TikTok در نظر دارد برگه «دوستان» خود را برای یک تجربه جدید «کاوش» متمرکز بر اکتشاف کنار بگذارد.

برخلاف فیس‌بوک، TikTok با ارتباط دادن کاربران با علایقشان، نه دوستان و خانواده واقعی‌شان، محبوبیت بیشتری پیدا کرد. در واقع، امروزه بسیاری از مردم درخواست برنامه را رد کنید تا مخاطبین خود را آپلود کنند زیرا TikTok مکانی است که آنها نمی خواهند با افرادی که می شناسند تعامل داشته باشند. به همین دلیل تصمیم سال گذشته این شرکت برای جایگزینی بخش مفید Discover خود با تب اختصاصی Friends چندان مورد استقبال قرار نگرفت. اکنون، به نظر می رسد که TikTok در حال بررسی مجدد این تغییر است. این شرکت تأیید کرد که در حال اجرای آزمایشی است که تب Friends خود را – که همان جایی است که کلون BeReal TikTok نیز پیدا می‌شود – با تجربه جدیدی که بیشتر شبیه به صفحه کاوش اینستاگرام است، تعویض می‌کند.

اگر این تغییر به طور گسترده‌تر انجام شود، می‌تواند نشان‌دهنده پذیرش نقش TikTok در اکوسیستم برنامه‌های اجتماعی از سوی شرکت باشد – نقشی که مربوط به کشف محتوا است، نه همراهی با دوستی‌های دنیای واقعی.

TikTok هنگامی که اخیراً فید جدید متمرکز بر STEM خود را در برنامه راه اندازی کرد به این مأموریت اشاره کرد و خاطرنشان کرد که “کشف برای تجربه TikTok ضروری است” و همیشه به دنبال کمک به جامعه برای کشف “محتوای جدید و مرتبط” است. این شرکت همچنین در اوایل سال جاری آزمایشی را آغاز کرد که تغییرات عمده‌ای را در صفحه اصلی برنامه ایجاد کرد، جایی که فراتر از دو فید اصلی آن، For You و Following، گسترش یافت و همچنین شامل فیدهای اختصاصی متمرکز بر حوزه‌هایی مانند ورزش، مد، بازی و غذا شد.

با این حال، هر دو مورد، نشان دهنده چالش‌های کشفی هستند که TikTok اکنون در تلاش است به دلیل حذف برگه Discover بر آن غلبه کند. برای افرادی که TikTok را روزانه باز نمی‌کردند، تب Discover وسیله‌ای برای اطلاع از آنچه مردم در مورد آن صحبت می‌کردند و ایجاد محتوا در اطراف طی چند روز گذشته بود. در این برگه، کاربران می‌توانند ویدیوهای پرطرفدار را که با هشتگ سازماندهی شده‌اند تماشا کنند، سازندگان جدیدی را برای دنبال کردن پیدا کنند و برخی از ویروسی‌ترین ویدیوها را مشاهده کنند. همچنین فضایی را در اختیار TikTok قرار داد تا موضوعات مختلفی را که می‌خواست در آن هفته یا ماه لمس کند، از طریق بنرهای بزرگ‌تر و چشم‌نواز در بالای صفحه تبلیغ کند.

با ناپدید شدن این برگه، همگام شدن با جدیدترین‌های TikTok بسیار سخت‌تر می‌شود، که منجر به افزایش بازدید از مجموعه‌های سازنده می‌شود، جایی که آنها روندهای TikTok را در ویدیوهای هفتگی خلاصه می‌کنند. در حالی که برگه کاوش جدید TikTok ممکن است همان نمای کلی قبلی را ارائه ندهد، به نظر می رسد راهی جدید برای برنامه برای پیشنهاد محتوا به کاربران نهایی خارج از فیدهای معمول خود باشد.

اعتبار تصویر: اسکرین شات TikTok از طریق Watchful.ai

این ویژگی که توسط شرکت اطلاعاتی محصول Watchful.ai کشف شد، صفحه‌ای را معرفی می‌کند که در آن کاربران می‌توانند ویدیوها را به صورت شبکه‌ای اسکرول کرده و کاوش کنند. فعلاً مشخص نیست که توصیه‌های Explore چگونه کار می‌کنند یا چگونه مستقیماً با رفتار بازدید کاربران مرتبط می‌شوند، اما در نهایت، می‌تواند به عنوان راه دیگری برای ارائه محتوای جدید – و به طور بالقوه تبدیل به پلتفرمی برای تبلیغات، مانند اینستاگرام شود. کاوش کنید.

TikTok تأیید کرد که آزمایش تجربه Explore Feed در حال آزمایش اولیه در چند منطقه در سطح جهان با کاربران منتخب بود، اما هنوز به طور گسترده در دسترس نبود. در حال حاضر، تب TikTok Now/Friends همچنان تجربه پیش‌فرض برای همه کاربران است.

اعتبار تصویر: اسکرین شات TikTok از طریق Watchful.ai

در شکل فعلی، TikTok Explore از نظر بصری کمتر از Instagram Explore جذاب است. دومی یک شبکه رنگارنگ دیوار به دیوار از عکس‌ها و ویدیوها را ارائه می‌کند که برنامه معتقد است کاربر بر اساس رفتار قبلی‌اش دوست خواهد داشت. همانطور که آزمایش TikTok Explore انجام می دهد، فضای سفید و متن را شامل نمی شود. طراحی TikTok همچنین مقدار محتوایی را که می توان روی صفحه نمایش نشان داد محدود می کند. در حالی که اینستاگرام می‌تواند ده‌ها عکس و ویدیو را در Explore ارائه کند، TikTok Explore تنها چهار عکس را به خود اختصاص می‌دهد.

البته، به عنوان یک آزمایش در مراحل اولیه، این ممکن است تجربه نهایی نباشد – و خود این ویژگی ممکن است هرگز به نقطه ای نرسد که برای عموم عرضه شود. این بستگی به نحوه تعامل کاربران با Explore دارد و اینکه آیا معیارهایی را که TikTok می‌خواهد ببیند ایجاد می‌کند.

با این حال، این نشان می‌دهد که TikTok حداقل به فکر برداشتن یک گام از تلاش برای تبدیل شدن به یک شبکه اجتماعی سنتی است که ارتباط افراد با دیگران را که می‌شناسند در اولویت قرار می‌دهد.

همچنین می‌تواند برای TikTok Now به معنای رکود باشد، زیرا دیگر صفحه اصلی اصلی در برگه اختصاصی Friends نخواهد داشت. TikTok Now که پاییز گذشته در میان کلون‌های متعدد دیگر BeReal راه‌اندازی شد، تلاشی بی‌شرمانه برای تبدیل عکس‌های روزانه BeReal به ویژگی دیگری برای یک برنامه اجتماعی بزرگ‌تر بود. اما طبق داده‌های Apptopia که اخیراً توسط Digiday نقل شده است، تقاضا برای BeReal روند کاهشی داشته است، با کاهش دانلود از 15.2 میلیون در اکتبر 2022 به 4.2 میلیون در فوریه امسال. این امر می‌تواند TikTok را وادار کند تا یک مورد استفاده بهتر برای این برگه برجسته در برنامه خود بیابد – و موردی که سطح جدیدی برای کشف و در نهایت شاید تبلیغات فراهم کند.