TikTok از مونتانا به دلیل قانون جدید بحث برانگیز مبنی بر ممنوعیت این برنامه در ایالت شکایت کرد

هفته گذشته، فرماندار مونتانا، گرگ جیانفورته، قانونی را امضا کرد که TikTok را در این ایالت ممنوع کرد. در حال حاضر، این شرکت با شکایتی که هدف آن در دسترس نگه داشتن برنامه برای Montanans است، پاسخ داده است.

در این شکایت، TikTok استدلال می‌کند که ممنوعیت مونتانا با محدود کردن حق این شرکت برای میزبانی و توزیع محتوای ایجاد شده توسط کاربر، قانون اساسی را نقض می‌کند. TikTok همچنین استدلال می‌کند که مونتانا با تلاش برای قانون‌گذاری مسائل مربوط به امنیت ملی به جای تعویق به تنظیم‌کننده‌های فدرال، از نقش خود فراتر می‌رود و بار نامناسبی را بر توانایی خود برای انجام تجارت بین ایالتی در این فرآیند تحمیل می‌کند.

TikTok از دادگاه می‌خواهد دستوری برای مسدود کردن ممنوعیت مونتانا صادر کند، که در صورت اعطای مجوز، به برنامه اجازه می‌دهد تا طبق معمول در ایالت تجارت کند و دادگاه‌ها مسائل مربوطه را حل کنند.

بروک اوبروتر، سخنگوی TikTok به TechCrunch گفت: «ما ممنوعیت TikTok غیرقانونی مونتانا را به چالش می کشیم تا از کسب و کار خود و صدها هزار کاربر TikTok در مونتانا محافظت کنیم. ما معتقدیم که چالش حقوقی ما بر اساس مجموعه‌ای از سوابق و حقایق بسیار قوی پیروز خواهد شد.»

TikTok در ماه‌های اخیر با فشار فزاینده‌ای از جانب کنگره و مجالس ایالتی در ایالات متحده مواجه شده است. اما ممنوعیت مونتانا این تهدیدها را به میزان قابل توجهی تشدید می کند، حتی اگر مشخص نباشد که چگونه می توان یک ممنوعیت در سطح ایالتی را برای یک برنامه خاص اجرا کرد.

جیانفورت هفته گذشته با اشاره به ادعاهای غیرمستند مبنی بر اینکه این اپلیکیشن داده ها را با دولت چین به اشتراک می گذارد، گفت: «امروز، مونتانا قاطع ترین اقدام را در بین هر ایالتی انجام می دهد تا از اطلاعات خصوصی و اطلاعات شخصی حساس مونتانی ها در برابر برداشت توسط حزب کمونیست چین محافظت کند. .

هفته گذشته، پنج سازنده TikTok شکایت خود را علیه ایالت تنظیم کردند و به طور مشابه استدلال کردند که ممنوعیت مونتانا متمم اول را نقض می کند. این قانون گسترده ترین رویکرد ممکن را برای اهداف خود اتخاذ می کند، گفتار محافظت شده همه کاربران TikTok در مونتانا را محدود و ممنوع می کند تا از احتمال گمانه زنی و غیرقابل اثباتی که دولت چین ممکن است شرکت TikTok یا والدینش را برای جاسوسی از برخی از مونتانا هدایت کند، جلوگیری کند. کاربران، سازندگان استدلال کردند.

این داستان در حال توسعه است…