن صورت می‌گیرد که TikTok صندوق بازسازی‌شده خود را به نام «برنامه خلاقیت بتا» برای همه سازندگان واجد شرایط در ایالات متحده، فرانسه و برزیل باز کرد. برنامه جدید برای ایجاد درآمد بیشتر و باز کردن فرصت های دنیای واقعی بیشتر برای سازندگان طراحی شده است. برای واجد شرایط بودن در این برنامه، سازندگان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و حداقل 10000 دنبال کننده و حداقل 100000 بازدید در 30 روز گذشته داشته باشند.

TikTok می‌گوید فرمول پاداش برای برنامه خلاقیت بتا برای ارائه میانگین درآمد ناخالص بالاتر برای بازدیدهای ویدیویی واجد شرایط فرموله شده است. صندوق خالق این شرکت در سال 2020 با تعهد 1 میلیارد دلاری در طول سه سال راه اندازی شد، اما توسط سازندگانی که از پرداخت های کم شکایت داشتند مورد انتقاد قرار گرفت. بتای برنامه خلاقیت جدید پاسخ TikTok به این شکایات است.

پس از ثبت‌نام در برنامه جدید، سازندگان نمی‌توانند به صندوق ایجادکننده بازگردند. TikTok نگفت که آیا برنامه خلاقیت به طور کلی جایگزین Creator Fund خواهد شد یا خیر، اما TikTok احتمالاً زمانی که برنامه خلاقیت به طور گسترده‌تر راه‌اندازی شود، صندوق ایجادکننده را حذف خواهد کرد.

پاداش‌های ایجادکننده اثر و برنامه خلاقیت جدیدترین موارد اضافه شده به مجموعه ابزارهای کسب درآمد TikTok هستند که شامل اشتراک‌های LIVE و TikTok Pulse است. این شرکت همچنین دارای نکات و ویژگی های کسب درآمد از هدایا است. چند ماه پیش، TikTok همچنین ویژگی جدیدی به نام «Series» را معرفی کرد که به سازندگان واجد شرایط اجازه می‌دهد محتوا را در پشت دیوار پرداخت کنند.