Traefik Labs Traefik Hub، یک سرویس مدیریت API بومی Kubernetes را راه اندازی کرد

Traefik امروز در دسترس بودن عمومی Traefik Hub، راه حل مدیریت API بومی ابری خود برای انتشار، ایمن سازی و مدیریت API ها را اعلام کرد. Traefik Labs که در سال 2016 توسط Emile Vauge تأسیس شد، تمرکز اولیه خود را بر پروژه های منبع باز خود داشت: Traefik Proxy and Mesh – یک راه حل و سرویس مش پروکسی معکوس مبتنی بر ابر.

در سال 2015، Vauge پس از مدتی در Lyra Network، Airbus، Thales Communications و Nortel یک توسعه دهنده و مشاور DevOps بود. در آن زمان او در تلاش بود تا هزاران میکروسرویس را از طریق اینترنت در دسترس قرار دهد و راه‌حل‌های موجود پاسخگوی نیازهای او نبود.

اساساً، من شروع به کار روی چیزهای خودم کردم و در نهایت با منبع باز Traefik – یک پروکسی معکوس ساخته شده از ابتدا برای میکروسرویس ها و کانتینرها، به پایان رسیدم. صفحه اول هکر نیوز این یک موفقیت بزرگ غیرمنتظره بود که باعث شد چند ماه بعد شرکت Traefik Labs را تأسیس کنم.» Vauge ماه گذشته در KubeCon Amsterdam به من گفت.

تا به حال، Traefik بیش از 3 میلیون بار دانلود شده است، شرکت 40 کارمند دارد و جامعه پروژه Traefik از بیش از 700 مشارکت کننده تشکیل شده است. این شرکت همچنین کمی بیش از 11 میلیون دلار سرمایه از شرکت هایی مانند Balderton Capital، Kima Ventures، 360 Capital و Elaia جذب کرده است.

Vauge اشاره کرد که تمرکز شرکت همیشه بر روی سادگی بوده است. در واقع، یکی از شعارهای اولیه ترافیک این بود که «خسته کننده کردن شبکه ها». تمرکز Traefik Hub نیز بر همین موضوع است. همانطور که این شرکت اشاره می کند، پایگاه کاربران Traefik Proxy قبلاً از این پلت فرم به عنوان ورودی یکپارچه و دروازه API خود استفاده می کردند. اما Traefik Proxy لزوماً با در نظر گرفتن مدیریت API ساخته نشده است. در همین حال، بسیاری از کاربران سعی داشتند از راه‌حل‌های مدیریت API یکپارچه بزرگ خود دور شوند، که همیشه با فلسفه DevOps و پلتفرم‌های بومی ابری که بسیاری از شرکت‌ها اکنون به سمت آن حرکت می‌کنند، همسو نیست.

Traefik Labs Traefik Hub، یک سرویس مدیریت API بومی Kubernetes را راه اندازی کرد

اعتبار تصویر: آزمایشگاه های ترافیک

بنابراین، Traefik Hub یک راه حل مدیریت API بومی Kubernetes با پشتیبانی از Traefik و همچنین پروکسی های دیگر مانند NGINX، HAProxy، Ambassador و دیگران است. از آنجایی که به کاربران این انتخاب را می دهد، در اینجا وعده این است که آنها می توانند در Traefik Hub برای مدیریت API خود استانداردسازی کنند، بدون اینکه مجبور باشند همه سرمایه گذاری های موجود خود را مبادله کنند. با این کار، انتشار یک API از هر میکروسرویس موجود Kubernetes باید با چند کلیک انجام شود. با استفاده از پورتال Hub API، توسعه دهندگان می توانند این کار را خودشان انجام دهند (یا از API خود سرویس به عنوان بخشی از گردش کار GitOps خود استفاده کنند).

این شرکت همچنین خاطرنشان می کند که این سرویس را با در نظر گرفتن امنیت ساخته است، به این معنی که برای مثال از کنترل های دسترسی مبتنی بر نقش و احراز هویت و مجوز از طریق OAuth 2.0 و JSON Web Tokens پشتیبانی می کند.

«در سال 2015 فرصتی را دیدم تا یک مدل جدید پروکسی معکوس مدرن بسازم – به این دلیل که نیاز وجود داشت. دلم براش تنگ شده بود و این دقیقاً همان است [in today’s API space]. بازار بزرگی وجود دارد و نیاز زیادی وجود دارد. ما فکر می‌کنیم که فرصت بزرگی وجود دارد، زیرا راه‌حل‌های مدیریت API موجود برای دنیای ابری مناسب نیستند.» آنها خیلی سنگین، خیلی گران هستند و مهمتر از همه، قبل از انقلاب ابری ساخته شده اند.»